ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 52.477 | ||
2 | (3) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.763 | ||
3 | (1) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:00.421 | advanced->to A | |
4 | (2) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:09.566 | ||
- | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | - | impeding->to B | |
RACE: 88 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.616 | ||
2 | (1) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.750 | ||
3 | (2) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 51.819 | ||
4 | (4) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 56.766 | ||
5 | (5) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 89 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 51.057 | ||
2 | (2) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.163 | ||
3 | (5) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 56.326 | ||
4 | (3) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 56.859 | ||
5 | (4) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.939 | ||
RACE: 90 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 51.916 | ||
2 | (2) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 54.070 | ||
3 | (1) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 54.442 | ||
4 | (3) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:01.111 | ||
5 | (4) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:13.317 | ||
RACE: 91 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.796 | ||
2 | (1) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 53.877 | ||
3 | (5) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 55.080 | ||
4 | (3) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 59.866 | ||
5 | (4) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:03.128 | ||
RACE: 92 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 52.052 | ||
2 | (1) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 52.565 | ||
3 | (5) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.712 | ||
4 | (4) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.382 | ||
5 | (3) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:05.202 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 158 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | NO TIME | ||
2 | (3) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | NO TIME | finished adv.->to E | |
3 | (4) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | NO TIME | ||
4 | (1) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | NO TIME | ||
RACE: 159 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.635 | ||
2 | (3) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 57.591 | ||
3 | (2) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.668 | ||
4 | (4) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 160 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 52.897 | ||
2 | (1) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 54.772 | ||
3 | (2) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:01.521 | ||
4 | (5) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:04.879 | ||
5 | (3) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:10.855 | ||
RACE: 161 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 50.094 | ||
2 | (1) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 50.245 | ||
3 | (3) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.387 | ||
4 | (4) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 53.427 | ||
RACE: 162 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.009 | ||
2 | (2) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.156 | ||
3 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 51.786 | ||
4 | (4) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 54.113 | ||
RACE: 163 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 49.733 | ||
2 | (3) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.980 | ||
3 | (4) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 55.051 | ||
4 | (1) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:01.128 | ||
RACE: 164 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.253 | ||
2 | (2) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 50.470 | ||
3 | (3) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 51.580 | ||
4 | (5) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 52.646 | ||
5 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 54.267 | addTo.->to D | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 190 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 52.284 | ||
2 | (2) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.383 | ||
3 | (4) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 52.538 | ||
4 | (3) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 54.990 | ||
RACE: 191 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 51.240 | ||
2 | (3) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 53.723 | ||
3 | (2) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 57.620 | ||
- | (4) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | false start->to E | |
RACE: 192 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.342 | ||
2 | (3) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.028 | ||
3 | (2) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.196 | ||
4 | (4) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.842 | ||
RACE: 193 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 49.127 | ||
2 | (2) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 49.568 | ||
3 | (3) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 50.440 | ||
4 | (4) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 216 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 57.324 | ||
2 | (2) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:04.796 | ||
3 | (4) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:05.210 | ||
4 | (3) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:06.248 | ||
5 | (5) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:15.890 | ||
RACE: 217 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 55.907 | ||
2 | (2) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 57.435 | ||
3 | (3) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.581 | ||
4 | (4) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:00.243 | ||
RACE: 218 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 50.673 | ||
2 | (1) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 52.189 | ||
3 | (2) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.912 | ||
4 | (3) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 58.333 | ||
5 | (4) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:02.232 | ||
RACE: 219 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 50.219 | ||
2 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 50.365 | ||
3 | (3) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 59.967 | ||
4 | (1) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:00.608 | ||
RACE: 220 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 51.268 | ||
2 | (2) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 51.887 | ||
3 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.063 | ||
4 | (4) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 54.194 | ||
RACE: 221 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.248 | ||
2 | (1) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 51.333 | ||
3 | (4) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.399 | ||
4 | (3) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.203 | ||
RACE: 222 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 49.608 | ||
2 | (4) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 50.661 | ||
3 | (3) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:09.796 | ||
- | (1) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | - | impeding |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 168. | MAZUR Hanna | POL | 34 | 1 | 0:49.568 | ||
2. | A | 2. | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 21 | 2 | 0:50.661 | ||
3. | A | 3. | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 13 | 3 | 0:50.253 | ||
4. | A | - | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 5 | 4 | 0:49.127 | ||
5. | B | 1. | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 5 | 5 | 0:50.470 | ||
6. | B | 2. | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 3 | 6 | 0:50.245 | ||
7. | B | 3. | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 2 | 7 | 0:51.156 | ||
8. | B | 4. | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1 | 8 | 0:51.842 | ||
9. | C | 1. | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 9 | 0:50.387 | |||
10. | C | 2. | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 10 | 0:51.580 | |||
11. | C | 3. | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 11 | 0:51.786 | |||
12. | C | 4. | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 12 | 0:53.723 | |||
13. | D | 1. | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 13 | 0:50.219 | |||
14. | D | 2. | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 14 | 0:50.365 | |||
15. | D | 3. | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 15 | 0:52.646 | |||
16. | D | 4. | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 16 | 0:52.538 | |||
17. | E | 1. | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 17 | 0:50.673 | |||
18. | E | 2. | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 18 | 0:52.189 | |||
19. | E | 3. | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 19 | 0:53.382 | |||
20. | E | 4. | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 20 | 0:56.859 | |||
21. | E | 5. | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 21 | 1:02.232 | |||
22. | F | 1. | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 22 | 0:54.772 | |||
23. | F | 2. | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 23 | 0:57.435 | |||
24. | F | 3. | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 24 | 0:57.581 | |||
25. | F | 4. | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 25 | 1:00.243 | |||
26. | G | 1. | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 26 | 0:56.766 | |||
27. | G | 2. | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 27 | 1:04.796 | |||
28. | G | 3. | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 28 | 1:05.210 | |||
29. | G | 4. | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 29 | 1:05.202 | |||
30. | G | 5. | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 30 | 1:13.317 |