1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 168 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 21. | AŠČIĆ Valentina | CRO-MET | 1:45.327 | ||
2 | (2) | 113. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:48.145 | ||
3 | (1) | 94. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 1:49.544 | ||
4 | (4) | 126. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:54.264 | ||
5 | (3) | 63. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 1:59.324 | ||
RACE: 169 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 24. | IVANDIĆ Maja | CRO-MET | 1:51.833 | ||
2 | (4) | 22. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:51.857 | ||
3 | (2) | 127. | JASIC Petra | SRB | 1:54.899 | ||
4 | (1) | 85. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:57.138 | ||
5 | (5) | 118. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:04.254 | ||
6 | (3) | 95. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 2:13.434 | ||
RACE: 170 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | IVANDIĆ Danijela | CRO-MET | 2:06.022 | ||
2 | (6) | 137. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:06.693 | ||
3 | (1) | 86. | NAGY Netti | HUN-MTK | 2:06.791 | ||
4 | (4) | 128. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2:14.122 | ||
5 | (5) | 25. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 2:17.164 | ||
6 | (3) | 76. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 2:18.729 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 195 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 1:53.754 | ||
2 | (4) | 25. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 1:57.335 | ||
3 | (2) | 118. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:01.154 | ||
4 | (5) | 76. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 2:02.672 | ||
5 | (3) | 95. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 2:13.507 | ||
RACE: 196 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 127. | JASIC Petra | SRB | 1:46.247 | ||
2 | (5) | 86. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1:48.231 | ||
3 | (4) | 85. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.347 | ||
4 | (1) | 94. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 1:49.785 | ||
5 | (2) | 126. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:52.844 | ||
6 | (6) | 128. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2:05.085 | ||
RACE: 197 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | AŠČIĆ Valentina | CRO-MET | 1:35.766 | ||
2 | (4) | 22. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:36.719 | ||
3 | (3) | 24. | IVANDIĆ Maja | CRO-MET | 1:40.558 | ||
4 | (5) | 23. | IVANDIĆ Danijela | CRO-MET | 1:41.138 | ||
5 | (6) | 137. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:42.003 | ||
6 | (2) | 113. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:44.978 |
1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 21. | AŠČIĆ Valentina | CRO-MET | 34 | 1 | 1:35.766 | ||
2. | A | 2. | 22. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 21 | 2 | 1:36.719 | ||
3. | A | 3. | 24. | IVANDIĆ Maja | CRO-MET | 13 | 3 | 1:40.558 | ||
4. | A | 4. | 23. | IVANDIĆ Danijela | CRO-MET | 8 | 4 | 1:41.138 | ||
5. | A | 5. | 137. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 5 | 5 | 1:42.003 | ||
6. | A | 6. | 113. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 3 | 6 | 1:44.978 | ||
7. | B | 1. | 127. | JASIC Petra | SRB | 2 | 7 | 1:46.247 | ||
8. | B | 2. | 86. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:48.231 | ||
9. | B | 3. | 85. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 9 | 1:48.347 | |||
10. | B | 4. | 94. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 10 | 1:49.544 | |||
11. | B | 5. | 126. | JANKOVIC Katarina | SRB | 11 | 1:52.844 | |||
12. | B | 6. | 128. | OBRADOVIC Anja | SRB | 12 | 2:05.085 | |||
13. | C | 1. | 63. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 13 | 1:53.754 | |||
14. | C | 2. | 25. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 14 | 1:57.335 | |||
15. | C | 3. | 118. | ERJAVEC Urša | SLO | 15 | 2:01.154 | |||
16. | C | 4. | 76. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 16 | 2:02.672 | |||
17. | C | 5. | 95. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 17 | 2:13.434 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 137. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 5 | 5 | 1:42.003 | ||
2. (6.) | A | 6. | 113. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 3 | 6 | 1:44.978 | ||
3. (9.) | B | 3. | 85. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 9 | 1:48.347 | |||
4. (10.) | B | 4. | 94. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 10 | 1:49.544 | |||
5. (13.) | C | 1. | 63. | CSÁSZI Henriett | HUN-FTC | 13 | 1:53.754 | |||
6. (14.) | C | 2. | 25. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 14 | 1:57.335 | |||
7. (15.) | C | 3. | 118. | ERJAVEC Urša | SLO | 15 | 2:01.154 | |||
8. (16.) | C | 4. | 76. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 16 | 2:02.672 | |||
9. (17.) | C | 5. | 95. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 17 | 2:13.434 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 24. | IVANDIĆ Maja | CRO-MET | 13 | 3 | 1:40.558 | ||
2. (7.) | B | 1. | 127. | JASIC Petra | SRB | 2 | 7 | 1:46.247 | ||
3. (8.) | B | 2. | 86. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:48.231 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 21. | AŠČIĆ Valentina | CRO-MET | 34 | 1 | 1:35.766 | ||
2. (2.) | A | 2. | 22. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 21 | 2 | 1:36.719 | ||
3. (4.) | A | 4. | 23. | IVANDIĆ Danijela | CRO-MET | 8 | 4 | 1:41.138 | ||
4. (11.) | B | 5. | 126. | JANKOVIC Katarina | SRB | 11 | 1:52.844 | |||
5. (12.) | B | 6. | 128. | OBRADOVIC Anja | SRB | 12 | 2:05.085 |