Evo Cup 3, St. Petersburg Cup, St. Petersburg, RUS, 25.01. - 27.01.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 9 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 2:44.635 | ||
2 | (4) | 24. | KILUK Rafał | POL-JUV | 2:59.575 | ||
3 | (2) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 4:01.019 | ||
- | (3) | 57. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | - | no finish | |
- | (5) | 25. | SKORULSKI Michał | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 10 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 77. | BELONOZKA Ivan | RUS-SMO | 2:30.801 | ||
2 | (4) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:30.908 | ||
3 | (1) | 18. | SHLIANAV Kiryl | BLR-CORVIT | 2:38.743 | ||
4 | (3) | 56. | GYSHMANOV Alexsandr | RUS-PET | 2:40.195 | ||
5 | (5) | 7. | SHYDLOUSKI Mikita | BLR | 3:05.137 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 2:32.833 | ||
2 | (5) | 24. | KILUK Rafał | POL-JUV | 2:33.625 | ||
3 | (6) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 2:36.453 | ||
4 | (3) | 18. | SHLIANAV Kiryl | BLR-CORVIT | 2:38.127 | ||
5 | (4) | 55. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 2:41.650 | ||
6 | (1) | 77. | BELONOZKA Ivan | RUS-SMO | 3:18.738 | ||
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | GYSHMANOV Alexsandr | RUS-PET | 2:39.762 | ||
2 | (2) | 7. | SHYDLOUSKI Mikita | BLR | 3:02.828 |
Evo Cup 3, St. Petersburg Cup, St. Petersburg, RUS, 25.01. - 27.01.2013
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 34 | 1 | 2:30.908 | ||
2. | A | 2. | 24. | KILUK Rafał | POL-JUV | 21 | 2 | 2:33.625 | ||
3. | A | 4. | 18. | SHLIANAV Kiryl | BLR-CORVIT | 8 | 3 | 2:38.127 | ||
4. | A | 5. | 55. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 5 | 4 | 2:41.650 | ||
5. | A | 6. | 77. | BELONOZKA Ivan | RUS-SMO | 3 | 5 | 2:30.801 | ||
6. | B | 1. | 56. | GYSHMANOV Alexsandr | RUS-PET | 6 | 2:39.762 | |||
7. | B | 2. | 7. | SHYDLOUSKI Mikita | BLR | 7 | 3:02.828 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 57. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 10 | NO TIME | ||||
A | - | 25. | SKORULSKI Michał | POL-JUV | 10 | NO TIME |