Development Project 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 01.08. - 02.08.2022


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 1:49.047  
2 (6) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:49.161  
3 (1) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 1:49.470  
4 (3) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 1:50.084  
5 (4) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:53.131  
6 (5) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 1:54.156  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 1:51.356  
2 (1) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 1:51.593  
3 (4) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 1:53.628  
4 (2) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 1:57.662  
5 (3) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 1:58.584  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 15    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 1:52.491  
2 (3) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 1:53.584  
3 (2) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:55.568  
4 (5) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 1:55.943  
5 (4) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 1:56.116  
6 (6) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 1:56.128  
RACE: 16    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 1:45.173  
2 (4) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 1:45.434  
3 (5) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 1:45.609  
4 (2) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 1:46.373  
5 (3) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 1:48.867  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 50.300
2 (4) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 50.318
3 (3) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 55.844
4 (1) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:07.232  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 49.108
2 (2) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 52.530
3 (3) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 54.337
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 49.972
2 (1) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 52.298
3 (4) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 53.443
4 (2) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 55.203
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.684
2 (1) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 54.897
3 (2) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 55.352
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 50.548
2 (4) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 53.103
3 (3) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 1:06.050   advanced
- (1) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR PEN. impeding
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 48.847
2 (2) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 49.028
3 (3) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 52.099
4 (4) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 53.668
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 50.233
2 (1) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 55.986
3 (2) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 56.247
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 52.826
2 (3) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.429
3 (2) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 54.481
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 48.898
2 (2) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 49.069
3 (3) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 49.330
4 (5) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 50.844
5 (4) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 51.118



Development Project 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 01.08. - 02.08.2022


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 1. 1. 68 2
2. 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 3. 2. 34 5
3. 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 4. 3. 21 7
4. 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 2. 9. 21 11
5. 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 6. 4. 11 10
6. 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 5. 5. 10 10
7. 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 7. 6. 5 13
8. 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 8. 7. 3 15
9. 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 9. 8. 1 17
10. 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 10. 11. 21
11. 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 11. 10. 21