Danubia 2-Polish Open, SENIOR EUROPA CUP-1, Elbląg, POL NEW, 03.10. - 05.10.2014
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 197 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:44.997 | ||
2 | (4) | 140. | RINGER Oliver | SVK | 1:45.155 | ||
3 | (2) | 107. | BORYS Tomasz | POL | 1:46.100 | ||
- | (3) | 94. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | - | impeding | |
RACE: 198 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:40.979 | ||
2 | (3) | 18. | SAZAMA Zdenek | CZE | 1:41.691 | ||
3 | (1) | 71. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:41.702 | ||
4 | (2) | 139. | MARCIN Matus | SVK | 1:52.737 | ||
RACE: 199 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 106. | ANIKIEJ Rafał | POL | 1:41.825 | ||
2 | (3) | 55. | VILKS Vincents | LAT | 1:42.871 | ||
3 | (1) | 6. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:43.045 | ||
4 | (2) | 150. | NEVRODA Kiril | UKR-KYIV | NO TIME | ||
RACE: 200 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:52.354 | ||
2 | (1) | 108. | DRUMSKI Krzysztof | POL | 1:52.448 | ||
3 | (3) | 38. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 1:52.750 | ||
4 | (2) | 19. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:55.926 | ||
RACE: 201 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 27. | NEMES Krisztián | HUN | 1:47.823 | ||
2 | (3) | 138. | CUJA Michal | SVK | 1:47.869 | ||
3 | (2) | 37. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 1:50.658 | ||
4 | (1) | 149. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:54.634 | ||
RACE: 202 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 123. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:49.830 | ||
2 | (1) | 144. | HENDE Hampus | SWE | 1:50.450 | ||
3 | (2) | 54. | PILAGS Arturs | LAT | 2:12.664 | ||
4 | (4) | 141. | VELIČKO Patrik | SVK | 2:16.836 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 213 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 138. | CUJA Michal | SVK | 1:48.128 | ||
2 | (3) | 29. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:48.368 | ||
3 | (2) | 71. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:49.266 | ||
4 | (1) | 18. | SAZAMA Zdenek | CZE | 1:49.650 | ||
RACE: 214 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 123. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:55.967 | ||
2 | (4) | 108. | DRUMSKI Krzysztof | POL | 1:56.080 | ||
3 | (1) | 55. | VILKS Vincents | LAT | 1:58.149 | ||
- | (2) | 6. | ARLOU HEORHI | BLR | - | no start | |
RACE: 215 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 2:03.700 | ||
2 | (1) | 28. | SZIKLÁSI András | HUN | 2:05.123 | ||
3 | (3) | 144. | HENDE Hampus | SWE | 2:09.034 | advanced | |
4 | (2) | 107. | BORYS Tomasz | POL | NO TIME | ||
RACE: 216 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | ANIKIEJ Rafał | POL | 1:54.962 | ||
2 | (3) | 27. | NEMES Krisztián | HUN | 1:55.054 | ||
3 | (2) | 140. | RINGER Oliver | SVK | 1:56.427 | ||
4 | (4) | 37. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 2:06.851 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | SZIKLÁSI András | HUN | 2:02.254 | ||
2 | (1) | 123. | SZÁSZ Attila | ROU | 2:02.347 | ||
3 | (2) | 108. | DRUMSKI Krzysztof | POL | 2:39.079 | ||
- | (3) | 53. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | - | no finish | |
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 106. | ANIKIEJ Rafał | POL | 1:42.968 | ||
2 | (4) | 27. | NEMES Krisztián | HUN | 1:43.750 | ||
3 | (2) | 29. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:46.616 | ||
4 | (5) | 144. | HENDE Hampus | SWE | 1:47.698 | ||
- | (1) | 138. | CUJA Michal | SVK | - | kicking out | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 251 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:48.803 | ||
2 | (2) | 141. | VELIČKO Patrik | SVK | 1:49.155 | ||
3 | (3) | 150. | NEVRODA Kiril | UKR-KYIV | 2:03.639 | ||
RACE: 252 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 1:43.663 | ||
2 | (4) | 54. | PILAGS Arturs | LAT | 1:45.765 | ||
3 | (1) | 139. | MARCIN Matus | SVK | 1:50.504 | ||
4 | (3) | 149. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 2:03.113 | ||
RACE: 253 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 37. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 1:43.828 | ||
2 | (1) | 107. | BORYS Tomasz | POL | 1:57.081 | ||
RACE: 254 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:53.144 | ||
2 | (3) | 140. | RINGER Oliver | SVK | 1:54.016 | ||
3 | (2) | 18. | SAZAMA Zdenek | CZE | 1:54.546 | ||
4 | (4) | 55. | VILKS Vincents | LAT | NO TIME | ||
RACE: 255 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | TIBORCZ Dániel | HUN | 2:05.994 | ||
2 | (3) | 108. | DRUMSKI Krzysztof | POL | 2:06.040 | ||
3 | (2) | 144. | HENDE Hampus | SWE | 2:06.449 | ||
RACE: 256 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | ANIKIEJ Rafał | POL | 1:42.754 | ||
2 | (3) | 28. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:42.880 | ||
3 | (2) | 27. | NEMES Krisztián | HUN | 1:43.188 | ||
4 | (4) | 123. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:44.437 |
Danubia 2-Polish Open, SENIOR EUROPA CUP-1, Elbląg, POL NEW, 03.10. - 05.10.2014
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 106. | ANIKIEJ Rafał | POL | 34 | 1 | 1:41.825 | ||
2. | A | 2. | 28. | SZIKLÁSI András | HUN | 21 | 2 | 1:40.979 | ||
3. | A | 3. | 27. | NEMES Krisztián | HUN | 13 | 3 | 1:43.188 | ||
4. | A | 4. | 123. | SZÁSZ Attila | ROU | 8 | 4 | 1:44.437 | ||
5. | B | 1. | 29. | TIBORCZ Dániel | HUN | 5 | 1:44.997 | |||
6. | B | 2. | 108. | DRUMSKI Krzysztof | POL | 6 | 1:52.448 | |||
7. | B | 3. | 144. | HENDE Hampus | SWE | 7 | 1:47.698 | |||
8. | C | 1. | 71. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 8 | 1:41.702 | |||
9. | C | 2. | 140. | RINGER Oliver | SVK | 9 | 1:45.155 | |||
10. | C | 3. | 18. | SAZAMA Zdenek | CZE | 10 | 1:41.691 | |||
11. | C | 4. | 55. | VILKS Vincents | LAT | 11 | 1:42.871 | |||
12. | D | 1. | 37. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 12 | 1:43.828 | |||
13. | D | 2. | 107. | BORYS Tomasz | POL | 13 | 1:46.100 | |||
14. | E | 1. | 38. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 14 | 1:43.663 | |||
15. | E | 2. | 54. | PILAGS Arturs | LAT | 15 | 1:45.765 | |||
16. | E | 3. | 139. | MARCIN Matus | SVK | 16 | 1:50.504 | |||
17. | E | 4. | 149. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 17 | 1:54.634 | |||
18. | F | 1. | 19. | SEJPAL Zdenek | CZE | 18 | 1:48.803 | |||
19. | F | 2. | 141. | VELIČKO Patrik | SVK | 19 | 1:49.155 | |||
20. | F | 3. | 150. | NEVRODA Kiril | UKR-KYIV | 20 | 2:03.639 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
21. | A | - | 53. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 21 | 1:52.354 | |||
22. | A | - | 138. | CUJA Michal | SVK | 22 | 1:47.869 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
23. | A | - | 6. | ARLOU HEORHI | BLR | 23 | 1:43.045 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 94. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 25 | NO TIME |