ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 224 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 186. | ATAN Metehan | TUR | 1:39.396 | ||
2 | (4) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:40.001 | ||
3 | (5) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 1:40.104 | ||
4 | (2) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:43.933 | ||
5 | (1) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 225 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:31.123 | ||
2 | (1) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 1:31.760 | ||
3 | (5) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:32.653 | ||
4 | (4) | 108. | CECH Danielius | LTU | 1:42.532 | ||
5 | (3) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 1:47.256 | ||
RACE: 226 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 1:38.480 | ||
2 | (5) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:38.693 | ||
3 | (3) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:39.386 | ||
4 | (4) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:39.586 | ||
5 | (2) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:49.208 | ||
RACE: 227 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:32.156 | ||
2 | (3) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:32.459 | ||
3 | (4) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:37.179 | ||
4 | (5) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:42.153 | ||
5 | (1) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:43.012 | ||
RACE: 228 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 1:37.947 | ||
2 | (5) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 1:42.015 | ||
3 | (4) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 1:42.960 | ||
4 | (1) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:43.336 | ||
5 | (2) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:55.353 | ||
RACE: 229 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 1:43.155 | ||
2 | (1) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:43.849 | ||
3 | (4) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:45.012 | ||
4 | (2) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 1:47.648 | advanced->to A | |
5 | (5) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:50.162 | ||
RACE: 230 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:51.135 | ||
2 | (3) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:51.342 | ||
3 | (2) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:52.001 | ||
4 | (4) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 1:53.102 | ||
5 | (1) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 231 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 1:37.914 | ||
2 | (2) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 1:38.121 | ||
3 | (4) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:42.176 | ||
4 | (1) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:43.360 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 250 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:47.219 | ||
2 | (4) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:47.302 | ||
3 | (2) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:49.402 | ||
4 | (3) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 1:52.248 | ||
RACE: 251 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 1:41.292 | ||
2 | (2) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:41.479 | ||
3 | (1) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:44.965 | ||
4 | (3) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:47.099 | ||
RACE: 252 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 1:40.009 | ||
2 | (1) | 108. | CECH Danielius | LTU | 1:40.022 | ||
3 | (3) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:41.546 | ||
4 | (5) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:43.557 | ||
5 | (4) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:46.560 | ||
RACE: 253 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:39.544 | addTo.->to D | |
2 | (4) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:39.662 | ||
3 | (2) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:40.155 | ||
4 | (1) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:43.422 | ||
5 | (5) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 1:43.795 | ||
RACE: 254 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 1:30.453 | ||
2 | (2) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 1:30.549 | ||
3 | (6) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 1:34.443 | ||
4 | (3) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:34.606 | ||
5 | (5) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 1:40.982 | ||
6 | (4) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | NO TIME | finished | |
RACE: 255 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 1:51.206 | ||
2 | (2) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 1:51.236 | ||
3 | (5) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 1:51.315 | ||
4 | (4) | 186. | ATAN Metehan | TUR | 1:51.357 | ||
5 | (3) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:53.452 | ||
RACE: 256 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:33.511 | ||
2 | (5) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:33.622 | ||
3 | (2) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:33.903 | ||
4 | (4) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 1:37.179 | ||
5 | (3) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:38.391 | ||
RACE: 257 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:30.055 | ||
2 | (4) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:31.079 | ||
3 | (5) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:32.293 | ||
4 | (2) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 1:36.952 | ||
- | (3) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | - | no finish->to E | |
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 300 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:46.377 | ||
2 | (1) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:07.097 | ||
RACE: 301 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 1:42.104 | ||
2 | (2) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:42.912 | ||
3 | (3) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:43.376 | ||
- | (1) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | - | no start | |
- | (4) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 302 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:37.064 | ||
2 | (2) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:38.481 | ||
3 | (3) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:38.680 | ||
4 | (1) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:39.028 | ||
5 | (4) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:40.791 | ||
RACE: 303 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:41.997 | ||
2 | (4) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 1:42.563 | ||
3 | (1) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:43.467 | ||
4 | (3) | 108. | CECH Danielius | LTU | 1:54.962 | ||
5 | (6) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | NO TIME | finished | |
- | (2) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | - | impeding | |
RACE: 304 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 1:36.387 | ||
2 | (5) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:36.686 | ||
3 | (6) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:37.582 | ||
4 | (1) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:40.300 | ||
5 | (3) | 186. | ATAN Metehan | TUR | NO TIME | finished | |
- | (4) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | - | no start | |
RACE: 305 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 1:42.627 | ||
2 | (3) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 1:42.989 | ||
3 | (2) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:43.163 | ||
4 | (5) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | NO TIME | finished | |
- | (4) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | - | impeding | |
RACE: 306 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:30.748 | ||
2 | (2) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:31.838 | ||
3 | (4) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:43.361 | ||
- | (3) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | - | impeding | |
- | (5) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | - | impeding | |
RACE: 307 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 1:37.826 | ||
2 | (4) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:52.431 | ||
3 | (1) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | NO TIME | finished | |
- | (3) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | - | penalty | |
- | (5) | 70. | TALABOS Attila | HUN | - | penalty |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 185. | AKAR Furkan | TUR | 34 | 1 | 1:30.453 | ||
2. | A | 2. | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.156 | ||
3. | A | 3. | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 13 | 3 | 1:30.055 | ||
4. | A | - | 70. | TALABOS Attila | HUN | 3 | 4 | 1:37.914 | ||
5. | A | - | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 3 | 5 | 1:30.549 | ||
6. | B | 1. | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 3 | 6 | 1:30.748 | ||
7. | B | 2. | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 2 | 7 | 1:31.838 | ||
8. | B | 3. | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1 | 8 | 1:32.459 | ||
9. | B | - | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 9 | 1:33.622 | |||
10. | B | - | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 10 | 1:38.121 | |||
11. | C | 1. | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 11 | 1:34.443 | |||
12. | C | 2. | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 12 | 1:31.760 | |||
13. | C | 3. | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 13 | 1:34.606 | |||
14. | C | 4. | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 14 | 1:42.015 | |||
15. | C | - | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 15 | 1:37.179 | |||
16. | D | 1. | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 16 | 1:36.387 | |||
17. | D | 2. | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 17 | 1:36.686 | |||
18. | D | 3. | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 18 | 1:37.582 | |||
19. | D | 4. | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 19 | 1:37.179 | |||
20. | D | 5. | 186. | ATAN Metehan | TUR | 20 | 1:39.396 | |||
21. | D | - | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 21 | 1:39.386 | |||
22. | E | 1. | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 22 | 1:39.586 | |||
23. | E | 2. | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 23 | 1:41.292 | |||
24. | E | 3. | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 24 | 1:39.662 | |||
25. | E | 4. | 108. | CECH Danielius | LTU | 25 | 1:40.022 | |||
26. | E | 5. | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 26 | 1:32.653 | |||
27. | E | - | 38. | SUMAN Stribor | CRO | 27 | 1:40.009 | |||
28. | F | 1. | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 28 | 1:37.064 | |||
29. | F | 2. | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 29 | 1:38.481 | |||
30. | F | 3. | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 30 | 1:38.680 | |||
31. | F | 4. | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 31 | 1:39.028 | |||
32. | F | 5. | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 32 | 1:40.791 | |||
33. | G | 1. | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 33 | 1:42.104 | |||
34. | G | 2. | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 34 | 1:42.912 | |||
35. | G | 3. | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 35 | 1:43.376 | |||
36. | G | - | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 36 | 1:43.012 | |||
37. | G | - | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 37 | 1:42.176 | |||
38. | H | 1. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 38 | 1:46.377 | |||
39. | H | 2. | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 39 | 1:43.795 |