Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.534
2 (2) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 50.156
3 (1) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.812
4 (3) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:14.904   advanced->to A
- (4) 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 48.418
2 (2) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.433
3 (3) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.533
4 (4) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 49.766
5 (5) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.918
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 49.964
2 (1) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.372
3 (3) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 50.624
4 (2) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 51.221
5 (5) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 52.042
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI FINAL  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 51.213
2 (3) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.149
3 (1) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:07.669  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.129
2 (4) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 48.965
3 (1) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.212
4 (3) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 49.375
5 (6) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 49.547
6 (5) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 50.697
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 49.043
2 (2) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.389
3 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.606
4 (4) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 50.975
5 (5) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 52.160
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 109    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 53.781
2 (1) 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:04.472  
- (3) 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR PEN. false start
RACE: 110    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.759
2 (1) 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 50.925
3 (3) 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.944
4 (5) 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 51.040
5 (6) 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 51.216
- (4) 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT PEN. no finish
RACE: 111    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.165
2 (2) 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 48.828
3 (4) 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 49.845
4 (3) 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 49.970
5 (5) 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.169



Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 34 1 0:48.129
  2. A 2. 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 21 2 0:48.828
  3. A 3. 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 13 3 0:49.212
  4. A 4. 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 8 4 0:48.418
  5. A 5. 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5 5 0:49.389
  6. B 1. 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 3 6 0:49.547
  7. B 2. 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2 7 0:49.375
  8. B 3. 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1 8 0:50.372
  9. B 4. 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 9 0:50.624
  10. B 5. 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 10 0:51.216
  11. B 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 11 0:50.156
  12. C 1. 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 12 0:53.149
  13. C 2. 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 13 0:51.213
  14. C 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 14 0:51.221
HEATS
  A 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 15 NO TIME

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (1.) A 1. 94.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 34 1 0:48.129
  2. (2.) A 2. 93.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 21 2 0:48.828
  3. (3.) A 3. 60.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 13 3 0:49.212
  4. (4.) A 4. 147.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 8 4 0:48.418
  5. (5.) A 5. 91.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5 5 0:49.389
  6. (6.) B 1. 146.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 3 6 0:49.547
  7. (7.) B 2. 106.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2 7 0:49.375
  8. (8.) B 3. 90.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1 8 0:50.372
  9. (9.) B 4. 107.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 9 0:50.624
  10. (10.) B 5. 137.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 10 0:51.216
  11. (12.) C 1. 92.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 12 0:53.149
  12. (13.) C 2. 59.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 13 0:51.213
  13. (14.) C 163.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 14 0:51.221
HEATS
  - A 162.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 15 NO TIME

 


Splitted Distance Classification


WOMEN 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (11.) B 61.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 11 0:50.156