Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 138    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:24.270  
2 (4) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:24.533  
3 (6) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:24.590  
4 (5) 118.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:24.661  
5 (2) 49.  MUZAFEROVIC Nedim GER-SLIC GER 1:29.683  
6 (3) 18.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:45.011  
RACE: 139    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:20.661  
2 (1) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:22.555  
3 (5) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:23.657  
4 (2) 34.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:31.510  
5 (3) 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 140    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:24.608  
2 (3) 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:25.227  
3 (2) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:25.495  
4 (4) 48.  GROß Xaver GER-SLIC GER 1:28.144  
5 (5) 61.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 1:40.490  
RACE: 141    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 146.  JASIC Luka SRB SRB 1:24.595  
2 (1) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:24.723  
3 (4) 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:25.599  
4 (5) 83.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1:29.586  
5 (2) 117.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:31.781  
6 (3) 50.  NEISSENDORFER Alexander GER-SLIC GER 1:41.959  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 158    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:21.082  
2 (4) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:21.235  
3 (5) 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:22.034  
4 (2) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:22.915  
5 (3) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:24.973  
6 (6) 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:28.464  
RACE: 159    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:21.067  
2 (3) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:21.147  
3 (4) 146.  JASIC Luka SRB SRB 1:21.217  
4 (5) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:21.421  
5 (6) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:23.498  
6 (2) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:25.072  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL B  777 m
RACE: 172    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:21.530  
2 (3) 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:21.631  
3 (2) 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 1:21.684  
4 (4) 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:23.982  
5 (6) 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:28.156  
6 (5) 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 173    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:18.203  
2 (5) 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:18.877  
3 (4) 146.  JASIC Luka SRB SRB 1:19.670  
4 (1) 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:20.087  
5 (3) 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:20.113  
6 (6) 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:20.286  



Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 127.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 34 1 1:18.203
  2. 2. 84.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 21 2 1:18.877
  3. 3. 146.  JASIC Luka SRB SRB 13 3 1:19.670
  4. 4. 135.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 8 4 1:20.087
  5. 5. 62.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 5 5 1:20.113
  6. 6. 104.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 3 6 1:20.286
FINAL B
  7. 1. 63.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 2 7 1:21.421
  8. 2. 116.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1 8 1:21.631
  9. 3. 51.  RÖSKENBLECK Jonathan GER-SLIC GER 9 1:21.684
  10. 4. 85.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 10 1:23.657
  11. 5. 163.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 11 1:25.599
  12. 6. 128.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 12 1:24.533
HEATS
  13. 4. 118.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 13 1:24.661
  14. 4. 48.  GROß Xaver GER-SLIC GER 14 1:28.144
  15. 4. 83.  KISS Kende HUN-JSE HUN 15 1:29.586
  16. 4. 34.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 16 1:31.510
  17. 5. 49.  MUZAFEROVIC Nedim GER-SLIC GER 17 1:29.683
  18. 5. 117.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 18 1:31.781
  19. 5. 61.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 19 1:40.490
  20. 5. 103.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 20 NO TIME
  21. 6. 50.  NEISSENDORFER Alexander GER-SLIC GER 21 1:41.959
  22. 6. 18.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 22 1:45.011