Danubia Series 2, Sanok Open, Sanok, POL, 08.11. - 10.11.2013
Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 157. | LIU Shaoang | HUN-SPSC | 34 | 1 | 1:29.131 | |||
2. | 2. | 43. | NEMIRO Vladyslav | UKR-KHV | 21 | 2 | 1:38.813 | |||
3. | 3. | 47. | ZHELTONOG Oleksandr | UKR-KHV | 13 | 3 | 1:33.280 | |||
4. | 4. | 53. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 8 | 4 | 1:35.369 | |||
B-FINAL | ||||||||||
5. | 1. | 54. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 5 | 1:37.974 | ||||
6. | 2. | 90. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 6 | 1:34.424 | ||||
7. | 3. | 42. | KOLOSHYN Anton | UKR-KHV | 7 | 1:38.062 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
8. | - | 44. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 8 | 1:42.524 | ||||
HEATS | ||||||||||
9. | 3. | 52. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 9 | 1:37.486 | ||||
10. | 3. | 98. | MAKAROV Alexandr | RUS-PET | 10 | 1:41.723 | ||||
11. | 3. | 89. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 11 | 1:45.923 | ||||
12. | 3. | 45. | POKROVSKYI Dmytro | UKR-KHV | 12 | 1:46.077 | ||||
13. | 4. | 82. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 13 | 1:48.592 | ||||
14. | 4. | 91. | MAŃSKI Marcin | POL-ORZEL | 14 | 1:57.464 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 157. | LIU Shaoang | HUN-SPSC | 34 | 1 | 1:29.131 | |||
2. (2.) | 2. | 43. | NEMIRO Vladyslav | UKR-KHV | 21 | 2 | 1:38.813 | |||
3. (4.) | 4. | 53. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 8 | 4 | 1:35.369 | |||
B-FINAL | ||||||||||
4. (5.) | 1. | 54. | SYMONENKO Bogdan | UKR-KYIV | 5 | 1:37.974 | ||||
5. (6.) | 2. | 90. | POPOV Michael | POL-ORZEL | 6 | 1:34.424 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
6. (8.) | - | 44. | OMELCHENKO Stanislav | UKR-KHV | 8 | 1:42.524 | ||||
HEATS | ||||||||||
7. (10.) | 3. | 98. | MAKAROV Alexandr | RUS-PET | 10 | 1:41.723 | ||||
8. (12.) | 3. | 45. | POKROVSKYI Dmytro | UKR-KHV | 12 | 1:46.077 | ||||
9. (13.) | 4. | 82. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 13 | 1:48.592 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
B-FINAL | ||||||||||
1. (7.) | 3. | 42. | KOLOSHYN Anton | UKR-KHV | 7 | 1:38.062 | ||||
HEATS | ||||||||||
2. (9.) | 3. | 52. | RAZON Semen | UKR-KYIV | 9 | 1:37.486 | ||||
3. (11.) | 3. | 89. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 11 | 1:45.923 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | 3. | 47. | ZHELTONOG Oleksandr | UKR-KHV | 13 | 3 | 1:33.280 | |||
HEATS | ||||||||||
2. (14.) | 4. | 91. | MAŃSKI Marcin | POL-ORZEL | 14 | 1:57.464 |