Development Project 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 01.08. - 02.08.2022


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 1:43.382  
2 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 1:43.529  
3 (3) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 1:47.442  
4 (1) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 1:48.266  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 1:54.895  
2 (4) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:55.946  
3 (2) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 1:56.474  
4 (1) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 2:04.840  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 1:52.162  
2 (2) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 1:52.228  
3 (3) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 1:52.311  
4 (1) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 2:00.059  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 1:57.082  
2 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 1:57.248  
3 (3) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 1:57.327  
4 (4) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 1:57.459  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 1:47.940  
2 (2) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 1:48.351  
3 (4) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:48.794  
4 (1) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 1:52.817  
RACE: 14    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 2:02.342  
2 (2) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 2:02.364  
3 (1) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 2:02.417  
4 (4) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 2:03.711  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 1:50.559  
2 (1) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 1:50.594  
3 (3) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 1:53.639  
4 (4) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 1:55.279  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 1:41.192  
2 (4) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 1:41.261  
3 (2) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:42.854  
4 (1) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 1:43.041  
RACE: 22    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 1:44.278  
2 (3) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 1:44.626  
3 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 1:44.799  
4 (4) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 1:45.689  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  CECH Danielius LTU LTU 46.817
2 (4) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 48.773
3 (2) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 49.334
4 (3) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 50.615
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 45.618
2 (4) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 46.166
3 (2) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 47.219
4 (3) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 51.331
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 46.687
2 (4) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 47.147
3 (1) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 52.005
4 (3) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 1:01.072  
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 49.135
2 (4) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 49.497
3 (2) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 49.859
4 (3) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 50.215
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 46.741
2 (3) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 47.012
3 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 47.054
4 (4) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 47.207
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 45.439
2 (2) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 45.565
3 (3) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 46.708
4 (4) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 50.452
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 49.147
2 (3) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 49.228
3 (2) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 49.431
4 (4) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 49.752
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 46.737
2 (1) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 46.868
3 (3) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 48.293
4 (4) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 49.901
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 45.900
2 (2) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 46.042
3 (4) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 46.378
4 (3) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 46.427



Development Project 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 01.08. - 02.08.2022


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 1. 1. 68 2
2. 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 2. 4. 29 6
3. 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 6. 2. 24 8
4. 25.  CECH Danielius LTU LTU 3. 5. 18 8
5. 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 7. 3. 15 10
6. 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 4. 7. 10 11
7. 24.  CECH Ernestas LTU LTU 5. 6. 8 11
8. 30.  MARCIN Damian SVK SVK 11. 8. 1 19
9. 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 8. 12. 1 20
10. 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 9. 9. 18
11. 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 10. 11. 21
12. 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 12. 10. 22