Danubia Series 2, Austrian Open, Vienna, AUT, 05.10. - 07.10.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 169 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:44.632 | ||
2 | (3) | 74. | MOROZ Jakub | POL | 1:44.864 | ||
3 | (2) | 111. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:45.457 | ||
RACE: 170 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:47.136 | ||
2 | (1) | 7. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 1:47.343 | ||
3 | (4) | 64. | ZHUSHMANOV Aleksandr | RUS-PET | 1:47.448 | ||
4 | (3) | 108. | ACAR Nurullah | TUR | 1:52.540 | ||
RACE: 171 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:44.601 | ||
2 | (4) | 80. | ANTAL Tamas | ROU | 1:44.702 | ||
3 | (1) | 99. | FILIP Matej | SVK-STEZ | 1:44.902 | ||
4 | (2) | 112. | TEPE Okan | TUR | 2:15.410 | ||
RACE: 172 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 93. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 1:41.209 | ||
2 | (1) | 49. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:41.590 | ||
3 | (4) | 63. | KAPUSTKIN Kirill | RUS-PET | 1:42.925 | ||
4 | (3) | 75. | POPOV Michael | POL | 1:43.731 | ||
RACE: 173 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | BIELECKI Bartosz | POL | 1:45.831 | ||
2 | (1) | 62. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 1:46.587 | ||
3 | (3) | 41. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 2:04.436 | ||
4 | (4) | 82. | VOLMER Ovidiu | ROU | 2:05.743 | ||
RACE: 174 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | LIU Shaoang | HUN | 1:49.636 | ||
2 | (3) | 100. | RUSNAK Matúš | SVK-STEZ | 1:50.347 | ||
3 | (2) | 43. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:50.554 | ||
4 | (4) | 110. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 1:51.440 | ||
RACE: 175 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:42.197 | ||
2 | (2) | 73. | MICHALIS Marcin | POL | 1:42.404 | ||
3 | (4) | 109. | AKAR Burak | TUR | 1:42.542 | ||
4 | (1) | 81. | TIMÁR Ádám | ROU | 2:35.056 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 182 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:51.491 | ||
2 | (2) | 43. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:53.492 | ||
3 | (3) | 110. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 1:53.733 | ||
4 | (4) | 82. | VOLMER Ovidiu | ROU | 1:55.441 | ||
RACE: 183 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:49.013 | ||
2 | (1) | 64. | ZHUSHMANOV Aleksandr | RUS-PET | 1:49.515 | ||
3 | (3) | 112. | TEPE Okan | TUR | 1:50.861 | ||
RACE: 184 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 81. | TIMÁR Ádám | ROU | 1:47.604 | ||
2 | (2) | 99. | FILIP Matej | SVK-STEZ | 1:47.871 | ||
3 | (1) | 75. | POPOV Michael | POL | 1:48.472 | ||
4 | (3) | 108. | ACAR Nurullah | TUR | 1:57.309 | ||
RACE: 185 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:43.639 | ||
2 | (2) | 74. | MOROZ Jakub | POL | 1:43.741 | ||
3 | (1) | 40. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:43.769 | ||
4 | (3) | 62. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 1:48.558 | ||
RACE: 186 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 1:47.683 | ||
2 | (2) | 48. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:47.744 | ||
3 | (4) | 100. | RUSNAK Matúš | SVK-STEZ | 1:48.573 | ||
4 | (3) | 73. | MICHALIS Marcin | POL | 1:49.597 | ||
RACE: 187 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:49.641 | ||
2 | (4) | 7. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 1:53.546 | ||
3 | (1) | 109. | AKAR Burak | TUR | 2:28.067 | ||
- | (3) | 72. | BIELECKI Bartosz | POL | - | impeding | |
RACE: 188 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 31. | LIU Shaoang | HUN | 1:45.552 | ||
2 | (3) | 80. | ANTAL Tamas | ROU | 1:46.060 | ||
3 | (1) | 49. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:47.910 | ||
4 | (2) | 63. | KAPUSTKIN Kirill | RUS-PET | 1:48.923 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 201 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 41. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:46.521 | ||
2 | (4) | 111. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:46.972 | ||
3 | (1) | 99. | FILIP Matej | SVK-STEZ | 1:47.470 | ||
4 | (2) | 75. | POPOV Michael | POL | 1:47.473 | ||
RACE: 202 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | TIMÁR Ádám | ROU | 1:45.405 | ||
2 | (2) | 64. | ZHUSHMANOV Aleksandr | RUS-PET | 1:45.880 | ||
3 | (4) | 43. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 1:47.455 | ||
4 | (3) | 112. | TEPE Okan | TUR | 1:50.796 | ||
RACE: 203 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | RUSNAK Matúš | SVK-STEZ | 1:42.174 | ||
2 | (4) | 109. | AKAR Burak | TUR | 1:42.303 | ||
3 | (1) | 49. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:42.488 | ||
4 | (3) | 63. | KAPUSTKIN Kirill | RUS-PET | 1:45.692 | ||
RACE: 204 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 73. | MICHALIS Marcin | POL | 1:42.917 | ||
2 | (1) | 40. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:43.057 | ||
3 | (2) | 62. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 1:44.708 | ||
RACE: 205 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:41.998 | ||
2 | (2) | 93. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 1:42.075 | ||
3 | (1) | 80. | ANTAL Tamas | ROU | 1:42.824 | ||
4 | (4) | 7. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 1:47.805 | ||
RACE: 206 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | LIU Shaoang | HUN | 1:57.532 | ||
2 | (2) | 74. | MOROZ Jakub | POL | 1:58.766 | ||
3 | (1) | 51. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 2:03.456 | ||
4 | (4) | 48. | BAKEVICS Tomass | LAT | 2:24.360 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 225 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 82. | VOLMER Ovidiu | ROU | 1:54.596 | ||
2 | (3) | 108. | ACAR Nurullah | TUR | 1:57.628 | ||
3 | (1) | 110. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 2:20.222 | ||
RACE: 226 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 75. | POPOV Michael | POL | 1:46.358 | ||
2 | (4) | 112. | TEPE Okan | TUR | 1:51.412 | ||
3 | (1) | 43. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 2:05.487 | ||
- | (2) | 99. | FILIP Matej | SVK-STEZ | - | impeding | |
RACE: 227 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 111. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:38.139 | ||
2 | (2) | 64. | ZHUSHMANOV Aleksandr | RUS-PET | 1:39.981 | ||
3 | (3) | 41. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 2:05.065 | ||
- | (1) | 81. | TIMÁR Ádám | ROU | - | impeding | |
RACE: 228 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:47.178 | ||
2 | (2) | 62. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 1:47.967 | ||
3 | (3) | 63. | KAPUSTKIN Kirill | RUS-PET | 2:24.077 | ||
RACE: 229 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 40. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 1:45.607 | ||
2 | (1) | 100. | RUSNAK Matúš | SVK-STEZ | 1:45.726 | ||
3 | (3) | 73. | MICHALIS Marcin | POL | 1:45.862 | ||
4 | (2) | 109. | AKAR Burak | TUR | 1:45.869 | ||
RACE: 230 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 1:44.555 | ||
2 | (1) | 80. | ANTAL Tamas | ROU | 1:44.643 | ||
3 | (2) | 7. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 1:44.930 | ||
4 | (4) | 48. | BAKEVICS Tomass | LAT | 1:45.009 | ||
RACE: 231 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | LIU Shaoang | HUN | 1:39.563 | ||
2 | (1) | 42. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:39.844 | ||
3 | (2) | 93. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 1:40.130 | ||
4 | (4) | 74. | MOROZ Jakub | POL | 1:40.354 |
Danubia Series 2, Austrian Open, Vienna, AUT, 05.10. - 07.10.2012
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 31. | LIU Shaoang | HUN | 34 | 1 | 1:39.563 | ||
2. | A | 2. | 42. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 21 | 2 | 1:39.844 | ||
3. | A | 3. | 93. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 13 | 3 | 1:40.130 | ||
4. | A | 4. | 74. | MOROZ Jakub | POL | 8 | 4 | 1:40.354 | ||
5. | B | 1. | 51. | ZVEJNIEKS Roberts-Janis | LAT | 5 | 1:43.639 | |||
6. | B | 2. | 80. | ANTAL Tamas | ROU | 6 | 1:42.824 | |||
7. | B | 3. | 7. | OMERAGIĆ Tarik | BIH-BOSNA | 7 | 1:44.930 | |||
8. | B | 4. | 48. | BAKEVICS Tomass | LAT | 8 | 1:42.197 | |||
9. | C | 1. | 40. | ANTOSHA Andriy | UKR-KYIV | 9 | 1:43.057 | |||
10. | C | 2. | 100. | RUSNAK Matúš | SVK-STEZ | 10 | 1:42.174 | |||
11. | C | 3. | 73. | MICHALIS Marcin | POL | 11 | 1:42.404 | |||
12. | C | 4. | 109. | AKAR Burak | TUR | 12 | 1:42.303 | |||
13. | D | 1. | 49. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 13 | 1:41.590 | |||
14. | D | 2. | 62. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 14 | 1:44.708 | |||
15. | D | 3. | 63. | KAPUSTKIN Kirill | RUS-PET | 15 | 1:42.925 | |||
16. | E | 1. | 111. | TAHTACİ Davut | TUR | 16 | 1:38.139 | |||
17. | E | 2. | 64. | ZHUSHMANOV Aleksandr | RUS-PET | 17 | 1:39.981 | |||
18. | E | 3. | 41. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 18 | 1:46.521 | |||
19. | E | - | 81. | TIMÁR Ádám | ROU | 19 | 1:45.405 | |||
20. | F | 1. | 75. | POPOV Michael | POL | 20 | 1:43.731 | |||
21. | F | 2. | 112. | TEPE Okan | TUR | 21 | 1:50.796 | |||
22. | F | 3. | 43. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 22 | 1:47.455 | |||
23. | F | - | 99. | FILIP Matej | SVK-STEZ | 23 | 1:44.902 | |||
24. | G | 1. | 82. | VOLMER Ovidiu | ROU | 24 | 1:54.596 | |||
25. | G | 2. | 108. | ACAR Nurullah | TUR | 25 | 1:52.540 | |||
26. | G | 3. | 110. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 26 | 1:51.440 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
27. | A | - | 72. | BIELECKI Bartosz | POL | 27 | 1:45.831 |