Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 9    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 54.383
2 (5) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 57.006
3 (4) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:05.012  
4 (1) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:16.244  
5 (2) 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 1:35.591  
RACE: 10    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:01.123  
2 (1) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:01.431  
3 (5) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:02.572  
4 (2) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:09.168  
5 (3) 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 1:38.810  
RACE: 11    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 1:01.021  
2 (4) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:01.321  
3 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 1:01.451  
4 (3) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 1:19.895  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 25    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 1:01.432  
2 (2) 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:02.583  
3 (3) 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:02.819  
4 (5) 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:06.522  
5 (4) 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:08.265  
6 (6) 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 1:20.931  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 26    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 53.332
2 (2) 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 57.994
3 (4) 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:00.205  
4 (5) 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:00.571  
5 (6) 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 1:01.909  
6 (3) 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 1:15.155  



Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Distance Classification


JUNIOR F BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 68.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 34 1 0:53.332
  2. 2. 55.  KÜHNRICH Moritz GER-SLIC GER 21 2 0:57.006
  3. 3. 158.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 13 3 1:00.205
  4. 4. 89.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 8 4 1:00.571
  5. 5. 36.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5 5 1:01.431
  6. 6. 56.  ZABRODSKY Alex GER-SLIC GER 3 6 1:01.021
FINAL B
  7. 1. 37.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 2 7 1:01.432
  8. 2. 86.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1 8 1:02.572
  9. 3. 87.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 9 1:02.819
  10. 4. 159.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 10 1:06.522
  11. 5. 88.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 11 1:08.265
  12. 6. 11.  SILLER Sebastian AUT-GSD AUT 12 1:19.895
HEATS
  13. 5. 12.  TOILA Mihai-Alexandru AUT-GSD AUT 13 1:35.591
  14. 5. 10.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT 14 1:38.810