ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 22 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:43.390 | ||
2 | (5) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 1:43.396 | ||
3 | (4) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:44.457 | ||
4 | (1) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 2:10.565 | ||
5 | (2) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:16.432 | ||
- | (6) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | impeding->to B | |
RACE: 23 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:51.880 | ||
2 | (3) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:56.064 | ||
3 | (2) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:59.683 | ||
4 | (1) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 2:08.422 | advanced->to A | |
5 | (4) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:09.382 | ||
- | (5) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding->to B | |
RACE: 24 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 2:05.700 | ||
2 | (4) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 2:05.934 | ||
3 | (6) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 2:07.992 | ||
4 | (1) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:14.845 | ||
5 | (5) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:26.152 | ||
- | (2) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | - | false start->to B | |
RACE: 25 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:48.423 | ||
2 | (6) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:48.701 | ||
3 | (4) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:49.490 | ||
4 | (1) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 2:07.383 | ||
5 | (2) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 2:07.528 | ||
6 | (5) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:17.249 | ||
RACE: 26 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:54.838 | ||
2 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:56.053 | ||
3 | (2) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:56.234 | ||
4 | (1) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 2:14.184 | ||
5 | (5) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:17.676 | ||
6 | (3) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:49.050 | ||
2 | (5) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:50.254 | ||
3 | (2) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 2:01.985 | ||
4 | (3) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:04.589 | ||
5 | (4) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:27.440 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:52.158 | ||
2 | (1) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:59.031 | ||
3 | (2) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:08.654 | ||
4 | (3) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:17.482 | ||
5 | (4) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:21.241 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:47.082 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:50.583 | ||
3 | (1) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:58.395 | ||
4 | (5) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 2:06.552 | ||
5 | (3) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:07.989 | ||
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 1:44.245 | ||
2 | (2) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:44.579 | ||
3 | (7) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:46.455 | ||
4 | (8) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:46.770 | ||
5 | (5) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:47.134 | ||
6 | (6) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:57.478 | ||
7 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (3) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:45.124 | ||
2 | (2) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:46.543 | ||
3 | (7) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 1:47.940 | ||
4 | (3) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:52.875 | ||
5 | (5) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:54.656 | ||
6 | (6) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:55.551 | ||
7 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:56.434 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 66 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 2:03.309 | ||
2 | (5) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:04.733 | ||
3 | (4) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:05.356 | ||
4 | (3) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 2:11.480 | ||
5 | (2) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:11.618 | ||
6 | (7) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:18.034 | ||
7 | (6) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:21.052 | ||
8 | (8) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:36.614 | ||
RACE: 67 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:46.241 | ||
2 | (7) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:46.460 | ||
3 | (4) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:47.766 | ||
4 | (2) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:47.983 | ||
5 | (3) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:48.419 | ||
6 | (5) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:57.682 | ||
7 | (6) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:59.884 | ||
RACE: 68 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:47.506 | ||
2 | (7) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:47.998 | ||
3 | (2) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:51.725 | ||
4 | (6) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:53.768 | ||
5 | (3) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:54.650 | ||
6 | (4) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:55.102 | ||
7 | (5) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:56.232 | ||
RACE: 69 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 1:45.813 | ||
2 | (2) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:45.976 | ||
3 | (3) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:46.564 | ||
4 | (7) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 1:46.960 | ||
5 | (5) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:48.360 | ||
6 | (6) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:49.117 | ||
7 | (8) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:50.331 | ||
8 | (4) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:50.334 |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 168. | MAZUR Hanna | POL | 34 | 1 | 1:43.396 | ||
2. | A | 2. | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 21 | 2 | 1:44.457 | ||
3. | A | 3. | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:43.390 | ||
4. | A | 4. | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 8 | 4 | 1:46.960 | ||
5. | A | 5. | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 5 | 5 | 1:46.543 | ||
6. | A | 6. | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 3 | 6 | 1:46.770 | ||
7. | A | 7. | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 2 | 7 | 1:48.701 | ||
8. | A | 8. | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1 | 8 | 1:46.455 | ||
9. | B | 1. | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 9 | 1:47.134 | |||
10. | B | 2. | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 10 | 1:47.082 | |||
11. | B | 3. | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 11 | 1:51.725 | |||
12. | B | 4. | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 12 | 1:53.768 | |||
13. | B | 5. | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 13 | 1:54.650 | |||
14. | B | 6. | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 14 | 1:55.102 | |||
15. | B | 7. | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 15 | 1:56.053 | |||
16. | C | 1. | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 16 | 1:46.241 | |||
17. | C | 2. | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 17 | 1:46.460 | |||
18. | C | 3. | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 18 | 1:47.766 | |||
19. | C | 4. | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 19 | 1:47.983 | |||
20. | C | 5. | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 20 | 1:48.419 | |||
21. | C | 6. | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 21 | 1:57.682 | |||
22. | C | 7. | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 22 | 1:59.031 | |||
23. | D | 1. | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 23 | 2:01.985 | |||
24. | D | 2. | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 24 | 2:04.733 | |||
25. | D | 3. | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 25 | 2:05.356 | |||
26. | D | 4. | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 26 | 2:06.552 | |||
27. | D | 5. | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 27 | 2:04.589 | |||
28. | D | 6. | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 28 | 2:17.249 | |||
29. | D | 7. | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 29 | 2:16.432 | |||
30. | D | 8. | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 30 | 2:26.152 |