Danubia 2-Polish Open, SENIOR EUROPA CUP-1, Elbląg, POL NEW, 03.10. - 05.10.2014
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 46 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | FAJKUS Radek | CZE | 1:50.768 | ||
2 | (3) | 44. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:50.959 | ||
3 | (6) | 30. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:51.698 | ||
4 | (4) | 40. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 2:00.237 | ||
5 | (1) | 127. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 2:11.170 | ||
6 | (5) | 96. | KUŹMICZ Jakub | POL-ORZEL | 2:30.559 | ||
RACE: 47 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 56. | BERZINS Reinis | LAT | 1:44.882 | ||
2 | (3) | 39. | BONTOVICS Balázs | HUN-SPSC | 1:46.848 | ||
3 | (5) | 21. | SAZAMA Jan | CZE | 1:49.253 | ||
4 | (4) | 42. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 1:49.833 | ||
5 | (2) | 126. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 1:53.004 | ||
6 | (1) | 87. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:54.134 | ||
7 | (6) | 95. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:15.261 | ||
RACE: 48 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 109. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:46.502 | ||
2 | (2) | 57. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:50.319 | ||
3 | (4) | 97. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:00.820 | ||
4 | (3) | 98. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:16.482 | ||
5 | (1) | 128. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | NO TIME | advanced | |
- | (6) | 41. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | - | impeding | |
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 69 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 1:55.209 | ||
2 | (3) | 127. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 1:56.411 | ||
3 | (2) | 87. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:57.481 | ||
4 | (4) | 95. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:02.835 | ||
5 | (5) | 98. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:18.523 | ||
6 | (6) | 96. | KUŹMICZ Jakub | POL-ORZEL | NO TIME | ||
RACE: 70 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 30. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:49.510 | ||
2 | (2) | 42. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 1:51.032 | ||
3 | (1) | 21. | SAZAMA Jan | CZE | 1:53.115 | ||
4 | (4) | 40. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 2:00.145 | ||
5 | (5) | 97. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:04.242 | ||
RACE: 71 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 44. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 1:49.654 | ||
2 | (6) | 20. | FAJKUS Radek | CZE | 1:49.708 | ||
3 | (2) | 109. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:50.832 | ||
4 | (3) | 39. | BONTOVICS Balázs | HUN-SPSC | 1:52.350 | ||
5 | (4) | 128. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 2:00.884 | ||
6 | (1) | 56. | BERZINS Reinis | LAT | 2:20.151 | ||
7 | (5) | 57. | CIELAVS Kristaps | LAT | 2:20.568 |
Danubia 2-Polish Open, SENIOR EUROPA CUP-1, Elbląg, POL NEW, 03.10. - 05.10.2014
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 44. | KMETYKÓ Péter | HUN-TKKSE | 34 | 1 | 1:49.654 | ||
2. | A | 2. | 20. | FAJKUS Radek | CZE | 21 | 2 | 1:49.708 | ||
3. | A | 3. | 109. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 13 | 3 | 1:46.502 | ||
4. | A | 4. | 39. | BONTOVICS Balázs | HUN-SPSC | 8 | 4 | 1:46.848 | ||
5. | A | 5. | 128. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 5 | 5 | 2:00.884 | ||
6. | A | 6. | 56. | BERZINS Reinis | LAT | 3 | 6 | 1:44.882 | ||
7. | A | 7. | 57. | CIELAVS Kristaps | LAT | 2 | 7 | 1:50.319 | ||
8. | B | 1. | 30. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 8 | 1:49.510 | |||
9. | B | 2. | 42. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 9 | 1:49.833 | |||
10. | B | 3. | 21. | SAZAMA Jan | CZE | 10 | 1:49.253 | |||
11. | B | 4. | 40. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 11 | 2:00.145 | |||
12. | B | 5. | 97. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 12 | 2:00.820 | |||
13. | C | 1. | 126. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 13 | 1:53.004 | |||
14. | C | 2. | 127. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 14 | 1:56.411 | |||
15. | C | 3. | 87. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 15 | 1:54.134 | |||
16. | C | 4. | 95. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 16 | 2:02.835 | |||
17. | C | 5. | 98. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 17 | 2:16.482 | |||
18. | C | 6. | 96. | KUŹMICZ Jakub | POL-ORZEL | 18 | 2:30.559 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 41. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 20 | NO TIME |