ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:49.751 | ||
2 | (1) | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:50.221 | ||
3 | (7) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:53.816 | ||
4 | (5) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:03.549 | ||
5 | (2) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 2:09.474 | ||
6 | (4) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 2:16.366 | ||
7 | (6) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:16.684 | ||
RACE: 14 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:55.936 | ||
2 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:56.064 | ||
3 | (3) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:56.192 | ||
4 | (6) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:56.287 | ||
5 | (4) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:59.348 | ||
6 | (5) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:12.894 | ||
RACE: 15 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:47.696 | ||
2 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:47.758 | ||
3 | (2) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:49.349 | ||
4 | (6) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:59.556 | ||
5 | (3) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:10.385 | ||
6 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:17.200 | ||
RACE: 16 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:54.402 | ||
2 | (3) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:55.606 | ||
3 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:58.894 | ||
4 | (4) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:59.004 | ||
5 | (1) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:01.621 | ||
6 | (6) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 2:10.207 | ||
RACE: 17 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:52.398 | ||
2 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:54.661 | ||
3 | (5) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:55.190 | ||
4 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:55.310 | ||
5 | (6) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 2:12.083 | ||
6 | (2) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:12.797 | ||
RACE: 18 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:50.797 | ||
2 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:50.876 | ||
3 | (2) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:50.926 | ||
4 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:53.911 | ||
5 | (3) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:55.066 | ||
6 | (1) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:55.435 | ||
7 | (7) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:59.310 | ||
RACE: 19 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:50.867 | ||
2 | (4) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:51.218 | ||
3 | (6) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:53.007 | ||
4 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:55.804 | ||
5 | (5) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:59.044 | ||
6 | (1) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 2:08.781 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 33 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:59.033 | ||
2 | (1) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:59.903 | ||
3 | (2) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 2:04.555 | ||
4 | (3) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 2:08.130 | ||
5 | (4) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:09.241 | ||
6 | (6) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:15.790 | ||
RACE: 34 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:55.163 | ||
2 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:55.467 | ||
3 | (1) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:59.843 | ||
4 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:01.240 | ||
5 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:03.458 | ||
6 | (4) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:03.566 | ||
RACE: 35 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:56.981 | ||
2 | (2) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:58.517 | ||
3 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:58.931 | ||
4 | (3) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:59.150 | ||
5 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:02.818 | ||
6 | (6) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:19.847 | ||
RACE: 36 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:58.128 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:58.608 | ||
3 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 2:13.160 | ||
4 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
- | (5) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | - | false start->to F | |
RACE: 37 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:50.114 | ||
2 | (5) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:50.635 | ||
3 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:50.637 | ||
4 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:50.706 | ||
5 | (6) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:50.764 | ||
6 | (7) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:00.891 | ||
- | (4) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | yellow card | |
RACE: 38 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:50.807 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:51.145 | ||
3 | (3) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:52.007 | ||
4 | (4) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:53.443 | ||
5 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:54.212 | ||
6 | (6) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:54.277 | ||
7 | (7) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:56.682 | ||
RACE: 39 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:52.111 | ||
2 | (3) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:52.471 | ||
3 | (7) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:54.056 | ||
4 | (6) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:54.762 | ||
5 | (5) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:58.760 | ||
6 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:59.266 | ||
7 | (2) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:02.535 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 50 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:00.810 | ||
2 | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:01.588 | ||
3 | (4) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:10.873 | ||
4 | (7) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 2:12.997 | ||
5 | (6) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:17.715 | ||
6 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:18.190 | ||
7 | (3) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:19.118 | ||
RACE: 51 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:57.094 | ||
2 | (3) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:57.117 | ||
3 | (5) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:57.237 | ||
4 | (8) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:58.466 | ||
5 | (4) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:58.592 | ||
6 | (2) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:58.598 | ||
7 | (6) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 2:08.273 | ||
8 | (7) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 2:08.533 | ||
RACE: 52 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:47.152 | ||
2 | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:49.611 | ||
3 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:52.699 | ||
4 | (6) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:53.286 | ||
5 | (7) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:55.586 | ||
6 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:56.177 | ||
7 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 2:00.929 | ||
RACE: 53 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:53.136 | ||
2 | (2) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:53.184 | ||
3 | (6) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:53.429 | ||
4 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:54.492 | ||
5 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:56.469 | ||
6 | (3) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:57.023 | ||
7 | (7) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 2:02.902 | ||
RACE: 54 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:49.299 | ||
2 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:50.134 | ||
3 | (5) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:50.294 | ||
4 | (4) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:50.854 | ||
5 | (2) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:51.438 | ||
6 | (7) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:54.930 | ||
7 | (6) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:56.780 | ||
RACE: 55 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:47.897 | ||
2 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:48.235 | ||
3 | (2) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:48.435 | ||
4 | (1) | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:48.444 | ||
5 | (5) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:48.559 | ||
6 | (7) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:55.448 | ||
7 | (6) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | NO TIME | finished | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 100 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 53.003 | ||
2 | (4) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 53.099 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 54.366 | ||
4 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 55.004 | ||
RACE: 101 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.478 | ||
2 | (4) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 51.562 | ||
3 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 55.228 | ||
4 | (5) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.783 | ||
- | (2) | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | - | no finish | |
RACE: 102 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 52.245 | ||
2 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.788 | ||
3 | (4) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.492 | ||
4 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.462 | ||
5 | (3) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 103 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 52.108 | ||
2 | (5) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.246 | ||
3 | (3) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.370 | ||
4 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 55.759 | ||
5 | (2) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:02.033 | ||
RACE: 104 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.515 | ||
2 | (3) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 51.701 | ||
3 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 54.211 | ||
4 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 56.001 | ||
5 | (5) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:08.306 | ||
RACE: 105 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.605 | ||
2 | (2) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 56.184 | ||
3 | (3) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.250 | ||
4 | (4) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 56.682 | ||
5 | (1) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 106 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.821 | ||
2 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.917 | ||
3 | (4) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.995 | ||
4 | (3) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 56.084 | ||
5 | (2) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 107 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 51.231 | ||
2 | (1) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.024 | ||
3 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.921 | ||
4 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.792 | ||
5 | (2) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:03.669 | ||
RACE: 108 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.337 | ||
2 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 53.795 | ||
3 | (3) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 54.308 | ||
4 | (5) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 55.599 | ||
5 | (1) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.973 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 126 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.464 | ||
2 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.948 | ||
3 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.867 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:03.048 | ||
RACE: 127 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.272 | ||
2 | (3) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.510 | ||
3 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 56.758 | ||
4 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.433 | ||
RACE: 128 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 53.981 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 56.546 | ||
3 | (5) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:00.042 | ||
4 | (4) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:00.722 | ||
5 | (2) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 129 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 54.721 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 54.819 | ||
3 | (3) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 55.264 | ||
4 | (4) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:04.046 | ||
5 | (5) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 130 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 56.996 | ||
2 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:06.659 | ||
3 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:08.034 | advanced->to C | |
4 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
- | (5) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | - | off track->to D | |
RACE: 131 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.527 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.601 | ||
3 | (4) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.714 | ||
4 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:13.247 | ||
- | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding->to C | |
RACE: 132 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.438 | ||
2 | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 53.178 | ||
3 | (3) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 53.332 | advanced->to A | |
4 | (5) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.746 | ||
- | (4) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding->to C | |
RACE: 133 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.429 | ||
2 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.497 | ||
3 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 51.131 | ||
4 | (4) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.310 | ||
5 | (5) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 57.268 | ||
RACE: 134 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 51.416 | ||
2 | (2) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 51.939 | ||
3 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.084 | ||
4 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.449 | ||
5 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 55.097 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 148 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 57.577 | ||
2 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 58.603 | ||
3 | (2) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:01.117 | ||
4 | (3) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:04.966 | ||
RACE: 149 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:02.859 | ||
2 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:07.247 | ||
3 | (3) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | NO TIME | finished adv.->to G | |
- | (1) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | - | impeding->to H | |
RACE: 150 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 55.621 | ||
2 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 55.896 | ||
3 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.710 | ||
4 | (3) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.246 | ||
RACE: 151 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 52.027 | ||
2 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 54.224 | ||
3 | (2) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 54.946 | ||
4 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 56.113 | ||
5 | (3) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 56.172 | ||
6 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:07.531 | ||
RACE: 152 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 53.032 | ||
2 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 55.905 | ||
3 | (4) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 56.454 | ||
4 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.521 | ||
5 | (1) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 56.897 | ||
RACE: 153 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.485 | ||
2 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.495 | ||
3 | (3) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.382 | ||
4 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.072 | ||
RACE: 154 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.855 | ||
2 | (2) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 53.329 | ||
3 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.537 | ||
4 | (4) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 53.786 | ||
5 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:09.466 | ||
RACE: 155 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.039 | ||
2 | (1) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 50.175 | ||
3 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 50.458 | ||
4 | (4) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 50.893 | ||
5 | (5) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 50.983 | ||
6 | (6) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:16.137 | ||
RACE: 156 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.686 | ||
2 | (4) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 51.089 | ||
3 | (2) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 51.481 | ||
4 | (3) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 51.574 | ||
5 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:12.350 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 173 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 56.821 | ||
2 | (5) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 57.139 | ||
3 | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 58.105 | ||
4 | (2) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:00.505 | ||
5 | (3) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:01.702 | ||
6 | (4) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:03.742 | ||
RACE: 174 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 55.198 | ||
2 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 55.564 | ||
3 | (6) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 55.733 | ||
4 | (2) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 56.944 | ||
5 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 58.093 | ||
6 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:03.664 | ||
RACE: 175 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 55.190 | ||
2 | (3) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 55.477 | ||
3 | (5) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 55.510 | ||
4 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 55.916 | ||
5 | (4) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 56.469 | ||
6 | (6) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:07.699 | ||
RACE: 176 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.710 | ||
2 | (2) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 52.076 | ||
3 | (4) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 55.446 | ||
4 | (3) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 55.561 | ||
5 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 55.896 | ||
RACE: 177 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.602 | ||
2 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.686 | ||
3 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:06.100 | ||
- | (4) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | - | impeding | |
RACE: 178 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.319 | ||
2 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.434 | ||
3 | (1) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.466 | ||
4 | (4) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 52.741 | ||
5 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 53.518 | ||
RACE: 179 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 51.907 | ||
2 | (1) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.280 | ||
3 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 52.322 | ||
4 | (6) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 52.516 | ||
5 | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 53.669 | ||
6 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:14.470 | ||
RACE: 180 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 49.956 | ||
2 | (1) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 50.028 | ||
3 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 50.366 | ||
4 | (5) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.536 | ||
- | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | no finish | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 200 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:26.755 | ||
2 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:26.879 | ||
3 | (2) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:29.573 | ||
4 | (5) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:29.714 | ||
5 | (1) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:37.783 | ||
RACE: 201 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:24.356 | ||
2 | (4) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:25.541 | ||
3 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:26.093 | ||
4 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:27.865 | ||
RACE: 202 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:26.172 | ||
2 | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:26.297 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:27.190 | ||
4 | (3) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:29.809 | ||
5 | (5) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:40.404 | ||
RACE: 203 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:23.889 | ||
2 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:25.435 | ||
3 | (2) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:29.563 | ||
4 | (4) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:30.336 | ||
5 | (1) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:31.294 | ||
RACE: 204 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:28.302 | ||
2 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:30.401 | ||
3 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:31.974 | ||
4 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:35.271 | ||
5 | (1) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:42.654 | ||
RACE: 205 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:26.519 | ||
2 | (2) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:27.376 | ||
3 | (3) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:29.554 | ||
4 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:33.224 | ||
5 | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:37.508 | ||
RACE: 206 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:27.457 | ||
2 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:27.687 | ||
3 | (4) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:32.494 | ||
4 | (5) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:34.883 | ||
5 | (3) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:40.608 | ||
RACE: 207 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:27.994 | ||
2 | (2) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:31.393 | ||
3 | (1) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:38.845 | ||
4 | (5) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:47.267 | ||
5 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:51.023 | ||
RACE: 208 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:24.564 | ||
2 | (2) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:27.057 | ||
3 | (3) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.011 | ||
4 | (1) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:30.258 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 242 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:31.455 | ||
2 | (1) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:31.645 | ||
3 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:32.077 | ||
4 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:44.284 | ||
RACE: 243 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:29.053 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:29.732 | ||
3 | (3) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:29.847 | ||
4 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:36.050 | ||
RACE: 244 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:25.173 | ||
2 | (2) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.638 | ||
3 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:26.681 | ||
4 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.541 | ||
5 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:30.732 | ||
RACE: 245 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:26.098 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.172 | ||
3 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:26.985 | ||
4 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.664 | ||
5 | (4) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:35.880 | ||
RACE: 246 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:28.091 | ||
2 | (2) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:28.910 | ||
3 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.390 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.643 | ||
5 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:38.950 | ||
RACE: 247 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:22.384 | ||
2 | (1) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:22.557 | ||
3 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:23.459 | ||
4 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:24.037 | ||
5 | (2) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:24.808 | ||
RACE: 248 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.680 | ||
2 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:22.770 | ||
3 | (5) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:23.748 | ||
4 | (2) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:24.290 | ||
5 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:25.120 | ||
RACE: 249 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:25.993 | ||
2 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:30.541 | ||
3 | (1) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:36.819 | advanced->to A | |
- | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding->to C | |
- | (4) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
RACE: 250 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:20.060 | ||
2 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:20.194 | ||
3 | (1) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:20.336 | ||
4 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:21.403 | ||
5 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:27.904 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 257 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:28.854 | ||
2 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:32.198 | ||
3 | (3) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:36.273 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:36.747 | ||
RACE: 258 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:28.182 | ||
2 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:28.949 | ||
3 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:29.287 | ||
4 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:45.878 | ||
RACE: 259 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:28.503 | ||
2 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:28.754 | ||
3 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:33.533 | ||
4 | (3) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:35.353 | ||
5 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:37.393 | ||
RACE: 260 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:23.527 | ||
2 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.241 | ||
3 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:28.018 | ||
4 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:30.862 | ||
5 | (3) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 261 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:24.196 | ||
2 | (1) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:25.258 | ||
3 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:25.500 | ||
4 | (4) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:25.740 | ||
5 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.152 | ||
RACE: 262 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:25.685 | ||
2 | (4) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:25.898 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:26.095 | ||
4 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:26.655 | ||
RACE: 263 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:26.116 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:26.565 | ||
3 | (3) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:26.579 | ||
4 | (4) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:27.030 | ||
RACE: 264 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:20.871 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:21.067 | ||
3 | (6) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:22.235 | ||
4 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.349 | ||
5 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:22.787 | ||
6 | (5) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:34.460 | ||
RACE: 265 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:21.234 | ||
2 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:21.399 | ||
3 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:28.542 | ||
4 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:41.325 | ||
- | (4) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.155 | ||
2 | (2) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:38.334 | ||
3 | (3) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:44.138 | ||
RACE: 278 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:34.021 | ||
2 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.192 | ||
3 | (4) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:37.681 | ||
4 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:51.003 | ||
- | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | - | false start | |
RACE: 279 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.296 | ||
2 | (4) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:29.404 | ||
3 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:29.544 | ||
4 | (2) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.812 | ||
5 | (5) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:29.998 | ||
RACE: 280 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:29.176 | ||
2 | (1) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:31.005 | ||
3 | (4) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:31.239 | ||
4 | (5) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:31.347 | ||
5 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:44.768 | ||
RACE: 281 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:21.240 | ||
2 | (1) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:21.479 | ||
3 | (5) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.976 | ||
4 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:30.125 | ||
5 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:56.144 | ||
RACE: 282 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:28.532 | ||
2 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:28.562 | ||
3 | (3) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:28.738 | ||
RACE: 283 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:23.796 | ||
2 | (3) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:24.233 | ||
3 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:41.716 | ||
- | (2) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | - | impeding | |
- | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | - | no start | |
RACE: 284 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:21.629 | ||
2 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:21.690 | ||
3 | (2) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:21.811 | ||
4 | (6) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:22.193 | ||
5 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:23.201 | ||
6 | (3) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:29.152 | ||
RACE: 285 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:19.095 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:19.167 | ||
3 | (5) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:19.639 | ||
4 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:19.882 | ||
- | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | - | impeding |
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1. 2. 4. | 63 | 7 | |
2. | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 6. 3. 1. | 50 | 10 | |
3. | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 7. 1. 5. | 39 | 13 | |
4. | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 5. 4. 2. | 34 | 11 | |
5. | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 2. 6. 6. | 27 | 14 | |
6. | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 3. 8. 8. | 15 | 19 | |
7. | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 8. 21. 3. | 14 | 32 | |
8. | 7. | POPLOVA Michaela | CZE | 4. 44. 44. | 8 | 92 | |
9. | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 22. 5. 20. | 3 | 47 | |
10. | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 9. 13. 7. | 2 | 29 | |
11. | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 16. 7. 9. | 2 | 32 | |
12. | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 10. 12. 12. | 34 | ||
13. | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 12. 14. 10. | 36 | ||
14. | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 15. 10. 16. | 41 | ||
15. | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 13. 15. 15. | 43 | ||
16. | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 17. 17. 11. | 45 | ||
17. | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 23. 11. 21. | 55 | ||
18. | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 14. 24. 18. | 56 | ||
19. | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 27. 20. 13. | 60 | ||
20. | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 11. 9. 43. | 63 | ||
21. | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 21. 23. 19. | 63 | ||
22. | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 24. 16. 24. | 64 | ||
23. | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 18. 18. 29. | 65 | ||
24. | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 25. 19. 22. | 66 | ||
25. | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 26. 32. 17. | 75 | ||
26. | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 19. 25. 33. | 77 | ||
27. | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 20. 29. 28. | 77 | ||
28. | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 44. 22. 14. | 80 | ||
29. | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 28. 33. 23. | 84 | ||
30. | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 29. 26. 30. | 85 | ||
31. | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 31. 34. 26. | 91 | ||
32. | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 30. 38. 25. | 93 | ||
33. | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 34. 27. 32. | 93 | ||
34. | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 33. 35. 31. | 99 | ||
35. | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 43. 30. 27. | 100 | ||
36. | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 37. 28. 35. | 100 | ||
37. | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 32. 39. 34. | 105 | ||
38. | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 36. 36. 38. | 110 | ||
39. | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 39. 37. 36. | 112 | ||
40. | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 35. 41. 37. | 113 | ||
41. | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 41. 31. 42. | 114 | ||
42. | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 38. 40. 39. | 117 | ||
43. | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 40. 42. 40. | 122 | ||
44. | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 42. 43. 41. | 126 |