ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
Distance Classification
JUNIOR WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 97. | VAN OORSCHOT Diede | NED | 34 | 1 | 2:33.974 | ||
2. | A | 2. | 93. | DELTRAP Zoe | NED | 21 | 2 | 2:30.863 | ||
3. | A | 3. | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 13 | 3 | 2:30.404 | ||
4. | A | 4. | 41. | ALBERT Viktória | HUN | 8 | 4 | 2:30.594 | ||
5. | A | 5. | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 5 | 5 | 2:30.416 | ||
6. | A | 6. | 95. | NOORDERGRAAF Nikki | NED | 3 | 6 | 2:35.629 | ||
7. | A | - | 91. | DALEMAN Angel | USA-BSC | 1 | 7 | 2:29.437 | ||
8. | B | 1. | 44. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1 | 8 | 2:31.283 | ||
9. | B | 2. | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 9 | 2:34.269 | |||
10. | B | 3. | 43. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 10 | 2:34.394 | |||
11. | B | 4. | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 11 | 2:35.564 | |||
12. | B | 5. | 157. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 12 | 2:34.659 | |||
13. | B | 6. | 72. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 13 | 2:37.719 | |||
14. | B | - | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | 14 | 2:34.201 | |||
15. | C | 1. | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 15 | 2:39.116 | |||
16. | C | 2. | 81. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 16 | 2:38.159 | |||
17. | C | 3. | 132. | FILIPOVA Lucia | SVK | 17 | 2:39.211 | |||
18. | C | 4. | 133. | HYMPANOVA Emma | SVK | 18 | 2:34.743 | |||
19. | C | 5. | 115. | SYBRANDI Anna Marit | NED-TRIAS | 19 | 2:39.481 | |||
20. | C | 6. | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 20 | 2:39.602 | |||
21. | C | - | 90. | RADT Birgit | NED-DKIJV | 21 | 2:35.633 | |||
22. | D | 1. | 62. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 22 | 2:50.970 | |||
23. | D | 2. | 135. | TOKAROVA Tamara | SVK | 23 | 2:39.645 | |||
24. | D | 3. | 96. | STRAATHOF Kiek Leona | NED | 24 | 2:34.606 | |||
25. | D | 4. | 141. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 25 | 2:32.459 | |||
26. | D | 5. | 13. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 26 | 2:36.093 | |||
27. | D | 6. | 113. | DONDERWINKEL Lotte | NED-TRIAS | 27 | 2:47.167 | |||
28. | D | 7. | 136. | AKAN Damla | TUR | 28 | 2:43.781 | |||
29. | E | 1. | 154. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 29 | 2:39.655 | |||
30. | E | 2. | 137. | HAN Aybuke | TUR | 30 | 2:47.074 | |||
31. | E | 3. | 156. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 31 | 2:40.081 | |||
32. | E | 4. | 82. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 32 | 2:49.473 | |||
33. | E | 5. | 155. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 33 | 2:42.014 | |||
34. | E | 6. | 134. | IZAROVA Michaela | SVK | 34 | 2:40.297 | |||
35. | E | 7. | 142. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 35 | 2:42.353 | |||
36. | F | 1. | 29. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 36 | 2:39.749 | |||
37. | F | 2. | 114. | SCHEEPSTRA Lena | NED-TRIAS | 37 | 2:41.264 | |||
38. | F | 3. | 28. | BLAHOVA Eva | CZE | 38 | 2:41.348 | |||
39. | F | 4. | 94. | KEPPELS Robin | NED | 39 | 2:43.424 | |||
40. | F | 5. | 70. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 40 | 2:45.797 | |||
41. | F | 6. | 121. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 41 | 2:56.515 | |||
42. | F | 7. | 138. | SELEN Melike | TUR | 42 | 2:46.493 | |||
43. | F | - | 71. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 43 | 2:51.250 | |||
44. | G | 1. | 123. | ŠPAN Dina | SLO | 44 | 2:49.330 | |||
45. | G | 2. | 68. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 45 | 2:46.283 | |||
46. | G | 3. | 67. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 46 | 2:49.249 | |||
47. | G | 4. | 69. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 47 | 2:44.234 | |||
48. | G | 5. | 120. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 48 | 3:00.803 | |||
49. | G | 6. | 161. | DE JONG Mijntje | NED | 49 | 2:46.589 | |||
50. | G | - | 80. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50 | 2:48.569 | |||
51. | H | 1. | 92. | AARTS Valerie | NED | 51 | 2:35.591 | |||
52. | H | 2. | 112. | BROUWERS Sinne | NED-TRIAS | 52 | 2:40.490 | |||
53. | H | 3. | 119. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 53 | 2:43.742 | |||
54. | H | 4. | 32. | STRNADOVA Klara | CZE | 54 | 2:44.953 | |||
55. | H | 5. | 30. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 55 | 2:50.204 | |||
56. | H | 6. | 31. | POPLOVA Michaela | CZE | 56 | 2:52.032 | |||
57. | H | 7. | 122. | ERJAVEC Urša | SLO | 57 | 2:55.093 | |||
58. | I | 1. | 87. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 58 | 2:46.618 | |||
59. | I | 2. | 20. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 59 | 2:49.149 | |||
HEATS | ||||||||||
60. | - | 42. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 60 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 93. | DELTRAP Zoe | NED | 21 | 2 | 2:30.863 | ||
2. (3.) | A | 3. | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 13 | 3 | 2:30.404 | ||
3. (5.) | A | 5. | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 5 | 5 | 2:30.416 | ||
4. (7.) | A | - | 91. | DALEMAN Angel | USA-BSC | 1 | 7 | 2:29.437 | ||
5. (8.) | B | 1. | 44. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1 | 8 | 2:31.283 | ||
6. (10.) | B | 3. | 43. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 10 | 2:34.394 | |||
7. (11.) | B | 4. | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 11 | 2:35.564 | |||
8. (12.) | B | 5. | 157. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 12 | 2:34.659 | |||
9. (14.) | B | - | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | 14 | 2:34.201 | |||
10. (20.) | C | 6. | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 20 | 2:39.602 | |||
11. (21.) | C | - | 90. | RADT Birgit | NED-DKIJV | 21 | 2:35.633 | |||
12. (22.) | D | 1. | 62. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 22 | 2:50.970 | |||
13. (23.) | D | 2. | 135. | TOKAROVA Tamara | SVK | 23 | 2:39.645 | |||
14. (24.) | D | 3. | 96. | STRAATHOF Kiek Leona | NED | 24 | 2:34.606 | |||
15. (26.) | D | 5. | 13. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 26 | 2:36.093 | |||
16. (27.) | D | 6. | 113. | DONDERWINKEL Lotte | NED-TRIAS | 27 | 2:47.167 | |||
17. (28.) | D | 7. | 136. | AKAN Damla | TUR | 28 | 2:43.781 | |||
18. (29.) | E | 1. | 154. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 29 | 2:39.655 | |||
19. (30.) | E | 2. | 137. | HAN Aybuke | TUR | 30 | 2:47.074 | |||
20. (31.) | E | 3. | 156. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 31 | 2:40.081 | |||
21. (32.) | E | 4. | 82. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 32 | 2:49.473 | |||
22. (33.) | E | 5. | 155. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 33 | 2:42.014 | |||
23. (34.) | E | 6. | 134. | IZAROVA Michaela | SVK | 34 | 2:40.297 | |||
24. (35.) | E | 7. | 142. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 35 | 2:42.353 | |||
25. (36.) | F | 1. | 29. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 36 | 2:39.749 | |||
26. (37.) | F | 2. | 114. | SCHEEPSTRA Lena | NED-TRIAS | 37 | 2:41.264 | |||
27. (38.) | F | 3. | 28. | BLAHOVA Eva | CZE | 38 | 2:41.348 | |||
28. (39.) | F | 4. | 94. | KEPPELS Robin | NED | 39 | 2:43.424 | |||
29. (40.) | F | 5. | 70. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 40 | 2:45.797 | |||
30. (41.) | F | 6. | 121. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 41 | 2:56.515 | |||
31. (43.) | F | - | 71. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 43 | 2:51.250 | |||
32. (44.) | G | 1. | 123. | ŠPAN Dina | SLO | 44 | 2:49.330 | |||
33. (45.) | G | 2. | 68. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 45 | 2:46.283 | |||
34. (46.) | G | 3. | 67. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 46 | 2:49.249 | |||
35. (47.) | G | 4. | 69. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 47 | 2:44.234 | |||
36. (48.) | G | 5. | 120. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 48 | 3:00.803 | |||
37. (49.) | G | 6. | 161. | DE JONG Mijntje | NED | 49 | 2:46.589 | |||
38. (50.) | G | - | 80. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50 | 2:48.569 | |||
39. (51.) | H | 1. | 92. | AARTS Valerie | NED | 51 | 2:35.591 | |||
40. (52.) | H | 2. | 112. | BROUWERS Sinne | NED-TRIAS | 52 | 2:40.490 | |||
41. (53.) | H | 3. | 119. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 53 | 2:43.742 | |||
42. (54.) | H | 4. | 32. | STRNADOVA Klara | CZE | 54 | 2:44.953 | |||
43. (55.) | H | 5. | 30. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 55 | 2:50.204 | |||
44. (56.) | H | 6. | 31. | POPLOVA Michaela | CZE | 56 | 2:52.032 | |||
45. (58.) | I | 1. | 87. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 58 | 2:46.618 | |||
46. (59.) | I | 2. | 20. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 59 | 2:49.149 | |||
HEATS | ||||||||||
47. (60.) | - | 42. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 60 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 97. | VAN OORSCHOT Diede | NED | 34 | 1 | 2:33.974 | ||
2. (4.) | A | 4. | 41. | ALBERT Viktória | HUN | 8 | 4 | 2:30.594 | ||
3. (6.) | A | 6. | 95. | NOORDERGRAAF Nikki | NED | 3 | 6 | 2:35.629 | ||
4. (9.) | B | 2. | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 9 | 2:34.269 | |||
5. (13.) | B | 6. | 72. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 13 | 2:37.719 | |||
6. (15.) | C | 1. | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 15 | 2:39.116 | |||
7. (16.) | C | 2. | 81. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 16 | 2:38.159 | |||
8. (17.) | C | 3. | 132. | FILIPOVA Lucia | SVK | 17 | 2:39.211 | |||
9. (18.) | C | 4. | 133. | HYMPANOVA Emma | SVK | 18 | 2:34.743 | |||
10. (19.) | C | 5. | 115. | SYBRANDI Anna Marit | NED-TRIAS | 19 | 2:39.481 | |||
11. (25.) | D | 4. | 141. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 25 | 2:32.459 | |||
12. (42.) | F | 7. | 138. | SELEN Melike | TUR | 42 | 2:46.493 | |||
13. (57.) | H | 7. | 122. | ERJAVEC Urša | SLO | 57 | 2:55.093 |