Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 31 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 2:54.170 | ||
2 | (2) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 2:54.309 | ||
3 | (1) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 2:57.058 | ||
4 | (6) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 2:57.603 | ||
5 | (3) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 3:02.205 | ||
6 | (4) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 3:12.220 | ||
RACE: 32 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 3:09.073 | ||
2 | (6) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 3:11.071 | ||
3 | (4) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 3:11.778 | ||
4 | (5) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 3:13.509 | ||
5 | (2) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 3:15.854 | ||
6 | (1) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 3:22.569 | ||
RACE: 33 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 2:43.381 | ||
2 | (3) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 2:44.138 | ||
3 | (6) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 2:44.219 | ||
4 | (1) | 121. | WAWER Michalina | POL | 2:44.307 | ||
5 | (2) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 2:52.517 | ||
6 | (4) | 29. | MAZANCOVÁ Anna | CZE-KSB | 3:28.910 | ||
RACE: 34 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 118. | MAZUR Hanna | POL | 3:02.426 | ||
2 | (3) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 3:02.546 | ||
3 | (2) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 3:07.543 | ||
4 | (1) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 3:08.294 | ||
5 | (5) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 3:08.507 | ||
6 | (6) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 3:15.921 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 49 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 2:54.498 | addTo.->to B | |
2 | (6) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 2:54.617 | ||
3 | (1) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 2:54.656 | ||
4 | (5) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 2:56.109 | ||
5 | (3) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 3:01.585 | ||
6 | (2) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 3:10.535 | ||
RACE: 50 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | WAWER Michalina | POL | 2:45.058 | addTo.->to B | |
2 | (4) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 2:45.822 | ||
3 | (2) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 2:48.876 | ||
4 | (5) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 2:53.764 | ||
5 | (3) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 3:09.904 | ||
6 | (6) | 29. | MAZANCOVÁ Anna | CZE-KSB | 3:32.635 | ||
RACE: 51 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 2:51.892 | ||
2 | (6) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 2:56.617 | ||
3 | (3) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 2:58.509 | ||
4 | (5) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 3:09.006 | ||
5 | (2) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 3:11.730 | advanced->to A | |
- | (4) | 118. | MAZUR Hanna | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 52 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 3:03.714 | ||
2 | (1) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 3:05.162 | ||
3 | (3) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 3:10.754 | ||
4 | (2) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 3:12.464 | ||
5 | (6) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 3:19.369 | ||
- | (5) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | - | impeding->to C | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 66 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 2:58.431 | ||
2 | (5) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 2:59.514 | ||
3 | (3) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 3:02.076 | ||
4 | (2) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 3:02.405 | ||
- | (4) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | - | no start | |
- | (6) | 29. | MAZANCOVÁ Anna | CZE-KSB | - | no start | |
RACE: 67 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 118. | MAZUR Hanna | POL | 3:14.241 | ||
2 | (6) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 3:14.596 | ||
3 | (1) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 3:18.166 | ||
4 | (4) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 3:19.274 | ||
5 | (3) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 3:20.640 | ||
6 | (2) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 3:33.054 | ||
RACE: 68 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 3:05.797 | ||
2 | (5) | 121. | WAWER Michalina | POL | 3:05.897 | ||
3 | (2) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 3:05.906 | ||
4 | (3) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 3:08.987 | ||
5 | (4) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 3:19.532 | ||
RACE: 69 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 2:49.391 | ||
2 | (1) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 2:51.628 | ||
3 | (5) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 2:52.846 | ||
4 | (7) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 2:54.647 | ||
5 | (6) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 3:00.777 | ||
6 | (2) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 3:21.706 | ||
7 | (3) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 3:36.827 |
Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 34 | 1 | 2:49.391 | ||
2. | A | 2. | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 21 | 2 | 2:51.628 | ||
3. | A | 3. | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 13 | 3 | 2:43.381 | ||
4. | A | 4. | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 8 | 4 | 2:54.309 | ||
5. | A | 5. | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 5 | 5 | 2:44.219 | ||
6. | A | 6. | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:56.617 | ||
7. | A | 7. | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 2 | 7 | 2:57.058 | ||
8. | B | 1. | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 1 | 8 | 3:02.546 | ||
9. | B | 2. | 121. | WAWER Michalina | POL | 9 | 2:44.307 | |||
10. | B | 3. | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 10 | 2:44.138 | |||
11. | B | 4. | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 11 | 3:08.987 | |||
12. | B | 5. | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 12 | 2:54.498 | |||
13. | C | 1. | 118. | MAZUR Hanna | POL | 13 | 3:02.426 | |||
14. | C | 2. | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 14 | 3:11.071 | |||
15. | C | 3. | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 15 | 2:45.822 | |||
16. | C | 4. | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 16 | 2:54.656 | |||
17. | C | 5. | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 17 | 2:54.617 | |||
18. | C | 6. | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 18 | 2:48.876 | |||
19. | D | 1. | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 19 | 2:53.764 | |||
20. | D | 2. | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 20 | 2:59.514 | |||
21. | D | 3. | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 21 | 3:01.585 | |||
22. | D | 4. | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 22 | 2:56.109 | |||
23. | D | - | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 23 | 3:09.904 | |||
24. | D | - | 29. | MAZANCOVÁ Anna | CZE-KSB | 24 | 3:28.910 |