Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 39. | SEIDEL Anna | GER | 1:40.444 | ||
2 | (3) | 95. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:40.588 | ||
3 | (2) | 61. | BOTTER GOMEZ Nicole | ITA | 1:40.717 | ||
4 | (1) | 119. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:41.628 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 62. | MARTINELLI Nicole | ITA | 1:55.447 | ||
2 | (4) | 15. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:58.143 | ||
3 | (2) | 50. | TOTH Timea | HUN | 2:08.798 | advanced | |
- | (1) | 82. | SOET Aafke | NED | - | impeding | |
RACE: 155 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | SCHULTING Suzanne | NED | 1:40.550 | ||
2 | (4) | 9. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:40.645 | ||
3 | (3) | 118. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:41.140 | ||
4 | (2) | 14. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:42.931 | ||
RACE: 156 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | MONVOISIN Aurélie | FRA | 1:41.312 | ||
2 | (4) | 63. | SIGHEL Arianna | ITA | 1:41.389 | ||
3 | (3) | 16. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:41.505 | ||
4 | (1) | 80. | KEULSTRA Fenne | NED | 1:44.273 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 169 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | BOTTER GOMEZ Nicole | ITA | 1:50.651 | ||
2 | (3) | 16. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:50.716 | ||
3 | (2) | 118. | PORUBSKA Alica | SVK | 2:09.374 | ||
RACE: 170 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 14. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:45.927 | ||
2 | (1) | 119. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:46.148 | ||
3 | (3) | 80. | KEULSTRA Fenne | NED | 1:46.427 | ||
RACE: 171 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | SCHULTING Suzanne | NED | 1:40.242 | ||
2 | (2) | 23. | MONVOISIN Aurélie | FRA | 1:40.393 | ||
3 | (3) | 63. | SIGHEL Arianna | ITA | 1:42.131 | ||
4 | (4) | 50. | TOTH Timea | HUN | 1:48.053 | ||
RACE: 172 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 62. | MARTINELLI Nicole | ITA | 1:40.295 | ||
2 | (1) | 39. | SEIDEL Anna | GER | 1:40.356 | ||
3 | (5) | 15. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:40.633 | ||
4 | (3) | 9. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:50.993 | ||
5 | (2) | 95. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:03.759 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 185 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 118. | PORUBSKA Alica | SVK | 1:45.423 | ||
2 | (1) | 80. | KEULSTRA Fenne | NED | 1:45.602 | ||
RACE: 186 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | BOTTER GOMEZ Nicole | ITA | 1:46.842 | ||
2 | (1) | 14. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:46.944 | ||
3 | (4) | 16. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 1:46.962 | ||
4 | (2) | 119. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:48.247 | ||
RACE: 187 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 9. | MANOILOVA Katrin | BUL | 1:44.968 | ||
2 | (3) | 50. | TOTH Timea | HUN | 1:45.919 | ||
3 | (5) | 95. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:46.060 | ||
4 | (1) | 15. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 1:46.174 | ||
5 | (2) | 63. | SIGHEL Arianna | ITA | 1:46.290 | ||
RACE: 188 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 62. | MARTINELLI Nicole | ITA | 1:37.579 | ||
2 | (1) | 81. | SCHULTING Suzanne | NED | 1:37.637 | ||
3 | (4) | 23. | MONVOISIN Aurélie | FRA | 1:39.034 | ||
4 | (3) | 39. | SEIDEL Anna | GER | 2:00.093 |
Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 62. | MARTINELLI Nicole | ITA | 34 | 1 | 1:37.579 | ||
2. | A | 2. | 81. | SCHULTING Suzanne | NED | 21 | 2 | 1:37.637 | ||
3. | A | 3. | 23. | MONVOISIN Aurélie | FRA | 13 | 3 | 1:39.034 | ||
4. | A | 4. | 39. | SEIDEL Anna | GER | 8 | 4 | 1:40.356 | ||
5. | B | 1. | 9. | MANOILOVA Katrin | BUL | 5 | 1:40.645 | |||
6. | B | 2. | 50. | TOTH Timea | HUN | 6 | 1:45.919 | |||
7. | B | 3. | 95. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 7 | 1:40.588 | |||
8. | B | 4. | 15. | KUNCIROVÁ Michala | CZE | 8 | 1:40.633 | |||
9. | B | 5. | 63. | SIGHEL Arianna | ITA | 9 | 1:41.389 | |||
10. | C | 1. | 61. | BOTTER GOMEZ Nicole | ITA | 10 | 1:40.717 | |||
11. | C | 2. | 14. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 11 | 1:42.931 | |||
12. | C | 3. | 16. | HRUZOVÁ Michaela | CZE | 12 | 1:41.505 | |||
13. | C | 4. | 119. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 13 | 1:41.628 | |||
14. | D | 1. | 118. | PORUBSKA Alica | SVK | 14 | 1:41.140 | |||
15. | D | 2. | 80. | KEULSTRA Fenne | NED | 15 | 1:44.273 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
A | - | 82. | SOET Aafke | NED | 17 | NO TIME |