Danubia Series 3, Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 16.11. - 18.11.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 234 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:49.846 | ||
2 | (4) | 25. | KIS Virág | HUN | 1:50.635 | ||
3 | (1) | 77. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:51.924 | ||
4 | (2) | 81. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:01.553 | ||
RACE: 235 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:42.901 | ||
2 | (3) | 71. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:44.070 | ||
3 | (5) | 96. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:45.767 | ||
4 | (4) | 76. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:45.942 | ||
5 | (1) | 123. | PANA Teodora-Diana | ROU | 1:47.326 | ||
RACE: 236 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:45.908 | ||
2 | (3) | 49. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE-KSB | 1:46.306 | ||
3 | (1) | 107. | GREŚ Agata | POL | 1:49.017 | ||
4 | (4) | 97. | PRONEVA Polina | RUS-PET | 1:50.322 | ||
RACE: 237 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 106. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:50.095 | ||
2 | (2) | 26. | TOTH Timea | HUN | 1:50.200 | ||
3 | (4) | 70. | HAINO Ieva | LAT | 1:50.879 | ||
4 | (1) | 122. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:58.392 | ||
RACE: 238 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:42.865 | ||
2 | (4) | 180. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:44.586 | ||
3 | (5) | 151. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:44.999 | ||
4 | (3) | 24. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 1:47.565 | ||
5 | (2) | 82. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:54.186 | ||
RACE: 239 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 109. | MAZUR Nikola | POL | 1:48.409 | ||
2 | (3) | 124. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:48.715 | ||
3 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:49.881 | ||
4 | (4) | 98. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:50.996 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 259 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 24. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 1:53.695 | ||
2 | (1) | 76. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:53.732 | ||
3 | (4) | 82. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:56.275 | ||
4 | (3) | 97. | PRONEVA Polina | RUS-PET | 2:00.417 | ||
5 | (5) | 122. | KOVÁCS Katalin | ROU | 2:05.653 | ||
RACE: 260 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | HAINO Ieva | LAT | 1:44.844 | ||
2 | (4) | 77. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:46.815 | ||
3 | (1) | 123. | PANA Teodora-Diana | ROU | 1:50.065 | ||
4 | (5) | 81. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:12.349 | ||
5 | (3) | 98. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:16.178 | ||
RACE: 261 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 133. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:45.076 | ||
2 | (4) | 106. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:45.821 | ||
3 | (2) | 151. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:47.325 | ||
4 | (1) | 180. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:48.047 | ||
RACE: 262 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 109. | MAZUR Nikola | POL | 1:43.103 | ||
2 | (3) | 134. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:43.211 | ||
3 | (4) | 25. | KIS Virág | HUN | 1:45.349 | ||
4 | (1) | 96. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:45.411 | ||
RACE: 263 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:44.313 | ||
2 | (3) | 124. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:45.120 | ||
3 | (2) | 71. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:46.207 | ||
4 | (4) | 107. | GREŚ Agata | POL | 1:46.843 | ||
RACE: 264 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 108. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:45.593 | ||
2 | (2) | 49. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE-KSB | 1:46.575 | ||
3 | (4) | 26. | TOTH Timea | HUN | 1:46.680 | ||
4 | (3) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:51.893 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 284 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 96. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:46.217 | ||
2 | (1) | 25. | KIS Virág | HUN | 1:47.835 | ||
3 | (4) | 107. | GREŚ Agata | POL | 2:05.298 | advanced | |
4 | (3) | 71. | PASKEVICA Marta | LAT | 2:11.173 | ||
RACE: 285 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | TOTH Timea | HUN | 1:45.745 | ||
2 | (2) | 151. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:45.941 | ||
3 | (4) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:46.099 | ||
4 | (3) | 180. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 2:17.492 | ||
RACE: 286 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:41.577 | ||
2 | (2) | 134. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:41.649 | ||
3 | (1) | 109. | MAZUR Nikola | POL | 1:42.309 | ||
4 | (4) | 124. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:44.619 | ||
RACE: 287 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 108. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:40.388 | ||
2 | (1) | 133. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:40.565 | ||
3 | (4) | 49. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE-KSB | 1:42.926 | ||
4 | (3) | 106. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:43.934 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 311 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 97. | PRONEVA Polina | RUS-PET | 1:49.649 | ||
2 | (6) | 98. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:49.820 | ||
3 | (5) | 81. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:51.851 | ||
4 | (2) | 82. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:51.861 | ||
5 | (4) | 122. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:52.046 | ||
6 | (1) | 123. | PANA Teodora-Diana | ROU | 1:52.132 | ||
RACE: 312 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | HAINO Ieva | LAT | 1:45.245 | ||
2 | (2) | 77. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:45.425 | ||
3 | (4) | 76. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:48.431 | ||
4 | (3) | 24. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:32.648 | ||
RACE: 313 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 71. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:43.909 | ||
2 | (3) | 180. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:45.522 | ||
3 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:47.491 | ||
RACE: 314 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | TOTH Timea | HUN | 1:46.957 | ||
2 | (4) | 25. | KIS Virág | HUN | 1:47.610 | ||
3 | (5) | 107. | GREŚ Agata | POL | 1:48.034 | ||
4 | (3) | 96. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:48.627 | ||
5 | (2) | 151. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:50.555 | ||
RACE: 315 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 109. | MAZUR Nikola | POL | 1:49.395 | ||
2 | (3) | 106. | GAWLICA Oliwia | POL | 1:49.511 | ||
3 | (2) | 49. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE-KSB | 1:50.071 | ||
4 | (4) | 124. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:50.196 | ||
RACE: 316 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:44.659 | ||
2 | (1) | 108. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:45.099 | ||
3 | (2) | 133. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:45.280 | ||
4 | (4) | 134. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:45.542 |
Danubia Series 3, Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 16.11. - 18.11.2012
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 135. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 34 | 1 | 1:41.577 | ||
2. | A | 2. | 108. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 21 | 2 | 1:40.388 | ||
3. | A | 3. | 133. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 13 | 3 | 1:40.565 | ||
4. | A | 4. | 134. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 8 | 4 | 1:41.649 | ||
5. | B | 1. | 109. | MAZUR Nikola | POL | 5 | 1:42.309 | |||
6. | B | 2. | 106. | GAWLICA Oliwia | POL | 6 | 1:43.934 | |||
7. | B | 3. | 49. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE-KSB | 7 | 1:42.926 | |||
8. | B | 4. | 124. | SZÖCS Renáta | ROU | 8 | 1:44.619 | |||
9. | C | 1. | 26. | TOTH Timea | HUN | 9 | 1:45.745 | |||
10. | C | 2. | 25. | KIS Virág | HUN | 10 | 1:45.349 | |||
11. | C | 3. | 107. | GREŚ Agata | POL | 11 | 1:46.843 | |||
12. | C | 4. | 96. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 12 | 1:45.411 | |||
13. | C | 5. | 151. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 13 | 1:44.999 | |||
14. | D | 1. | 71. | PASKEVICA Marta | LAT | 14 | 1:43.909 | |||
15. | D | 2. | 180. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 15 | 1:44.586 | |||
16. | D | 3. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 16 | 1:46.099 | |||
17. | E | 1. | 70. | HAINO Ieva | LAT | 17 | 1:44.844 | |||
18. | E | 2. | 77. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 18 | 1:45.425 | |||
19. | E | 3. | 76. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 19 | 1:45.942 | |||
20. | E | 4. | 24. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 20 | 1:47.565 | |||
21. | F | 1. | 97. | PRONEVA Polina | RUS-PET | 21 | 1:49.649 | |||
22. | F | 2. | 98. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 22 | 1:49.820 | |||
23. | F | 3. | 81. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 23 | 1:51.851 | |||
24. | F | 4. | 82. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 24 | 1:51.861 | |||
25. | F | 5. | 122. | KOVÁCS Katalin | ROU | 25 | 1:52.046 | |||
26. | F | 6. | 123. | PANA Teodora-Diana | ROU | 26 | 1:47.326 |