ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 53    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 2:50.364  
2 (3) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:50.503  
3 (2) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:50.744  
4 (4) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 2:50.761  
5 (5) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:03.454  
RACE: 54    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 2:42.927  
2 (4) 46.  REN Yidi CHN CHN 2:42.988  
3 (6) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:43.146  
4 (2) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:51.928  
5 (1) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:56.750  
6 (5) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL NO TIME finished
RACE: 55    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 2:51.336  
2 (5) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 2:51.952  
3 (6) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:54.944  
4 (2) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:56.633  
5 (1) 184.  JASIC Petra SRB SRB 2:56.870  
6 (4) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 3:01.379  
RACE: 56    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 2:52.213  
2 (1) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:52.415  
3 (5) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:52.518  
4 (3) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:52.572  
5 (6) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:53.472  
- (4) 45.  PAN Jiani CHN CHN PEN. false start->to B
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 45.  PAN Jiani CHN CHN 2:47.913  
2 (2) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:47.977  
3 (1) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:48.112  
4 (5) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:48.586  
5 (4) 184.  JASIC Petra SRB SRB 2:52.365  
6 (3) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:55.811  
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 2:51.536  
2 (2) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:51.817  
3 (3) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:54.994  
4 (4) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 2:56.534  
5 (5) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:02.238  
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 2:50.541  
2 (3) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:50.912  
3 (4) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 2:50.957  
4 (6) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:56.627  
5 (5) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 3:02.679   advanced->to A
6 (2) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN NO TIME finished
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  REN Yidi CHN CHN 2:32.532  
2 (1) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 2:32.742  
3 (3) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:33.511  
4 (4) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 2:35.111  
5 (5) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:41.540  
6 (6) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:48.078  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:49.463  
2 (4) 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 2:52.407  
3 (5) 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:55.306  
4 (3) 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:03.084  
- (2) 184.  JASIC Petra SRB SRB PEN. impeding
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  PAN Jiani CHN CHN 2:47.393  
2 (2) 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:47.402  
3 (3) 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:48.964  
4 (5) 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:49.931  
5 (6) 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:54.462  
- (4) 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR PEN. impeding
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:36.210  
2 (1) 44.  MA Xiaolin CHN CHN 2:36.849  
3 (2) 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:37.193  
4 (4) 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:41.008  
5 (3) 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:48.490  
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  REN Yidi CHN CHN 2:37.726  
2 (2) 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 2:37.886  
3 (4) 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 2:38.596  
4 (6) 47.  WANG Ziyan CHN CHN 2:38.976  
5 (5) 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:39.525  
6 (3) 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:39.552  
7 (7) 173.  ZYCH Magdalena POL POL 3:10.467  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 46.  REN Yidi CHN CHN 34 1 2:32.532
  2. A 2. 43.  LIANG Huiwen CHN CHN 21 2 2:32.742
  3. A 3. 48.  ZHANG Jingwen CHN CHN 13 3 2:38.596
  4. A 4. 47.  WANG Ziyan CHN CHN 8 4 2:38.976
  5. A 5. 118.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 5 5 2:39.525
  6. A 6. 94.  TÓTH Eszter HUN HUN 3 6 2:33.511
  7. A 7. 173.  ZYCH Magdalena POL POL 2 7 2:51.952
  8. B 1. 93.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1 8 2:36.210
  9. B 2. 44.  MA Xiaolin CHN CHN 9 2:35.111
  10. B 3. 92.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 10 2:37.193
  11. B 4. 154.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 11 2:41.008
  12. B 5. 95.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 12 2:48.078
  13. C 1. 45.  PAN Jiani CHN CHN 13 2:47.393
  14. C 2. 171.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 14 2:47.402
  15. C 3. 80.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 15 2:48.112
  16. C 4. 79.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 16 2:49.931
  17. C 5. 190.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 17 2:54.462
  18. C 13.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 18 2:50.761
  19. D 1. 172.  ŻAK Wiktoria POL POL 19 2:48.586
  20. D 2. 178.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina ROU-ISK ROU 20 2:52.407
  21. D 3. 166.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 21 2:55.306
  22. D 4. 107.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 22 2:55.811
  23. D 184.  JASIC Petra SRB SRB 23 2:52.365