Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 201 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:44.675 | ||
2 | (3) | 92. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 1:45.835 | ||
3 | (2) | 13. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO | 1:47.131 | ||
RACE: 202 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | KLOOR Lois | NED | 1:45.145 | ||
2 | (4) | 91. | CIWONIUK Adrianna | POL | 1:45.196 | ||
3 | (1) | 105. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:45.676 | ||
- | (3) | 6. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | - | no start | |
RACE: 203 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 127. | HUOT MARCHAND Tifany | FRA | 1:41.364 | ||
2 | (1) | 75. | GROENEVELD Tineke | NED | 1:41.599 | ||
3 | (2) | 37. | VAN HOEVEN Manon | GER | 1:44.186 | ||
4 | (4) | 30. | PIRIE Claire | GBR | 1:48.251 | ||
RACE: 204 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 77. | VAN RUIJVEN Lara | NED | 1:44.185 | ||
2 | (1) | 7. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:45.801 | ||
3 | (4) | 31. | SCOTT Shannon | GBR | 1:47.629 | ||
4 | (2) | 21. | HUOT MARCHAND Manon | FRA | 1:49.314 | ||
JUNIOR A WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 217 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO | 1:58.981 | ||
2 | (1) | 37. | VAN HOEVEN Manon | GER | 1:59.079 | ||
3 | (3) | 30. | PIRIE Claire | GBR | 1:59.269 | ||
RACE: 218 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:45.075 | ||
2 | (3) | 21. | HUOT MARCHAND Manon | FRA | 1:45.341 | ||
3 | (2) | 31. | SCOTT Shannon | GBR | 1:45.535 | ||
RACE: 219 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:39.669 | ||
2 | (3) | 76. | KLOOR Lois | NED | 1:41.199 | ||
3 | (4) | 91. | CIWONIUK Adrianna | POL | 1:42.242 | ||
4 | (1) | 75. | GROENEVELD Tineke | NED | 1:42.252 | ||
RACE: 220 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | HUOT MARCHAND Tifany | FRA | 1:41.419 | ||
2 | (2) | 77. | VAN RUIJVEN Lara | NED | 1:41.459 | ||
3 | (3) | 7. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:44.526 | ||
4 | (4) | 92. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 2:00.972 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 232 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | SCOTT Shannon | GBR | 1:47.620 | ||
2 | (2) | 30. | PIRIE Claire | GBR | 1:47.699 | ||
RACE: 233 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:45.274 | ||
2 | (3) | 13. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO | 1:45.290 | ||
3 | (2) | 21. | HUOT MARCHAND Manon | FRA | 2:03.651 | ||
4 | (4) | 37. | VAN HOEVEN Manon | GER | 2:06.276 | ||
RACE: 234 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 75. | GROENEVELD Tineke | NED | 1:41.360 | ||
2 | (1) | 91. | CIWONIUK Adrianna | POL | 1:41.881 | ||
3 | (4) | 92. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 1:42.952 | ||
4 | (3) | 7. | YAKIMOVA Anna | BUL | 1:45.413 | ||
RACE: 235 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 1:38.249 | ||
2 | (4) | 77. | VAN RUIJVEN Lara | NED | 1:38.302 | ||
3 | (2) | 76. | KLOOR Lois | NED | 1:38.462 | ||
4 | (3) | 127. | HUOT MARCHAND Tifany | FRA | 1:38.895 |
Junior Europa Cup Final, Brasov, ROU, Live, Split Times, 16.03. - 18.03.2012
Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 115. | ZAKHAROVA Evgeniya | RUS | 34 | 1 | 1:38.249 | ||
2. | A | 2. | 77. | VAN RUIJVEN Lara | NED | 21 | 2 | 1:38.302 | ||
3. | A | 3. | 76. | KLOOR Lois | NED | 13 | 3 | 1:38.462 | ||
4. | A | 4. | 127. | HUOT MARCHAND Tifany | FRA | 8 | 4 | 1:38.895 | ||
5. | B | 1. | 75. | GROENEVELD Tineke | NED | 5 | 1:41.360 | |||
6. | B | 2. | 91. | CIWONIUK Adrianna | POL | 6 | 1:41.881 | |||
7. | B | 3. | 92. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 7 | 1:42.952 | |||
8. | B | 4. | 7. | YAKIMOVA Anna | BUL | 8 | 1:44.526 | |||
9. | C | 1. | 105. | SILLÓ Ottilia | ROU | 9 | 1:45.075 | |||
10. | C | 2. | 13. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO | 10 | 1:45.290 | |||
11. | C | 3. | 21. | HUOT MARCHAND Manon | FRA | 11 | 1:45.341 | |||
12. | C | 4. | 37. | VAN HOEVEN Manon | GER | 12 | 1:44.186 | |||
13. | D | 1. | 31. | SCOTT Shannon | GBR | 13 | 1:45.535 | |||
14. | D | 2. | 30. | PIRIE Claire | GBR | 14 | 1:47.699 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
A | - | 6. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 16 | NO TIME |