Season
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020/2021
2021/2022
2022/2023
2023/2024
Home
Program
Live Mode
DOMTEL Channel
Participants
Overall Classification
Distance Classification
Time Analysis
Officials
Categories
JUNIOR F
JUNIOR E GIRLS
JUNIOR E BOYS
JUNIOR D GIRLS
JUNIOR D BOYS
JUNIOR C GIRLS
JUNIOR C BOYS
JUNIOR A MEN
WOMEN
RELAY E-F GIRLS
RELAY E-F BOYS
RELAY C-D GIRLS
RELAY C-D BOYS
MIXED RELAY
2000 m
Non-Commercial Website
Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Distance Classification
MIXED RELAY 2000 m
Qualif.-Round
Rank
Heat
No.
Name
Member
FP
CDR
Time
FINAL
1.
1.
1.
HUNGARY RELAY
HUN
1
2:54.637
.
VÉGI Diána Laura
HUN
.
MAJOR Dominik
HUN
.
SZIGETI Dóra
HUN
.
JANCSÓ Zalán
HUN
2.
2.
2.
HUNGARY 2 RELAY
HUN
2
2:58.394
.
HALTRICH Luca
HUN
.
NÓGRÁDI Panka
HUN
.
LISZLI Gábor
HUN
.
HALLÓSY Dominik
HUN
3.
3.
5.
POLAND RELAY
POL
3
3:00.389
.
MAKUCH Adam
POL
.
MAZUR Hanna
POL
.
WAWER Michalina
POL
.
MĄDRY Krzysztof
POL
4.
4.
10.
FTC RELAY Relay
HUN-FTC
4
3:08.151
.
VÉGI Liána Dorina
HUN-FTC
.
KESZTHELYI Dávid
HUN-FTC
.
DERDÁK Ákos
HUN-FTC
.
NAGY Réka
HUN-FTC
5.
5.
6.
TURKEY RELAY
TUR
5
3:08.264
.
POLAT Zeynep Ecrin
TUR
.
EROĞLU Toprak Efe
TUR
.
BOZDAĞ Muhammed
TUR
.
KARADAĞ Derya
TUR
6.
6.
3.
HUNGARY 3 RELAY
HUN
6
3:08.324
.
AMSCHL Kíra
HUN
.
MOLNÁR Réka
HUN
.
KUN Bence Benedek
HUN
.
ÁRENDÁS Mihály
HUN
7.
7.
7.
CZECH REPUBLIC RELAY
CZE
7
3:14.487
.
KAMENSKY Vaclav
CZE
.
PNOVSKA Anna
CZE
.
SULC Samuel Oliver
CZE
.
BLAHOVA Eva
CZE
8.
8.
11.
FTC RELAY 2 Relay
HUN-FTC
8
3:16.080
.
TÓTH Liza Emma
HUN-FTC
.
YU Kevin
HUN-FTC
.
Z.MOLNÁR Borisz
HUN-FTC
.
Z. MOLNÁR Natasa
HUN-FTC
9.
9.
8.
SLOVAKIA RELAY
SVK
9
3:16.386
.
HARKABUS Marek
SVK
.
IZAROVA Michaela
SVK
.
MARCIN Damian
SVK
.
POPOVICOVA Lea
SVK
10.
-
9.
SLOVAKIA 2 RELAY
SVK
10
NO TIME
.
BURDELAKOVA Kristina
SVK
.
VASTUSKO Alexej
SVK
.
GUBAC Adam
SVK
.
ONDREJCAKOVA Katarina
SVK
10.
-
4.
ORL DUSZNIKI ZDRÓJ RELAY
POL-ORL
10
NO TIME
.
BOOS Amelia
POL-ORL
.
NOWAK Jakub
POL-ORL
.
FALKOWSKA Anna
POL-ORL
.
SOLTAU Oskar
POL-ORL