Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 190 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | ANTAL Apor | ROU-SKFCS | 1:33.312 | ||
2 | (2) | 43. | WU JIA WEI Dávid | HUN-MTK | 1:34.191 | ||
3 | (3) | 41. | HOLÁCS Gergő | HUN-MTK | 1:41.462 | ||
RACE: 191 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | GYŐRY Márk | HUN-MTK | 1:28.857 | ||
2 | (2) | 39. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-MTK | 1:29.113 | ||
3 | (3) | 59. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 1:29.253 | ||
4 | (4) | 60. | NAGY Imre Ákos | HUN-SZKE | 1:40.002 | ||
RACE: 192 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:27.242 | ||
2 | (3) | 81. | DOBOS Ádám | ROU-SKFCS | 1:27.353 | ||
3 | (4) | 4. | VÍZI Boldizsár | HUN-DJKSE | 1:27.454 | ||
4 | (2) | 42. | OLTI Miklós Gábor | HUN-MTK | 1:30.178 | ||
RACE: 193 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:25.712 | ||
2 | (1) | 72. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:25.871 | ||
3 | (3) | 44. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 1:26.669 | ||
4 | (2) | 3. | KÓKAI Balázs | HUN-DJKSE | 1:29.004 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 194 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | PÜSPÖK Fanni | HUN-SZKE | 1:45.081 | ||
2 | (2) | 85. | PONGRÁCZ-VÁKÁR Krisztina | ROU-ISK | 1:49.057 | ||
3 | (3) | 33. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 1:55.630 | ||
4 | (4) | 30. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 2:06.296 | ||
5 | (5) | 53. | SZŐKE Petra | HUN-SZKE | 2:18.818 | ||
RACE: 195 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 84. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:46.399 | ||
2 | (1) | 32. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:46.620 | ||
3 | (3) | 104. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:46.672 | ||
4 | (4) | 66. | TÓTH Eszter | HUN-TDKE | 1:46.826 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 196 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 112. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 1:48.957 | ||
2 | (2) | 113. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK-SKMA | 1:49.085 | ||
3 | (1) | 22. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:49.351 | ||
4 | (5) | 58. | KIS Virág Bianka | HUN-SZKE | 1:50.442 | ||
- | (4) | 21. | NAGY Netti | HUN-JSE | - | impeding | |
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 197 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:52.501 | ||
2 | (3) | 99. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 1:52.689 | ||
3 | (1) | 49. | BOHN Zsombor | HUN-MTK | 1:57.316 | ||
RACE: 198 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 65. | KALMÁR Levente | HUN-SZKE | 1:51.276 | ||
2 | (4) | 77. | LENGYEL Levente | HUN-TKKSE | 1:56.290 | ||
3 | (1) | 28. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:08.577 | ||
- | (2) | 8. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | - | impeding | |
RACE: 199 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN-SZKE | 1:55.374 | ||
2 | (3) | 29. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:55.434 | ||
3 | (4) | 76. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:56.004 | ||
4 | (2) | 98. | BARABÀS Zsolt | ROU-ISK | 1:59.006 |