Romanian Open, Danubia Series, Miercurea Ciuc, ROU, 17.09. - 19.09.2010
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 171 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | PASKEVICA Marta | LAT-SPARS | 1:48.234 | ||
2 | (3) | 29. | MAZUR Nikola | POL-JUV | 1:48.294 | ||
3 | (4) | 53. | BYRSKA Karina | POL-OMKLS | 1:48.453 | ||
4 | (2) | 7. | SACLOVÁ Veronika | CZE | 1:49.936 | ||
RACE: 172 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | BLEKIĆ Sara | CRO-MET | 1:50.919 | ||
2 | (4) | 124. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:50.930 | ||
3 | (1) | 28. | MALISZEWSKA Natalia | POL-JUV | 1:53.898 | ||
4 | (3) | 2. | AVDIC Lamija | BIH-BOSNA | 1:58.520 | ||
RACE: 173 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | ANTAL Zsófia | HUN-SPSC | 1:50.882 | ||
2 | (2) | 48. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:51.089 | ||
3 | (3) | 58. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:55.916 | ||
4 | (5) | 27. | GREŚ Agata | POL-JUV | 1:58.350 | ||
5 | (4) | 54. | GAWLICA Oliwia | POL-OMKLS | 2:27.313 | ||
RACE: 174 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 2:01.923 | ||
2 | (3) | 47. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:05.218 | ||
3 | (1) | 106. | HAINO Ieva | LAT-SPARS | 2:07.911 | advanced | |
- | (4) | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | - | impeding | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 203 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:48.772 | ||
2 | (1) | 111. | ANTAL Zsófia | HUN-SPSC | 1:49.180 | ||
3 | (2) | 3. | BLEKIĆ Sara | CRO-MET | 1:49.252 | ||
4 | (4) | 47. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:52.013 | ||
5 | (5) | 106. | HAINO Ieva | LAT-SPARS | 2:18.490 | ||
RACE: 204 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 1:50.863 | ||
2 | (1) | 107. | PASKEVICA Marta | LAT-SPARS | 1:50.934 | ||
3 | (2) | 29. | MAZUR Nikola | POL-JUV | 1:51.803 | ||
4 | (3) | 48. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:05.262 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:45.173 | ||
2 | (2) | 111. | ANTAL Zsófia | HUN-SPSC | 1:45.266 | ||
3 | (3) | 59. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 1:45.421 | ||
4 | (4) | 107. | PASKEVICA Marta | LAT-SPARS | 1:46.263 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:50.081 | ||
2 | (4) | 48. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:51.857 | ||
3 | (2) | 29. | MAZUR Nikola | POL-JUV | 1:53.551 | ||
4 | (5) | 106. | HAINO Ieva | LAT-SPARS | 2:07.201 | ||
- | (1) | 3. | BLEKIĆ Sara | CRO-MET | - | impeding | |
RACE: 229 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | BYRSKA Karina | POL-OMKLS | 1:49.920 | ||
2 | (2) | 28. | MALISZEWSKA Natalia | POL-JUV | 1:50.100 | ||
3 | (3) | 58. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:53.476 | ||
RACE: 230 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 54. | GAWLICA Oliwia | POL-OMKLS | 1:47.469 | ||
2 | (1) | 7. | SACLOVÁ Veronika | CZE | 1:49.078 | ||
3 | (3) | 2. | AVDIC Lamija | BIH-BOSNA | 1:55.319 | ||
4 | (2) | 27. | GREŚ Agata | POL-JUV | 1:57.724 |
Romanian Open, Danubia Series, Miercurea Ciuc, ROU, 17.09. - 19.09.2010
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 124. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 34 | 1 | 1:45.173 | ||
2. | A | 2. | 111. | ANTAL Zsófia | HUN-SPSC | 21 | 2 | 1:45.266 | ||
3. | A | 3. | 59. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 13 | 3 | 1:45.421 | ||
4. | A | 4. | 107. | PASKEVICA Marta | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:46.263 | ||
5. | B | 1. | 47. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 5 | 1:50.081 | |||
6. | B | 2. | 48. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 6 | 1:51.089 | |||
7. | B | 3. | 29. | MAZUR Nikola | POL-JUV | 7 | 1:48.294 | |||
8. | B | 4. | 106. | HAINO Ieva | LAT-SPARS | 8 | 2:07.201 | |||
9. | B | - | 3. | BLEKIĆ Sara | CRO-MET | 9 | 1:49.252 | |||
10. | C | 1. | 53. | BYRSKA Karina | POL-OMKLS | 10 | 1:48.453 | |||
11. | C | 2. | 28. | MALISZEWSKA Natalia | POL-JUV | 11 | 1:50.100 | |||
12. | C | 3. | 58. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 12 | 1:53.476 | |||
13. | D | 1. | 54. | GAWLICA Oliwia | POL-OMKLS | 13 | 1:47.469 | |||
14. | D | 2. | 7. | SACLOVÁ Veronika | CZE | 14 | 1:49.078 | |||
15. | D | 3. | 2. | AVDIC Lamija | BIH-BOSNA | 15 | 1:55.319 | |||
16. | D | 4. | 27. | GREŚ Agata | POL-JUV | 16 | 1:57.724 | |||
HEATS | ||||||||||
17. | A | - | 94. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 17 | NO TIME |