Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:48.826  
2 (3) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:49.052  
3 (4) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:49.222  
4 (1) 117.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 2:02.021  
5 (2) 61.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 2:10.483  
6 (6) 18.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:15.568  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 146.  JASIC Luka SRB SRB 1:44.092  
2 (3) 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:44.332  
3 (2) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:44.642  
4 (4) 118.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:45.709  
5 (1) 49.  MUZAFEROVIC Nedim GER-SLIC GER 1:56.146  
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:53.107  
2 (5) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:53.365  
3 (2) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:53.472  
4 (3) 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:53.952  
5 (4) 50.  NEISSENDORFER Alexander GER-SLIC GER 2:04.276  
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:51.901  
2 (5) 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:52.412  
3 (2) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:53.098  
4 (3) 48.  GROß Xaver GER-SLIC GER 1:56.221  
5 (6) 34.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 2:07.665  
6 (4) 83.  KISS Kende HUN-JSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 19    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  JASIC Luka SRB SRB 1:45.884  
2 (3) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:46.068  
3 (5) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:46.858  
4 (6) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:54.478  
5 (4) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN NO TIME advanced->to A
- (2) 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 20    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:48.061  
2 (3) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:48.163  
3 (4) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:48.287  
4 (5) 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:48.924  
5 (6) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:49.831  
6 (2) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:53.886  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL B  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1:49.424  
2 (3) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:50.702  
3 (2) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:51.111  
4 (4) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:53.392  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 34    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:44.264  
2 (4) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:45.169  
3 (2) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:46.691  
4 (6) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:47.525  
5 (3) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:49.066  
6 (7) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:54.082  
- (1) 146.  JASIC Luka SRB SRB PEN. impeding



Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 34 1 1:44.264
  2. 2. 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 21 2 1:45.169
  3. 3. 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 13 3 1:44.642
  4. 4. 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 8 4 1:47.525
  5. 5. 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 5 5 1:46.858
  6. 6. 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 3 6 1:53.107
  7. 146.  JASIC Luka SRB SRB 1 7 1:44.092
FINAL B
  8. 1. 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 1 8 1:48.924
  9. 2. 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 9 1:49.052
  10. 3. 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 10 1:49.831
  11. 4. 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 11 1:53.392
SEMI-FINAL
  12. 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 12 1:44.332
HEATS
  13. 4. 118.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 13 1:45.709
  14. 4. 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 14 1:53.952
  15. 4. 48.  GROß Xaver GER-SLIC GER 15 1:56.221
  16. 4. 117.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 16 2:02.021
  17. 5. 49.  MUZAFEROVIC Nedim GER-SLIC GER 17 1:56.146
  18. 5. 50.  NEISSENDORFER Alexander GER-SLIC GER 18 2:04.276
  19. 5. 34.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 19 2:07.665
  20. 5. 61.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 20 2:10.483
  21. 6. 18.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 21 2:15.568
  22. 6. 83.  KISS Kende HUN-JSE HUN 22 NO TIME