Danubia Series 6 - Final, Poland Open, Elblag, POL, 01.03. - 03.03.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
NOVICE A BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 7 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 30. | KOZŁOWSKI Kamil | POL-JUV | 1:50.097 | ||
2 | (6) | 47. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:50.660 | ||
3 | (1) | 48. | BADEEV Vladislav | RUS-MOSC | 1:51.542 | ||
4 | (3) | 120. | BOGDANOWICZ Jan | POL-UKSJB | 1:52.991 | ||
5 | (4) | 104. | FRANASZCZUK Jan | POL-STOCZ | 2:26.819 | ||
- | (2) | 133. | BORKOWSKI Rafał | POL-UKSSB | - | 2 false starts | |
RACE: 8 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 71. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 1:44.541 | ||
2 | (3) | 49. | IVLIEV Konstantin | RUS-MOSC | 1:44.995 | ||
3 | (4) | 23. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:45.327 | ||
4 | (1) | 66. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 1:47.483 | ||
5 | (5) | 121. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-UKSJB | 2:02.011 | ||
- | (2) | 134. | MĄDRY Jakub | POL-UKSSB | - | off track | |
RACE: 9 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 29. | ANIKIEJ Rafał | POL-JUV | 1:44.323 | ||
2 | (5) | 82. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:44.837 | ||
3 | (1) | 72. | VOROTILOV Maksim | RUS-PET | 1:48.878 | ||
4 | (2) | 146. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 2:02.760 | ||
5 | (4) | 124. | ŁOSZYN Kamil | POL-UKSJB | 2:06.414 | ||
6 | (6) | 65. | DUDA Michał | POL-ORZEL | 2:27.539 | ||
RACE: 10 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | SIMAKIN Aleksey | RUS-MOSC | 1:47.797 | ||
2 | (5) | 20. | NEMES Krisztián | HUN | 1:48.709 | ||
3 | (4) | 94. | VILKS Vincents | LAT-SPARS | 1:49.229 | ||
4 | (3) | 46. | BERZINS Reinis | LAT | 1:50.764 | ||
5 | (2) | 119. | BIEŁY Bernard | POL-UKSJB | 1:58.107 | ||
RACE: 11 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 110. | CUJA Michal | SVK | 1:51.189 | ||
2 | (2) | 21. | SOMODI Máté | HUN | 1:52.379 | ||
3 | (1) | 98. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 1:55.774 | ||
4 | (4) | 67. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:09.525 | ||
5 | (5) | 123. | JUDZICKI Michał | POL-UKSJB | 2:22.689 | ||
RACE: 12 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:52.644 | ||
2 | (4) | 50. | RYBALKIN Nikita | RUS-MOSC | 1:54.465 | ||
3 | (5) | 122. | DRUMSKI Krzysztof | POL-UKSJB | 1:54.554 | ||
4 | (1) | 92. | FISERS Toms | LAT-SPARS | 1:57.295 | ||
5 | (2) | 14. | SEJPAL Zdenek | CZE | 2:17.939 | ||
NOVICE A BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | BERZINS Reinis | LAT | 1:50.932 | ||
2 | (5) | 14. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:50.945 | ||
3 | (2) | 120. | BOGDANOWICZ Jan | POL-UKSJB | 2:02.562 | ||
4 | (3) | 119. | BIEŁY Bernard | POL-UKSJB | 2:09.859 | ||
5 | (4) | 67. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:10.867 | ||
6 | (6) | 123. | JUDZICKI Michał | POL-UKSJB | 2:27.596 | ||
RACE: 22 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 66. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 1:52.909 | ||
2 | (2) | 92. | FISERS Toms | LAT-SPARS | 1:57.536 | ||
3 | (6) | 104. | FRANASZCZUK Jan | POL-STOCZ | 1:59.363 | ||
4 | (3) | 121. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-UKSJB | 1:59.617 | ||
5 | (4) | 146. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 2:00.325 | ||
6 | (5) | 124. | ŁOSZYN Kamil | POL-UKSJB | 2:00.370 | ||
7 | (7) | 65. | DUDA Michał | POL-ORZEL | 2:35.505 | ||
RACE: 23 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 30. | KOZŁOWSKI Kamil | POL-JUV | 1:49.805 | ||
2 | (1) | 51. | SIMAKIN Aleksey | RUS-MOSC | 1:49.977 | ||
3 | (2) | 20. | NEMES Krisztián | HUN | 1:50.082 | ||
4 | (5) | 47. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:50.889 | ||
5 | (6) | 48. | BADEEV Vladislav | RUS-MOSC | 1:54.771 | ||
6 | (3) | 94. | VILKS Vincents | LAT-SPARS | 1:55.561 | ||
RACE: 24 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 110. | CUJA Michal | SVK | 1:52.997 | ||
2 | (1) | 71. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 1:53.040 | ||
3 | (3) | 72. | VOROTILOV Maksim | RUS-PET | 1:53.585 | ||
4 | (5) | 21. | SOMODI Máté | HUN | 1:55.475 | ||
5 | (6) | 122. | DRUMSKI Krzysztof | POL-UKSJB | 2:00.697 | ||
- | (2) | 49. | IVLIEV Konstantin | RUS-MOSC | - | yellow card | |
RACE: 25 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 22. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:42.997 | ||
2 | (1) | 29. | ANIKIEJ Rafał | POL-JUV | 1:43.313 | ||
3 | (2) | 82. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:45.214 | ||
4 | (3) | 23. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:47.328 | ||
5 | (6) | 98. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 1:53.115 | ||
6 | (5) | 50. | RYBALKIN Nikita | RUS-MOSC | 1:55.388 | ||
NOVICE A BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 34 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 119. | BIEŁY Bernard | POL-UKSJB | 1:59.495 | ||
2 | (2) | 146. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 1:59.725 | ||
3 | (1) | 121. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-UKSJB | 2:00.230 | ||
4 | (6) | 123. | JUDZICKI Michał | POL-UKSJB | 2:04.830 | ||
5 | (3) | 124. | ŁOSZYN Kamil | POL-UKSJB | 2:04.925 | ||
6 | (5) | 67. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:07.462 | ||
- | (7) | 65. | DUDA Michał | POL-ORZEL | - | no start | |
RACE: 35 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | BERZINS Reinis | LAT | 1:57.869 | ||
2 | (3) | 66. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 1:58.415 | ||
3 | (2) | 14. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:58.420 | ||
4 | (4) | 92. | FISERS Toms | LAT-SPARS | 2:02.465 | ||
5 | (6) | 120. | BOGDANOWICZ Jan | POL-UKSJB | 2:03.812 | ||
6 | (5) | 104. | FRANASZCZUK Jan | POL-STOCZ | 2:05.490 | ||
RACE: 36 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | BADEEV Vladislav | RUS-MOSC | 1:54.112 | ||
2 | (4) | 94. | VILKS Vincents | LAT-SPARS | 2:02.730 | ||
3 | (5) | 122. | DRUMSKI Krzysztof | POL-UKSJB | 2:06.813 | ||
4 | (3) | 50. | RYBALKIN Nikita | RUS-MOSC | 2:07.773 | ||
- | (1) | 98. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | - | off track | |
RACE: 37 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 20. | NEMES Krisztián | HUN | 1:44.045 | ||
2 | (1) | 82. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:44.046 | ||
3 | (5) | 72. | VOROTILOV Maksim | RUS-PET | 1:44.311 | ||
4 | (4) | 47. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:45.630 | ||
5 | (2) | 23. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:47.288 | ||
6 | (6) | 21. | SOMODI Máté | HUN | 1:47.357 | ||
RACE: 38 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 71. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 1:49.327 | ||
2 | (5) | 110. | CUJA Michal | SVK | 1:56.032 | ||
3 | (3) | 30. | KOZŁOWSKI Kamil | POL-JUV | 2:02.851 | ||
4 | (2) | 29. | ANIKIEJ Rafał | POL-JUV | 2:12.658 | ||
5 | (4) | 51. | SIMAKIN Aleksey | RUS-MOSC | 2:17.114 | ||
- | (1) | 22. | SZIKLÁSI András | HUN | - | impeding |
Danubia Series 6 - Final, Poland Open, Elblag, POL, 01.03. - 03.03.2013
Distance Classification
NOVICE A BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 71. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 34 | 1 | 1:44.541 | ||
2. | A | 2. | 110. | CUJA Michal | SVK | 21 | 2 | 1:51.189 | ||
3. | A | 3. | 30. | KOZŁOWSKI Kamil | POL-JUV | 13 | 3 | 1:49.805 | ||
4. | A | 4. | 29. | ANIKIEJ Rafał | POL-JUV | 8 | 4 | 1:43.313 | ||
5. | A | 5. | 51. | SIMAKIN Aleksey | RUS-MOSC | 5 | 5 | 1:47.797 | ||
6. | A | - | 22. | SZIKLÁSI András | HUN | 6 | 1:42.997 | |||
7. | B | 1. | 20. | NEMES Krisztián | HUN | 7 | 1:44.045 | |||
8. | B | 2. | 82. | SZÁSZ Attila | ROU | 8 | 1:44.046 | |||
9. | B | 3. | 72. | VOROTILOV Maksim | RUS-PET | 9 | 1:44.311 | |||
10. | B | 4. | 47. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 10 | 1:45.630 | |||
11. | B | 5. | 23. | TIBORCZ Dániel | HUN | 11 | 1:45.327 | |||
12. | B | 6. | 21. | SOMODI Máté | HUN | 12 | 1:47.357 | |||
13. | C | 1. | 48. | BADEEV Vladislav | RUS-MOSC | 13 | 1:51.542 | |||
14. | C | 2. | 94. | VILKS Vincents | LAT-SPARS | 14 | 1:49.229 | |||
15. | C | 3. | 122. | DRUMSKI Krzysztof | POL-UKSJB | 15 | 1:54.554 | |||
16. | C | 4. | 50. | RYBALKIN Nikita | RUS-MOSC | 16 | 1:54.465 | |||
17. | C | - | 98. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 17 | 1:53.115 | |||
18. | D | 1. | 46. | BERZINS Reinis | LAT | 18 | 1:50.764 | |||
19. | D | 2. | 66. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 19 | 1:47.483 | |||
20. | D | 3. | 14. | SEJPAL Zdenek | CZE | 20 | 1:50.945 | |||
21. | D | 4. | 92. | FISERS Toms | LAT-SPARS | 21 | 1:57.295 | |||
22. | D | 5. | 120. | BOGDANOWICZ Jan | POL-UKSJB | 22 | 1:52.991 | |||
23. | D | 6. | 104. | FRANASZCZUK Jan | POL-STOCZ | 23 | 1:59.363 | |||
24. | E | 1. | 119. | BIEŁY Bernard | POL-UKSJB | 24 | 1:58.107 | |||
25. | E | 2. | 146. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 25 | 1:59.725 | |||
26. | E | 3. | 121. | ZAKRZEWSKI Jakub | POL-UKSJB | 26 | 1:59.617 | |||
27. | E | 4. | 123. | JUDZICKI Michał | POL-UKSJB | 27 | 2:04.830 | |||
28. | E | 5. | 124. | ŁOSZYN Kamil | POL-UKSJB | 28 | 2:00.370 | |||
29. | E | 6. | 67. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 29 | 2:07.462 | |||
30. | E | - | 65. | DUDA Michał | POL-ORZEL | 30 | 2:27.539 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 133. | BORKOWSKI Rafał | POL-UKSSB | 34 | NO TIME | ||||
A | - | 134. | MĄDRY Jakub | POL-UKSSB | 34 | NO TIME | ||||
A | - | 49. | IVLIEV Konstantin | RUS-MOSC | 34 | NO TIME |