Romanian Open, Danubia Series, Miercurea Ciuc, ROU, 17.09. - 19.09.2010
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 240 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | DÉNES Veronika | HUN | 1:43.296 | ||
2 | (3) | 14. | TÓTH Patricia | HUN | 1:44.305 | ||
3 | (4) | 62. | TAWREL Agnieszka | POL | 1:44.777 | ||
4 | (2) | 72. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:45.143 | ||
RACE: 241 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | KNOCH Marta | POL | 1:49.930 | ||
2 | (3) | 23. | BOGDAN Agata | POL-JUV | 1:50.561 | ||
3 | (2) | 95. | TSANKOVA Neli | BUL-SKKHL | 1:50.997 | ||
4 | (4) | 121. | PIVOVARNIKOVA Julia | SVK-STEZ | 1:54.511 | ||
RACE: 242 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | KAN Duygu | TUR | 1:55.507 | ||
2 | (4) | 137. | KARA Ela | TUR | 1:56.058 | ||
3 | (2) | 151. | UCHMAN Paulina | POL-WMKS | 1:57.172 | ||
4 | (3) | 25. | SMYK Angelika | POL-JUV | 2:00.176 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 243 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | BÉRES Bence | HUN | 1:39.319 | ||
2 | (4) | 102. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:39.493 | ||
3 | (3) | 67. | RZEMIENIECKI Dawid | POL | 1:39.788 | ||
4 | (2) | 66. | KŁOSIŃSKI Sebastian | POL | 1:39.927 | ||
RACE: 244 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 144. | DENİZ Mukerrem | TUR | 1:40.226 | ||
2 | (2) | 129. | FRANKOVIC Boris | SVK | 1:40.594 | ||
3 | (3) | 19. | SZILVAI Zoltán | HUN | 1:44.182 | ||
- | (1) | 10. | APELTAUER Milos | CZE | - | impeding | |
RACE: 245 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | ZAWIŚLAK Radosław | POL | 2:04.563 | ||
2 | (4) | 4. | BASIC Nihad | BIH-BOSNA | 2:06.217 | ||
3 | (1) | 143. | ILTIR Serdar | TUR | 2:06.831 | ||
- | (2) | 50. | DOMITREK Jakov | CRO-MET | - | no start | |
RACE: 246 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | SUROVEC Matúš | SVK | 1:38.964 | ||
2 | (5) | 142. | EREN Inan | TUR | 1:39.689 | ||
3 | (2) | 30. | KAMIEŃSKI Paweł | POL-JUV | 1:39.994 | ||
4 | (3) | 128. | FOTTA Josef | SVK | 1:45.846 | ||
- | (4) | 32. | ZIMNOCH Grzegorz | POL-JUV | - | no start | |
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 247 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 125. | BODOVÁ Tatiana | SVK | 1:38.802 | ||
2 | (1) | 64. | SZWAJLIK Magdalena | POL | 1:40.056 | ||
3 | (2) | 126. | VALACHOVÁ Alexandra | SVK | 1:50.452 | ||
4 | (6) | 141. | YILMAZ Leyla | TUR | 1:56.487 | ||
5 | (4) | 139. | ERKILIC Zeynep | TUR | 1:59.065 | ||
6 | (5) | 140. | SARAC Sezen | TUR | 1:59.754 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | PANDOV Assen | BUL-SKKHL | 1:42.215 | ||
2 | (1) | 150. | GUTENOV Evgeniy | UKR | 1:42.870 | ||
3 | (2) | 101. | PANDOV Kiril | BUL-SKKHL | 1:43.010 | ||
4 | (4) | 12. | APELTAUER Jakub | CZE | 1:43.648 | ||
RACE: 249 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 132. | VIGAŠ Miloš | SVK | 1:41.558 | ||
2 | (1) | 1. | VAN STEEN Robin | BEL | 1:42.778 | ||
3 | (3) | 70. | MAKARCZUK-JACKOWSKI Marcin | POL | 1:44.776 | ||
RACE: 250 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | DZIUBEK Kamil | POL-JUV | 1:43.322 | ||
2 | (4) | 146. | TANRIKULU Selim | TUR | 1:44.033 | ||
3 | (1) | 71. | PIÓRECKI Rafał | POL | 1:45.031 | ||
4 | (3) | 147. | YESILÖZ ÖZGÜR | TUR | 1:52.598 | ||
RACE: 251 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | KOVACHKI Anton | BUL-SCIS | 1:47.208 |