2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Heat Results

 
1. Distance 
RELAY MIXED  B-FINAL  3000 m
RACE: 30    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  CZECH REPUBLIC RELAY CZE CZE 4:42.495  
2 (3) 8.  LATVIA RELAY LAT LAT 4:46.494  
- (1) 12.  UKRAINE RELAY UKR UKR PEN. impeding
 
RELAY MIXED  FINAL  3000 m
RACE: 31    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  FRANCE RELAY FRA FRA 4:25.973  
2 (1) 7.  ITALY RELAY ITA ITA 4:26.566  
3 (3) 9.  POLAND RELAY POL POL 4:26.699  
4 (4) 6.  HUNGARY RELAY HUN HUN 4:36.506  



2013 European Youth Olympic Festival 1000 m, Brasov, ROU, 19.02. - 19.02.2013


Distance Classification


RELAY MIXED 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 3.  FRANCE RELAY FRA FRA 34 1 4:25.973
  MAURICE  Margaux FRA FRA
  MONVOISIN Aurélie FRA FRA
  MARTINEZ Yoann FRA FRA
  NAVARRO Tristan FRA FRA
  2. 2. 7.  ITALY RELAY ITA ITA 21 2 4:26.566
  BOTTER GOMEZ Nicole ITA ITA
  MALFATTI Gloria ITA ITA
  GIULIANI Damiano ITA ITA
  PALLA Leonardo ITA ITA
  3. 3. 9.  POLAND RELAY POL POL 13 3 4:26.699
  GAWLICA Oliwia POL POL
  WARAKOMSKA Magdalena POL POL
  GAWRYLUK Grzegorz POL POL
  KORECKI Krystian POL POL
  4. 4. 6.  HUNGARY RELAY HUN HUN 8 4 4:30.178
  KIS Virág HUN HUN
  TOTH Timea HUN HUN
  CAKÓ Dávid HUN HUN
  FARKAS Tamás HUN HUN
B-FINAL
  5. 1. 2.  CZECH REPUBLIC RELAY CZE CZE 5 4:42.495
  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE
  POPLOVA Natalie CZE CZE
  PROKOP Michal CZE CZE
  ZDÁREK Jan CZE CZE
  6. 2. 8.  LATVIA RELAY LAT LAT 6 4:42.184
  HAINO Ieva LAT LAT
  PASKEVICA Marta LAT LAT
  BAKEVICS Tomass LAT LAT
  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT
  7. 12.  UKRAINE RELAY UKR UKR 7 4:35.055
  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR
  KROMIDO Yuliya UKR UKR
  HANDEI Volodymyr UKR UKR
  OMELCHENKO Stanislav UKR UKR
SEMI-FINAL
  8. 4.  GREAT BRITAIN RELAY GBR GBR 8 4:34.515
  DELAND Mari GBR GBR
  THOMSON Kathryn GBR GBR
  BURROWS Jack GBR GBR
  DJEMAL Aydin GBR GBR
  9. 5.  GERMANY RELAY GER GER 9 4:43.214
  RIETZKE Tina GER GER
  WENIGER Romy-Annette GER GER
  BECKER Florian GER GER
  GRAF Markus-Tassilo GER GER
HEATS
  10. 4. 10.  ROMANIA RELAY ROU ROU 10 4:43.649
  PANA Teodora-Diana ROU ROU
  STANICA Bianca-Lorena ROU ROU
  ANTAL Tamas ROU ROU
  IMRE Emil ROU ROU
  11. 4. 1.  BULGARIA RELAY BUL BUL 11 5:07.458
  LUKANOVA Marina BUL BUL
  STOIMENOVA Albena BUL BUL
  NASRI Klaudio BUL BUL
  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL
  11.  RUSSIA RELAY RUS RUS 13 -----
  KALININA Anna RUS RUS
  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS
  AYRAPETYAN Denis RUS RUS
  ZASOSOV Daniil RUS RUS