ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 46.213
2 (2) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 47.153
3 (4) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.778
4 (3) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 48.857
5 (1) 184.  JASIC Petra SRB SRB 51.213
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.879
2 (3) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.930
3 (1) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 48.012
4 (4) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.127
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  REN Yidi CHN CHN 48.580
2 (5) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 48.673
3 (4) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.814
4 (1) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 52.115
5 (3) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.446
RACE: 104    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 46.787
2 (1) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.190
3 (3) 45.  PAN Jiani CHN CHN 48.021
4 (5) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.525
5 (4) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.917
RACE: 105    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.301
2 (2) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.440
3 (1) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 49.095
4 (4) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.299
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.019
2 (2) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 49.740
3 (3) 184.  JASIC Petra SRB SRB 50.162
4 (4) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.578
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.607
2 (2) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.652
3 (3) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 51.936
4 (4) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.379
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.370 addTo.->to C
2 (2) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 48.406
3 (3) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.443
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.904
2 (2) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 47.998
3 (4) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 48.127
4 (3) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.386
RACE: 118    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 46.670
2 (3) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 47.541
3 (4) 46.  REN Yidi CHN CHN 56.762 addTo.->to B
- (2) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL PEN. impeding->to D
RACE: 119    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 46.189
2 (2) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 46.682
3 (3) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 46.893
4 (4) 45.  PAN Jiani CHN CHN 50.790
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 202    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 45.913
2 (4) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 46.060
3 (2) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 46.176
4 (3) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 48.081
RACE: 203    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 45.696
2 (2) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 46.816
3 (3) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.260
- (4) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. impeding->to C
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.868
2 (2) 184.  JASIC Petra SRB SRB 50.041
3 (4) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.862
4 (5) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 51.893
5 (6) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.366
- (1) 44.  MA Xiaolin CHN CHN PEN. off track
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.438
2 (1) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 47.532
3 (5) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.613
4 (3) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 47.706
5 (4) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.603
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.957
2 (4) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.015
3 (2) 45.  PAN Jiani CHN CHN NO TIME finished
- (3) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN PEN. impeding
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.069
2 (4) 46.  REN Yidi CHN CHN 47.741
3 (3) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 47.951
4 (2) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 47.952
RACE: 228    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 46.487
2 (3) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 46.524
3 (4) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 46.696
- (1) 173.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. off track



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 34 1 0:45.913
  2. A 2. 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 21 2 0:46.060
  3. A 3. 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 13 3 0:46.682
  4. A 173.  ZYCH Magdalena POL POL 5 4 0:45.696
  5. B 1. 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 5 5 0:46.176
  6. B 2. 46.  REN Yidi CHN CHN 3 6 0:47.741
  7. B 3. 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2 7 0:47.951
  8. B 4. 47.  WANG Ziyan CHN CHN 1 8 0:47.541
  9. C 1. 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 9 0:48.386
  10. C 2. 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 10 0:48.127
  11. C 3. 45.  PAN Jiani CHN CHN 11 0:48.021
  12. C 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 12 0:48.370
  13. D 1. 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 13 0:47.438
  14. D 2. 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 14 0:47.532
  15. D 3. 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 15 0:47.613
  16. D 4. 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 16 0:47.706
  17. D 5. 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 17 0:48.127
  18. E 1. 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 18 0:49.868
  19. E 2. 184.  JASIC Petra SRB SRB 19 0:50.041
  20. E 3. 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 20 0:50.578
  21. E 4. 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 21 0:51.893
  22. E 5. 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 22 0:53.366
  23. E 44.  MA Xiaolin CHN CHN 23 0:49.095