ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 2:41.656 | ||
2 | (4) | 186. | ATAN Metehan | TUR | 2:41.937 | ||
3 | (1) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 2:42.614 | ||
4 | (7) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:44.185 | ||
5 | (6) | 108. | CECH Danielius | LTU | 2:48.400 | ||
6 | (5) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 2:52.041 | ||
7 | (3) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 2:52.234 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:29.905 | ||
2 | (1) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:30.190 | ||
3 | (5) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:33.898 | ||
4 | (6) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:36.248 | ||
5 | (2) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:46.008 | ||
6 | (3) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 3:00.448 | ||
- | (7) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | - | off track->to B | |
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 2:32.886 | ||
2 | (5) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 2:35.908 | ||
3 | (1) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 2:45.169 | ||
4 | (2) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:59.231 | ||
5 | (6) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 3:05.793 | ||
- | (3) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | - | impeding->to B | |
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:29.741 | ||
2 | (1) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 2:29.850 | ||
3 | (5) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 2:30.420 | ||
4 | (2) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 2:33.112 | ||
5 | (4) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 2:38.755 | ||
6 | (6) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 2:44.252 | ||
RACE: 36 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 2:35.838 | ||
2 | (7) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 2:35.923 | ||
3 | (6) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 2:36.074 | ||
4 | (2) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 2:38.936 | ||
5 | (4) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 2:46.399 | ||
6 | (3) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 3:23.903 | advanced->to A | |
- | (5) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | - | impeding->to B | |
RACE: 37 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 2:33.160 | ||
2 | (3) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:33.264 | ||
3 | (6) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:34.029 | ||
4 | (4) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:39.156 | ||
5 | (2) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 2:45.159 | ||
6 | (5) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 2:52.060 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 52 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:50.618 | ||
2 | (2) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:50.706 | ||
3 | (1) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 2:52.522 | ||
4 | (4) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 2:54.135 | ||
5 | (5) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 2:55.940 | ||
6 | (3) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:56.035 | ||
RACE: 53 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:33.815 | ||
2 | (2) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:34.377 | ||
3 | (3) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 2:38.912 | ||
4 | (5) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 2:40.958 | ||
5 | (6) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 2:41.930 | ||
6 | (4) | 108. | CECH Danielius | LTU | 2:47.228 | ||
7 | (7) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 54 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 2:33.960 | ||
2 | (6) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:35.534 | ||
3 | (5) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:37.963 | ||
4 | (4) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:39.769 | ||
5 | (3) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 2:47.426 | ||
6 | (7) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:47.933 | ||
7 | (2) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 3:01.378 | ||
RACE: 55 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 2:57.725 | ||
2 | (3) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:57.752 | ||
3 | (5) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 2:58.986 | ||
4 | (6) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 3:00.144 | ||
5 | (4) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 3:05.561 | advanced->to A | |
- | (1) | 185. | AKAR Furkan | TUR | - | impeding->to C | |
RACE: 56 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:38.323 | ||
2 | (2) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:38.490 | ||
3 | (4) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 2:40.123 | ||
4 | (3) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:40.338 | ||
5 | (6) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 2:43.177 | ||
6 | (5) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 57 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 2:40.472 | ||
2 | (5) | 186. | ATAN Metehan | TUR | 2:40.490 | ||
3 | (1) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:40.654 | ||
4 | (2) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 2:41.721 | ||
5 | (3) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 2:44.483 | ||
6 | (7) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 2:45.037 | ||
7 | (6) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 2:50.789 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 63 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | CECH Danielius | LTU | 2:46.719 | ||
2 | (5) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 2:49.392 | ||
3 | (6) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 2:49.708 | ||
4 | (4) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:49.914 | ||
5 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:50.763 | ||
- | (3) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | - | impeding | |
RACE: 64 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 2:36.100 | ||
2 | (6) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 2:38.057 | ||
3 | (3) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 2:38.309 | ||
4 | (7) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 2:40.596 | ||
5 | (2) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:42.529 | ||
6 | (5) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 2:48.771 | ||
7 | (4) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 2:50.864 | ||
RACE: 65 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:42.701 | ||
2 | (2) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 2:43.234 | ||
3 | (4) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:43.907 | ||
4 | (5) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:48.578 | ||
5 | (6) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:51.385 | ||
6 | (7) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:53.477 | ||
- | (1) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | - | impeding | |
RACE: 66 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 2:30.547 | ||
2 | (1) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 2:33.367 | ||
3 | (2) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 2:33.614 | ||
4 | (6) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 2:34.877 | ||
5 | (3) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 2:35.915 | ||
6 | (4) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 2:46.107 | ||
RACE: 67 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:36.082 | ||
2 | (1) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 2:36.195 | ||
3 | (5) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 2:36.331 | ||
4 | (6) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 2:36.508 | ||
5 | (4) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 2:38.023 | ||
6 | (2) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:43.500 | ||
RACE: 68 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:37.726 | ||
2 | (4) | 186. | ATAN Metehan | TUR | 2:37.821 | ||
3 | (2) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:38.711 | ||
4 | (7) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 2:39.276 | ||
5 | (3) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 2:44.577 | ||
- | (5) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | - | impeding | |
- | (6) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 34 | 1 | 2:29.905 | ||
2. | A | 2. | 186. | ATAN Metehan | TUR | 21 | 2 | 2:37.821 | ||
3. | A | 3. | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 13 | 3 | 2:30.190 | ||
4. | A | 4. | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 8 | 4 | 2:34.029 | ||
5. | A | 5. | 70. | TALABOS Attila | HUN | 5 | 5 | 2:40.472 | ||
6. | A | - | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 1 | 6 | 2:33.160 | ||
7. | A | - | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1 | 7 | 2:33.264 | ||
8. | B | 1. | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1 | 8 | 2:29.741 | ||
9. | B | 2. | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 9 | 2:35.838 | |||
10. | B | 3. | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 10 | 2:35.908 | |||
11. | B | 4. | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 11 | 2:36.074 | |||
12. | B | 5. | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 12 | 2:29.850 | |||
13. | B | 6. | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 13 | 2:33.898 | |||
14. | C | 1. | 185. | AKAR Furkan | TUR | 14 | 2:30.547 | |||
15. | C | 2. | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 15 | 2:33.367 | |||
16. | C | 3. | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 16 | 2:30.420 | |||
17. | C | 4. | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 17 | 2:34.877 | |||
18. | C | 5. | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 18 | 2:35.915 | |||
19. | C | 6. | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 19 | 2:45.169 | |||
20. | D | 1. | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 20 | 2:34.377 | |||
21. | D | 2. | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 21 | 2:33.112 | |||
22. | D | 3. | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 22 | 2:35.534 | |||
23. | D | 4. | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 23 | 2:37.963 | |||
24. | D | 5. | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 24 | 2:50.618 | |||
25. | D | 6. | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 25 | 2:39.156 | |||
26. | D | - | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 26 | 2:33.815 | |||
27. | E | 1. | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 27 | 2:36.100 | |||
28. | E | 2. | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 28 | 2:38.057 | |||
29. | E | 3. | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 29 | 2:38.309 | |||
30. | E | 4. | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 30 | 2:40.596 | |||
31. | E | 5. | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 31 | 2:39.769 | |||
32. | E | 6. | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 32 | 2:44.252 | |||
33. | E | 7. | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 33 | 2:41.930 | |||
34. | F | 1. | 108. | CECH Danielius | LTU | 34 | 2:46.719 | |||
35. | F | 2. | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 35 | 2:38.755 | |||
36. | F | 3. | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 36 | 2:49.708 | |||
37. | F | 4. | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 37 | 2:46.008 | |||
38. | F | 5. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 38 | 2:47.933 | |||
39. | F | - | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 39 | 2:52.060 |