Development Project 2022, Spisska Nova Ves, SVK, 01.08. - 02.08.2022


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
2. Distance 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 49.135
2 (4) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 49.497
3 (2) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 49.859
4 (3) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 50.215
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 46.741
2 (3) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 47.012
3 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 47.054
4 (4) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 47.207
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 45.439
2 (2) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 45.565
3 (3) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 46.708
4 (4) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 50.452
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 50.233
2 (1) 8.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 55.986
3 (2) 3.  ŠIMKOVÁ Tereza CZE CZE 56.247
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  KOTRCHOVÁ Monika CZE CZE 52.826
2 (3) 5.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 54.429
3 (2) 7.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK SVK 54.481
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STOROZHUK Amina UKR UKR 48.898
2 (2) 4.  SALMINA Kamilla LAT LAT 49.069
3 (3) 9.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 49.330
4 (5) 2.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE CZE 50.844
5 (4) 10.  TOKÁROVÁ Aneta SVK SVK 51.118
 
WOMEN  FINAL  500 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  GÁKOVÁ Barbora CZE CZE 49.724
2 (2) 36.  IGOSINA Veronika LAT LAT 49.939
3 (3) 45.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 52.617
4 (4) 34.  STRNADOVA Klara CZE CZE 53.203
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  JANSONE Anna LAT LAT 48.521
2 (2) 27.  BÍLKOVÁ Karolina CZE CZE 49.937
3 (4) 40.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.111
4 (3) 35.  ANIKEVICA Daniela LAT LAT 51.490
RACE: 49    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  PETROVICA Laura LAT LAT 49.061
2 (2) 41.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.148
3 (4) 33.  POPLOVA Michaela CZE CZE 49.313
4 (3) 38.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 49.443
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  HUŇADY Jakub SVK SVK 49.147
2 (3) 28.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 49.228
3 (2) 31.  HARKABUS Marek SVK SVK 49.431
4 (4) 32.  SPORYSH Maksym UKR UKR 49.752
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  CECH Danielius LTU LTU 46.737
2 (1) 24.  CECH Ernestas LTU LTU 46.868
3 (3) 20.  KRŪZBERGS Gustavs LAT LAT 48.293
4 (4) 30.  MARCIN Damian SVK SVK 49.901
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  KANBERGS Valters LAT LAT 45.900
2 (2) 26.  KARABIN Jakub SVK SVK 46.042
3 (4) 23.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 46.378
4 (3) 21.  KITOKS Tomass LAT LAT 46.427