Duna Kupa, Budapest - HUNGARY, 11.03. - 12.03.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
DIVISION 2 HEATS 500 m | |||||||
RACE: 108 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 55.022 | ||
2 | (5) | 72. | SZMETENA Maja | HUN-JSE | 58.826 | ||
3 | (4) | 32. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 59.309 | ||
4 | (2) | 58. | GOLDA Miklós | HUN-FTC | 1:10.147 | ||
5 | (3) | 116. | BALOGH Leila Níla | HUN-TDKE | 1:11.060 | advanced | |
RACE: 109 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 57.462 | ||
2 | (2) | 4. | MADAI Sára | HUN-DSI | 57.529 | ||
3 | (6) | 106. | BUTTY Karolina Boglárka | HUN-SZKE | 1:00.126 | ||
4 | (1) | 128. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 1:04.178 | advanced | |
5 | (5) | 91. | KÁRMÁN-NAGY Domonkos | HUN-JSE | 1:04.353 | ||
6 | (3) | 56. | SZEMEN Dániel | HUN-FTC | 1:13.331 | ||
RACE: 110 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 89. | FÖLDI Krisztián | HUN-JSE | 57.741 | ||
2 | (3) | 136. | FAZEKAS Márton | HUN-TKKSE | 57.849 | ||
3 | (4) | 113. | FARAGÓ-SZUHAY Tamás | HUN-SZKE | 57.887 | ||
4 | (5) | 17. | ORTUTAY Viktor | HUN-DSI | 58.294 | ||
5 | (1) | 54. | MARKOVICS Mirko | HUN-FTC | 1:17.090 | ||
RACE: 111 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 117. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 56.907 | ||
2 | (3) | 18. | NAGY Csaba | HUN-DSI | 57.770 | ||
3 | (1) | 107. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 57.963 | ||
4 | (5) | 37. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1:06.234 | advanced | |
5 | (4) | 70. | KOCZA Emese | HUN-JSE | 1:13.759 | ||
DIVISION 2 FINAL 500 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | GOLDA Miklós | HUN-FTC | 57.336 | ||
2 | (3) | 70. | KOCZA Emese | HUN-JSE | 57.974 | ||
3 | (4) | 54. | MARKOVICS Mirko | HUN-FTC | 58.429 | ||
4 | (2) | 56. | SZEMEN Dániel | HUN-FTC | 1:21.338 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 91. | KÁRMÁN-NAGY Domonkos | HUN-JSE | 57.716 | ||
2 | (2) | 32. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 58.408 | ||
3 | (1) | 72. | SZMETENA Maja | HUN-JSE | 58.485 | ||
4 | (3) | 106. | BUTTY Karolina Boglárka | HUN-SZKE | 1:00.047 | ||
RACE: 130 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 107. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 57.446 | ||
2 | (2) | 136. | FAZEKAS Márton | HUN-TKKSE | 57.512 | ||
3 | (3) | 113. | FARAGÓ-SZUHAY Tamás | HUN-SZKE | 57.611 | ||
4 | (1) | 18. | NAGY Csaba | HUN-DSI | 57.843 | ||
5 | (5) | 17. | ORTUTAY Viktor | HUN-DSI | 58.066 | ||
RACE: 131 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 56.168 | ||
2 | (3) | 53. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 56.772 | ||
3 | (5) | 89. | FÖLDI Krisztián | HUN-JSE | 57.170 | ||
4 | (8) | 116. | BALOGH Leila Níla | HUN-TDKE | 1:00.075 | ||
5 | (4) | 4. | MADAI Sára | HUN-DSI | 1:00.218 | ||
6 | (6) | 128. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 1:24.450 | ||
7 | (2) | 117. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:37.226 | ||
- | (7) | 37. | PÉTER Anna | HUN-FTC | - | penalty |
Duna Kupa, Budapest - HUNGARY, 11.03. - 12.03.2023
Distance Classification
DIVISION 2 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 2. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 34 | 1 | 0:55.022 | ||
2. | A | 2. | 53. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 21 | 2 | 0:56.772 | ||
3. | A | 3. | 89. | FÖLDI Krisztián | HUN-JSE | 13 | 3 | 0:57.170 | ||
4. | A | 4. | 116. | BALOGH Leila Níla | HUN-TDKE | 8 | 4 | 1:00.075 | ||
5. | A | 5. | 4. | MADAI Sára | HUN-DSI | 5 | 5 | 0:57.529 | ||
6. | A | 6. | 128. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 3 | 6 | 1:04.178 | ||
7. | A | 7. | 117. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 2 | 7 | 0:56.907 | ||
8. | A | PEN | 37. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:06.234 | ||
9. | B | 1. | 107. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 9 | 0:57.446 | |||
10. | B | 2. | 136. | FAZEKAS Márton | HUN-TKKSE | 10 | 0:57.512 | |||
11. | B | 3. | 113. | FARAGÓ-SZUHAY Tamás | HUN-SZKE | 11 | 0:57.611 | |||
12. | B | 4. | 18. | NAGY Csaba | HUN-DSI | 12 | 0:57.770 | |||
13. | B | 5. | 17. | ORTUTAY Viktor | HUN-DSI | 13 | 0:58.066 | |||
14. | C | 1. | 91. | KÁRMÁN-NAGY Domonkos | HUN-JSE | 14 | 0:57.716 | |||
15. | C | 2. | 32. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 15 | 0:58.408 | |||
16. | C | 3. | 72. | SZMETENA Maja | HUN-JSE | 16 | 0:58.485 | |||
17. | C | 4. | 106. | BUTTY Karolina Boglárka | HUN-SZKE | 17 | 1:00.047 | |||
18. | D | 1. | 58. | GOLDA Miklós | HUN-FTC | 18 | 0:57.336 | |||
19. | D | 2. | 70. | KOCZA Emese | HUN-JSE | 19 | 0:57.974 | |||
20. | D | 3. | 54. | MARKOVICS Mirko | HUN-FTC | 20 | 0:58.429 | |||
21. | D | 4. | 56. | SZEMEN Dániel | HUN-FTC | 21 | 1:13.331 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 116. | BALOGH Leila Níla | HUN-TDKE | 8 | 4 | 1:00.075 | ||
2. (5.) | A | 5. | 4. | MADAI Sára | HUN-DSI | 5 | 5 | 0:57.529 | ||
3. (6.) | A | 6. | 128. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 3 | 6 | 1:04.178 | ||
4. (7.) | A | 7. | 117. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 2 | 7 | 0:56.907 | ||
5. (8.) | A | PEN | 37. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:06.234 | ||
6. (9.) | B | 1. | 107. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 9 | 0:57.446 | |||
7. (16.) | C | 3. | 72. | SZMETENA Maja | HUN-JSE | 16 | 0:58.485 | |||
8. (19.) | D | 2. | 70. | KOCZA Emese | HUN-JSE | 19 | 0:57.974 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 89. | FÖLDI Krisztián | HUN-JSE | 13 | 3 | 0:57.170 | ||
2. (10.) | B | 2. | 136. | FAZEKAS Márton | HUN-TKKSE | 10 | 0:57.512 | |||
3. (11.) | B | 3. | 113. | FARAGÓ-SZUHAY Tamás | HUN-SZKE | 11 | 0:57.611 | |||
4. (12.) | B | 4. | 18. | NAGY Csaba | HUN-DSI | 12 | 0:57.770 | |||
5. (14.) | C | 1. | 91. | KÁRMÁN-NAGY Domonkos | HUN-JSE | 14 | 0:57.716 | |||
6. (18.) | D | 1. | 58. | GOLDA Miklós | HUN-FTC | 18 | 0:57.336 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 2. | KÖVÉR Laura | HUN-DSI | 34 | 1 | 0:55.022 | ||
2. (15.) | C | 2. | 32. | YINUO Zhao | HUN-FTC | 15 | 0:58.408 | |||
3. (17.) | C | 4. | 106. | BUTTY Karolina Boglárka | HUN-SZKE | 17 | 1:00.047 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 53. | LENG Ming Jun | HUN-FTC | 21 | 2 | 0:56.772 | ||
2. (13.) | B | 5. | 17. | ORTUTAY Viktor | HUN-DSI | 13 | 0:58.066 | |||
3. (20.) | D | 3. | 54. | MARKOVICS Mirko | HUN-FTC | 20 | 0:58.429 | |||
4. (21.) | D | 4. | 56. | SZEMEN Dániel | HUN-FTC | 21 | 1:13.331 |