ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022
Heat Results
1. Distance | |||||||
DIVISION 3 HEATS 500 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 1:02.682 | ||
2 | (1) | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 1:04.792 | ||
3 | (3) | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 1:05.853 | ||
4 | (4) | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 1:11.242 | ||
5 | (5) | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 1:29.615 | ||
6 | (6) | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 1:44.723 | ||
DIVISION 3 FINAL 500 m | |||||||
RACE: 25 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 1:03.009 | ||
2 | (2) | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 1:03.232 | ||
3 | (3) | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 1:04.765 | ||
4 | (5) | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 1:24.213 | ||
5 | (6) | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 1:46.893 | ||
6 | (4) | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 2:09.693 |
ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022
Distance Classification
DIVISION 3 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 34 | 1 | 1:02.682 | ||
2. | A | 2. | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 21 | 2 | 1:03.232 | ||
3. | A | 3. | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 13 | 3 | 1:04.765 | ||
4. | A | 4. | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 8 | 4 | 1:24.213 | ||
5. | A | 5. | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 5 | 5 | 1:44.723 | ||
6. | A | 6. | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 3 | 6 | 1:11.242 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 4. | GROZEA Victoria-Elena | AUT | 5 | 5 | 1:44.723 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 31. | VUKOVIC Nadja | HUN | 34 | 1 | 1:02.682 | ||
2. (4.) | A | 4. | 34. | ZHANG Ajsi | SLO | 8 | 4 | 1:24.213 | ||
3. (6.) | A | 6. | 3. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 3 | 6 | 1:11.242 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 20. | HUIĆ Leon | CRO | 21 | 2 | 1:03.232 | ||
2. (3.) | A | 3. | 36. | ZAJEC Lavoslav Juraj | CRO | 13 | 3 | 1:04.765 |