ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 25 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 3:11.269 | ||
2 | (3) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 3:12.185 | ||
3 | (5) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 3:14.084 | ||
4 | (4) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 3:14.269 | ||
5 | (1) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:27.867 | ||
RACE: 26 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:46.189 | ||
2 | (5) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:49.075 | ||
3 | (1) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:52.470 | ||
4 | (3) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:55.233 | ||
5 | (6) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 3:00.387 | ||
- | (4) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | - | no finish->to B | |
RACE: 27 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:42.155 | ||
2 | (1) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:42.346 | ||
3 | (5) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:48.653 | ||
4 | (4) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 2:53.075 | ||
5 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:59.288 | ||
- | (3) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | - | off track->to B | |
RACE: 28 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:44.061 | ||
2 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:44.251 | ||
3 | (5) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:47.222 | ||
4 | (1) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:50.832 | ||
5 | (6) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 2:51.225 | ||
- | (4) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | - | off track->to B | |
RACE: 29 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:42.273 | ||
2 | (3) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 2:49.673 | ||
3 | (4) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 2:51.042 | ||
4 | (2) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 2:52.768 | ||
5 | (5) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 2:55.275 | ||
6 | (6) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 2:56.101 | ||
2 | (5) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:58.285 | ||
3 | (3) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:03.323 | ||
4 | (1) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 3:04.612 | ||
5 | (4) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 3:05.400 | ||
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:57.414 | ||
2 | (1) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:57.945 | ||
3 | (2) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 3:03.847 | ||
4 | (3) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 3:04.328 | ||
5 | (4) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:14.635 | ||
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 3:01.778 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 3:02.006 | ||
3 | (5) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 3:02.416 | ||
4 | (1) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 3:02.834 | ||
- | (4) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 48 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:41.962 | ||
2 | (3) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:42.042 | ||
3 | (2) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:42.243 | ||
4 | (7) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:44.931 | ||
5 | (5) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:45.609 | ||
6 | (4) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:55.698 | ||
7 | (6) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 49 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:45.438 | ||
2 | (2) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:45.566 | ||
3 | (4) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:46.274 | ||
4 | (7) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:46.431 | ||
5 | (3) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:51.406 | ||
6 | (5) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 2:58.752 | ||
- | (6) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | - | impeding->to C | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 60 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 3:06.158 | ||
2 | (5) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 3:07.183 | ||
3 | (4) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 3:07.261 | ||
4 | (3) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 3:07.834 | ||
5 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 3:08.674 | ||
6 | (7) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:14.173 | ||
- | (6) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | - | no finish | |
RACE: 61 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 2:44.143 | ||
2 | (6) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 2:51.866 | ||
3 | (5) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:56.674 | ||
4 | (7) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 3:01.174 | ||
5 | (3) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 3:14.264 | ||
- | (2) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | - | off track | |
- | (4) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 62 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 2:43.310 | ||
2 | (1) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 2:45.497 | ||
3 | (4) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:45.977 | ||
4 | (3) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:54.662 | ||
5 | (7) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:59.193 | ||
6 | (5) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | NO TIME | finished | |
- | (6) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 63 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:39.060 | ||
2 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:39.478 | ||
3 | (2) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:39.765 | ||
4 | (6) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:41.933 | ||
5 | (3) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:42.672 | ||
6 | (4) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 2:46.561 | ||
7 | (7) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 2:48.385 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 115 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 51.254 | ||
2 | (4) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 51.308 | ||
3 | (5) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.046 | ||
4 | (1) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 57.133 | ||
- | (2) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | - | impeding->to C | |
RACE: 116 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 49.344 | ||
2 | (4) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 50.335 | ||
3 | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 50.435 | ||
4 | (3) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 52.187 | ||
5 | (5) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 52.400 | ||
RACE: 117 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.567 | ||
2 | (1) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.323 | ||
3 | (4) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 50.976 | ||
4 | (5) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 52.839 | ||
5 | (2) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 53.366 | ||
RACE: 118 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 50.342 | ||
2 | (5) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 50.541 | ||
3 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.242 | ||
4 | (1) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 52.120 | ||
5 | (2) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 54.308 | ||
RACE: 119 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 52.650 | ||
2 | (1) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 56.254 | ||
3 | (3) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 59.460 | ||
4 | (2) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:04.712 | advanced->to A | |
- | (4) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 120 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 50.081 | ||
2 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.692 | ||
3 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 50.818 | ||
4 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 53.195 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 139 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 50.129 | ||
2 | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 50.263 | ||
3 | (4) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 57.209 | ||
4 | (3) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:02.580 | ||
RACE: 140 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 51.773 | ||
2 | (3) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 52.014 | ||
3 | (2) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 52.742 | ||
4 | (4) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 53.229 | ||
RACE: 141 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 49.567 | ||
2 | (2) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.212 | ||
3 | (3) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.374 | ||
4 | (4) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 50.472 | ||
RACE: 142 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.754 | ||
2 | (3) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.913 | ||
3 | (2) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 49.093 | ||
4 | (5) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 50.544 | ||
5 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 50.930 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 164 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.991 | addTo.->to D | |
2 | (1) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 52.537 | ||
3 | (4) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 54.983 | ||
4 | (3) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:03.342 | ||
RACE: 165 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 50.036 | ||
2 | (3) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 50.549 | ||
3 | (1) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 51.944 | ||
4 | (2) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 54.286 | ||
RACE: 166 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 52.399 | ||
2 | (1) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 53.182 | ||
3 | (2) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.430 | ||
4 | (3) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 56.121 | ||
RACE: 167 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 51.247 | ||
2 | (2) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 51.310 | ||
3 | (3) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 51.748 | ||
4 | (4) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 55.179 | ||
RACE: 168 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 51.150 | ||
2 | (2) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 51.349 | ||
3 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 53.183 | ||
4 | (3) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:08.423 | ||
- | (5) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | - | impeding->to E | |
RACE: 169 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 50.273 | ||
2 | (2) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.477 | ||
3 | (1) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 50.540 | ||
4 | (4) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 50.816 | ||
RACE: 170 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.842 | ||
2 | (1) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.929 | ||
3 | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 49.016 | ||
4 | (4) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 50.118 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 188 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 54.327 | ||
2 | (1) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 54.496 | ||
3 | (2) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 54.584 | ||
4 | (3) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 54.753 | ||
RACE: 189 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 52.988 | ||
2 | (1) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 53.186 | ||
3 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 53.217 | ||
4 | (4) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 53.608 | ||
RACE: 190 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 49.744 | ||
2 | (2) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 49.958 | ||
3 | (3) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 50.027 | ||
4 | (4) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 50.365 | ||
RACE: 191 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 51.417 | ||
2 | (2) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 51.489 | ||
3 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.619 | ||
4 | (5) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.680 | ||
5 | (3) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 55.803 | ||
RACE: 192 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 51.094 | ||
2 | (4) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 51.393 | ||
3 | (1) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 51.399 | ||
4 | (3) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 52.599 | ||
RACE: 193 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 49.631 | ||
2 | (1) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 49.959 | ||
3 | (4) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 50.096 | ||
4 | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 50.190 | ||
RACE: 194 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 48.431 | ||
2 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.987 | ||
3 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 49.041 | ||
4 | (4) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.504 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 215 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:47.952 | ||
2 | (3) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:48.054 | ||
3 | (1) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:51.748 | ||
4 | (5) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:52.130 | ||
5 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:52.546 | ||
RACE: 216 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:49.202 | ||
2 | (2) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:50.520 | ||
3 | (3) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:51.931 | ||
4 | (1) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:57.596 | ||
5 | (5) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:59.117 | ||
RACE: 217 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 1:46.745 | ||
2 | (1) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:48.459 | ||
3 | (2) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:52.146 | ||
4 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:54.983 | ||
RACE: 218 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:43.784 | ||
2 | (1) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.106 | ||
3 | (4) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:50.340 | ||
4 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:50.613 | ||
5 | (5) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:05.875 | ||
RACE: 219 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:43.532 | ||
2 | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:45.575 | ||
3 | (1) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:46.051 | ||
4 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:52.569 | ||
5 | (4) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:52.716 | ||
RACE: 220 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:48.003 | ||
2 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:48.055 | ||
3 | (3) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:50.652 | ||
4 | (5) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:53.649 | ||
5 | (2) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 1:56.746 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 266 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 2:01.634 | ||
2 | (2) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 2:01.641 | ||
3 | (1) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 2:02.607 | ||
4 | (4) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 2:03.236 | ||
RACE: 267 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:50.389 | ||
2 | (3) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:50.841 | ||
3 | (2) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:52.513 | ||
4 | (4) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:52.752 | ||
5 | (5) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:00.164 | ||
RACE: 268 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:47.691 | ||
2 | (4) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:48.883 | ||
3 | (3) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:52.184 | ||
4 | (5) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:55.402 | ||
5 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:01.664 | ||
RACE: 269 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.265 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:47.633 | ||
3 | (4) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:51.923 | ||
4 | (2) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:52.887 | ||
- | (5) | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 270 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.398 | ||
2 | (3) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 1:42.531 | ||
3 | (1) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:42.803 | ||
4 | (4) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.839 | ||
- | (2) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | - | impeding->to C | |
RACE: 271 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.046 | ||
2 | (4) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:45.367 | ||
3 | (5) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:46.182 | ||
4 | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 1:46.335 | ||
5 | (2) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.742 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 292 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:49.388 | ||
2 | (3) | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 1:51.869 | ||
3 | (1) | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 1:59.521 | ||
RACE: 293 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:50.648 | ||
2 | (2) | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 1:51.039 | ||
3 | (4) | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:54.121 | ||
- | (1) | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | - | impeding | |
- | (5) | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 294 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:49.092 | ||
2 | (2) | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:50.205 | ||
3 | (4) | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 1:51.030 | ||
4 | (3) | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:51.046 | ||
5 | (1) | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:51.320 | ||
RACE: 295 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:49.190 | ||
2 | (3) | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 1:49.624 | ||
3 | (1) | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:50.303 | ||
4 | (4) | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:50.580 | ||
5 | (2) | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:56.674 | ||
RACE: 296 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.756 | ||
2 | (2) | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:43.845 | ||
3 | (4) | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:43.984 | ||
4 | (1) | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.108 | ||
- | (3) | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 297 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.889 | ||
2 | (5) | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:41.990 | ||
3 | (3) | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 1:42.136 | ||
4 | (4) | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:01.019 | ||
- | (2) | 122. | DOBOSZ Maria | POL | - | yellow card |
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 52. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2. 2. 1. | 76 | 5 | |
2. | 51. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1. 1. 4. | 76 | 6 | |
3. | 167. | POPKOVA Arina | RUS-PET | 8. 3. 3. | 27 | 14 | |
4. | 148. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 5. 20. 2. | 26 | 27 | |
5. | 144. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 3. 11. 6. | 15 | 20 | |
6. | 48. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 4. 9. 8. | 8 | 21 | |
7. | 146. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 13. 4. 12. | 8 | 29 | |
8. | 122. | DOBOSZ Maria | POL | 15. 5. 29. | 5 | 49 | |
9. | 156. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 6. 19. 7. | 4 | 32 | |
10. | 100. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 14. 6. 9. | 3 | 29 | |
11. | 49. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 20. 21. 5. | 3 | 46 | |
12. | 145. | KOVALEVA Alina | RUS-PET | 7. 10. 11. | 2 | 28 | |
13. | 96. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 9. 7. 14. | 2 | 30 | |
14. | 97. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 21. 8. 10. | 1 | 39 | |
15. | 95. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 17. 13. 13. | 43 | ||
16. | 114. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 11. 15. 19. | 45 | ||
17. | 92. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 12. 12. 23. | 47 | ||
18. | 9. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 10. 16. 25. | 51 | ||
19. | 121. | CZABAN Aleksandra | POL | 19. 18. 15. | 52 | ||
20. | 98. | SZPUDA Maja | POL-JUV | 16. 14. 26. | 56 | ||
21. | 93. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 22. 24. 16. | 62 | ||
22. | 94. | DĄBROWSKA Maja | POL-JUV | 23. 22. 21. | 66 | ||
23. | 5. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 18. 25. 24. | 67 | ||
24. | 99. | SZUMSKA Sara | POL-JUV | 24. 27. 17. | 68 | ||
25. | 19. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 25. 26. 18. | 69 | ||
26. | 102. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 26. 23. 20. | 69 | ||
27. | 50. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 27. 17. 27. | 71 | ||
28. | 4. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 28. 28. 22. | 78 | ||
29. | 101. | ZALESKA Dominika | POL-JUV | 29. 29. 28. | 86 |