Sanok Cup - Danubia Series, Sanok, POL, Split Times, 21.11. - 23.11.2008
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | NO TIME | ||
2 | (1) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | NO TIME | ||
3 | (2) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | NO TIME | ||
4 | (4) | 70. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | NO TIME | ||
5 | (5) | 138. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | NO TIME | ||
RACE: 14 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 2:56.829 | ||
2 | (6) | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | 2:57.193 | ||
3 | (1) | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 2:59.322 | ||
4 | (4) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 3:00.531 | ||
5 | (2) | 181. | CIESIELSKA Joanna | POL-STOCZ | 3:05.652 | ||
6 | (5) | 91. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 3:16.142 | ||
RACE: 15 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:55.858 | ||
2 | (2) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 2:57.676 | ||
3 | (6) | 86. | JAWORSKA Hanna | POL-WMKS | 3:03.636 | ||
4 | (1) | 68. | BUCZKOWICZ Martyna | POL-MOSIR | 3:16.736 | ||
5 | (4) | 150. | SZAFLARSKA Dominika | POL-MMKS | 3:25.693 | ||
- | (3) | 39. | NAGY Dóra | HUN-FŐNIX | DQ. | no start | |
RACE: 16 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 2:41.157 | ||
2 | (1) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 2:44.742 | ||
3 | (5) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 2:46.556 | ||
4 | (2) | 136. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 2:46.806 | ||
5 | (4) | 64. | TADIC Josipa | CRO-MET | 3:20.608 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 2:45.354 | ||
2 | (3) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:47.648 | ||
3 | (1) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 2:48.245 | ||
4 | (2) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 2:50.350 | ||
5 | (4) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 2:52.555 | ||
6 | (5) | 86. | JAWORSKA Hanna | POL-WMKS | 3:00.753 | ||
RACE: 40 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 2:48.683 | ||
2 | (2) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 2:53.740 | ||
3 | (5) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 2:54.160 | ||
4 | (6) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | 2:57.026 | ||
5 | (4) | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 3:03.212 | ||
6 | (3) | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | 3:13.122 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 58 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 2:45.099 | ||
2 | (2) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:48.486 | ||
3 | (3) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 2:52.142 | ||
4 | (5) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 2:54.343 | ||
5 | (6) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 2:58.499 | ||
6 | (4) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 3:14.853 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 78 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 52.263 | ||
2 | (3) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 52.483 | ||
3 | (1) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 52.958 | ||
4 | (4) | 70. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 57.699 | ||
RACE: 79 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 49.724 | ||
2 | (2) | 91. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 54.657 | ||
3 | (4) | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:05.962 | advanced | |
4 | (1) | 138. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:08.839 | ||
- | (5) | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | DQ. | impeding | |
RACE: 80 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 52.612 | ||
2 | (4) | 136. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 52.750 | ||
3 | (1) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 53.234 | ||
4 | (3) | 64. | TADIC Josipa | CRO-MET | 55.665 | ||
RACE: 81 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 50.108 | ||
2 | (3) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 52.824 | ||
3 | (4) | 68. | BUCZKOWICZ Martyna | POL-MOSIR | 1:14.964 | ||
- | (1) | 181. | CIESIELSKA Joanna | POL-STOCZ | DQ. | off track | |
RACE: 82 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 51.424 | ||
2 | (1) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | 59.646 | ||
3 | (3) | 150. | SZAFLARSKA Dominika | POL-MMKS | 1:01.359 | ||
4 | (2) | 86. | JAWORSKA Hanna | POL-WMKS | 1:02.292 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 92 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 50.644 | ||
2 | (2) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 53.737 | ||
3 | (4) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 54.401 | ||
4 | (6) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | 55.599 | ||
5 | (5) | 91. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 56.221 | ||
6 | (7) | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:08.483 | ||
- | (3) | 136. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | DQ. | no finish | |
RACE: 93 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 50.001 | ||
2 | (4) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 52.414 | ||
3 | (5) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 53.557 | ||
4 | (6) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 53.570 | ||
5 | (3) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 1:18.312 | advanced | |
- | (2) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | DQ. | impeding | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 47.618 | ||
2 | (1) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 48.030 | ||
3 | (3) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 51.398 | ||
4 | (4) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 51.756 | ||
5 | (7) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 52.198 | ||
6 | (6) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 1:02.412 | ||
7 | (5) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 1:07.434 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 116 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:50.670 | ||
2 | (1) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 1:59.437 | ||
3 | (4) | 68. | BUCZKOWICZ Martyna | POL-MOSIR | 2:02.264 | ||
4 | (2) | 150. | SZAFLARSKA Dominika | POL-MMKS | 2:20.130 | ||
RACE: 117 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 1:53.711 | ||
2 | (4) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 1:56.653 | ||
3 | (1) | 86. | JAWORSKA Hanna | POL-WMKS | 2:04.008 | ||
4 | (3) | 70. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 2:35.952 | ||
RACE: 118 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 1:52.777 | ||
2 | (2) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 1:52.882 | ||
3 | (3) | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | 1:53.372 | ||
4 | (4) | 91. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 1:55.243 | ||
RACE: 119 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:47.932 | ||
2 | (1) | 138. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 1:52.484 | ||
3 | (5) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | 1:52.951 | ||
4 | (3) | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:52.965 | ||
5 | (2) | 181. | CIESIELSKA Joanna | POL-STOCZ | 1:53.140 | ||
RACE: 120 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:49.395 | ||
2 | (1) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 1:51.409 | ||
3 | (3) | 64. | TADIC Josipa | CRO-MET | 1:56.038 | ||
4 | (2) | 136. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 2:02.022 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 184 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | NO TIME | ||
2 | (2) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | NO TIME | ||
3 | (6) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | NO TIME | ||
4 | (4) | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | NO TIME | ||
5 | (3) | 138. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | NO TIME | ||
6 | (5) | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | NO TIME | ||
RACE: 185 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 1:45.410 | ||
2 | (1) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:48.955 | ||
3 | (3) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 1:50.043 | ||
4 | (2) | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 1:50.622 | ||
5 | (4) | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | 1:50.843 | ||
6 | (6) | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 1:59.857 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 206 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 1:38.700 | ||
2 | (2) | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:38.804 | ||
3 | (5) | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:43.901 | ||
4 | (4) | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 1:44.269 | ||
5 | (3) | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 1:48.949 | ||
6 | (6) | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 1:49.979 |
Sanok Cup - Danubia Series, Sanok, POL, Split Times, 21.11. - 23.11.2008
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 43. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1. 1. 2. | 89 | 4 | |
2. | 44. | TAKÁCS Annamária | HUN | 6. 2. 1. | 58 | 9 | |
3. | 26. | ZAHUMENSKÁ Lenka | CZE | 3. 3. 4. | 34 | 10 | |
4. | 63. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2. 12. 3. | 34 | 17 | |
5. | 62. | KURILAITE Laura | LTU | 4. 7. 5. | 15 | 16 | |
6. | 120. | MYKHALCHUK Diana | UKR | 7. 5. 6. | 8 | 18 | |
7. | 144. | PENCHEVA Zornica | BUL-SKKHL | 5. 6. 8. | 8 | 19 | |
8. | 85. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 14. 4. 11. | 8 | 29 | |
9. | 157. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 9. 9. 7. | 25 | ||
10. | 25. | SPACKOVÁ Simona | CZE | 8. 8. 12. | 28 | ||
11. | 156. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 10. 11. 16. | 37 | ||
12. | 119. | MARCHENKO Svetlana | UKR | 11. 20. 10. | 41 | ||
13. | 136. | DIMITROVA Rumiana | BUL-SCIS | 13. 13. 18. | 44 | ||
14. | 68. | BUCZKOWICZ Martyna | POL-MOSIR | 15. 15. 14. | 44 | ||
15. | 86. | JAWORSKA Hanna | POL-WMKS | 12. 18. 15. | 45 | ||
16. | 64. | TADIC Josipa | CRO-MET | 18. 16. 13. | 47 | ||
17. | 138. | DZHUSTROVA Lilia | BUL-SCIS | 20. 19. 9. | 48 | ||
18. | 91. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 21. 10. 17. | 48 | ||
19. | 150. | SZAFLARSKA Dominika | POL-MMKS | 19. 14. 19. | 52 | ||
20. | 70. | KUSTRA Maja | POL-MOSIR | 16. 17. 20. | 53 | ||
21. | 181. | CIESIELSKA Joanna | POL-STOCZ | 17. 20. 21. | 58 |