Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 103 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:49.374 | ||
2 | (4) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:49.443 | ||
3 | (3) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:49.472 | ||
4 | (2) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:59.145 | ||
RACE: 104 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:56.128 | ||
2 | (2) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:56.270 | ||
3 | (4) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 2:00.638 | ||
4 | (1) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 2:04.058 | ||
RACE: 105 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:58.896 | ||
2 | (1) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:59.710 | ||
3 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 2:01.443 | ||
4 | (2) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 2:01.466 | ||
RACE: 106 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:54.236 | ||
2 | (3) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:54.322 | ||
3 | (4) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:57.627 | ||
4 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:06.827 | ||
RACE: 107 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:44.409 | ||
2 | (3) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:46.080 | ||
3 | (2) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:48.143 | ||
4 | (4) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 2:04.912 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:56.229 | ||
2 | (2) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:56.533 | ||
3 | (4) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 1:56.873 | ||
4 | (5) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:01.359 | ||
5 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 2:01.651 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:45.189 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 1:47.361 | ||
3 | (4) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 1:54.458 | ||
4 | (3) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | NO TIME | finished | |
4 | (5) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | NO TIME | finished | |
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:37.067 | ||
2 | (3) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:37.372 | ||
3 | (4) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:37.766 | ||
4 | (1) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:40.368 | ||
5 | (5) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:42.727 | ||
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:41.441 | ||
2 | (2) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.520 | ||
3 | (4) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:41.701 | ||
4 | (5) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:43.080 | ||
- | (1) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 141 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:47.217 | ||
2 | (1) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 1:48.476 | ||
3 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:51.121 | ||
4 | (5) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:53.411 | ||
5 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:31.156 | ||
RACE: 142 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:40.180 | ||
2 | (3) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:40.516 | ||
3 | (4) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:48.292 | ||
4 | (1) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 1:48.576 | ||
5 | (2) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 1:56.379 | ||
RACE: 143 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:40.354 | ||
2 | (2) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:41.078 | ||
3 | (3) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:42.596 | ||
4 | (1) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:42.643 | ||
5 | (5) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:45.616 | ||
RACE: 144 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:41.109 | ||
2 | (2) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:41.266 | ||
3 | (5) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.330 | ||
4 | (4) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:41.387 | ||
5 | (3) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:42.398 |
Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 76. | JASIC Luka | SRB | 34 | 1 | 1:37.067 | ||
2. | A | 2. | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 21 | 2 | 1:37.372 | ||
3. | A | 3. | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 13 | 3 | 1:41.330 | ||
4. | A | 4. | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 8 | 4 | 1:41.387 | ||
5. | A | 5. | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 5 | 5 | 1:37.766 | ||
6. | B | 1. | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 3 | 6 | 1:40.354 | ||
7. | B | 2. | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 2 | 7 | 1:41.078 | ||
8. | B | 3. | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:42.596 | ||
9. | B | 4. | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 9 | 1:40.368 | |||
10. | B | 5. | 12. | PRANTL Martin | CRO | 10 | 1:45.189 | |||
11. | C | 1. | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 11 | 1:40.180 | |||
12. | C | 2. | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 12 | 1:40.516 | |||
13. | C | 3. | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 13 | 1:48.292 | |||
14. | C | 4. | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 14 | 1:47.361 | |||
15. | C | 5. | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 15 | 1:54.458 | |||
16. | D | 1. | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 16 | 1:47.217 | |||
17. | D | 2. | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 17 | 1:48.476 | |||
18. | D | 3. | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 18 | 1:51.121 | |||
19. | D | 4. | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 19 | 1:53.411 | |||
20. | D | 5. | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 20 | 2:01.359 |