ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 169. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL | 2:45.381 | ||
2 | (2) | 151. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:45.557 | ||
3 | (5) | 118. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | 3:10.001 | ||
4 | (1) | 150. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 3:16.214 | ||
- | (3) | 217. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | - | impeding | |
- | (4) | 149. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | - | no finish | |
RACE: 82 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 104. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:49.751 | ||
2 | (1) | 57. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 2:50.653 | ||
3 | (5) | 74. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 2:51.929 | ||
4 | (4) | 218. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 2:59.172 | ||
5 | (6) | 137. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3:09.186 | ||
- | (3) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | - | impeding | |
RACE: 83 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 55. | CSIZMADIA Márk | HUN-FTC | 2:39.847 | ||
2 | (2) | 8. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 2:40.090 | ||
3 | (1) | 9. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:42.656 | ||
4 | (4) | 64. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 2:42.824 | ||
5 | (5) | 170. | MUCHLADO Adam | POL | 2:43.118 | ||
6 | (3) | 25. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 2:43.216 | ||
RACE: 84 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 2:32.293 | ||
2 | (5) | 171. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 2:32.641 | ||
3 | (1) | 103. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:37.961 | ||
4 | (2) | 58. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 2:40.068 | ||
5 | (3) | 7. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | NO TIME | finished | |
RACE: 85 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 82. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 2:46.158 | ||
2 | (5) | 216. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:46.271 | ||
3 | (6) | 189. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 2:46.839 | ||
4 | (2) | 56. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 2:48.099 | ||
5 | (4) | 59. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 2:48.704 | ||
6 | (1) | 148. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 2:50.357 | ||
RACE: 86 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 81. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 2:37.641 | ||
2 | (4) | 182. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:37.642 | ||
3 | (6) | 70. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:40.038 | ||
4 | (5) | 181. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:40.063 | ||
5 | (2) | 199. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 2:43.489 | ||
6 | (1) | 105. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
6 | (7) | 26. | POPL Matěj | CZE-BZKP | NO TIME | finished |