Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 124 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:38.124 | ||
2 | (3) | 41. | ÁLDOTT Nóra | HUN-FTC | 1:41.873 | ||
3 | (6) | 112. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:41.885 | ||
4 | (4) | 135. | BÁCS Bernadett | ROU-SKFCS | 1:49.056 | ||
5 | (5) | 16. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 1:51.487 | ||
- | (1) | 144. | IMREH Amalia | ROU-ISK | - | false start->to D | |
RACE: 125 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 65. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:33.009 | ||
2 | (6) | 114. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:33.774 | ||
3 | (4) | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:33.953 | ||
4 | (3) | 152. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:34.452 | ||
5 | (7) | 43. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1:46.384 | ||
6 | (2) | 138. | KURKO Dorka | ROU-SKFCS | 1:51.030 | ||
7 | (1) | 167. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 1:51.304 | ||
RACE: 126 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 186. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:22.064 | ||
2 | (1) | 63. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:30.235 | ||
3 | (2) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:33.139 | ||
4 | (7) | 42. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:42.797 | ||
5 | (6) | 115. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 1:45.891 | ||
6 | (5) | 15. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:47.479 | ||
7 | (4) | 137. | JÉRÉ Boglárka | ROU-SKFCS | 2:05.567 | ||
RACE: 127 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 62. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:26.790 | ||
2 | (6) | 11. | PUKSA Veronika | HUN-BSSE | 1:40.021 | ||
3 | (3) | 159. | MARKOVIC Sofija | SRB | 1:40.615 | ||
4 | (1) | 102. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 1:44.267 | ||
5 | (5) | 125. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 1:45.584 | ||
6 | (4) | 136. | GYENGE Dorottya | ROU-SKFCS | 2:01.338 | ||
JUNIOR E GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 139 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:25.557 | ||
2 | (2) | 65. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:32.260 | ||
3 | (3) | 114. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:32.410 | ||
4 | (4) | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:32.520 | ||
5 | (5) | 11. | PUKSA Veronika | HUN-BSSE | 1:38.795 | ||
6 | (7) | 42. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:41.141 | ||
- | (6) | 159. | MARKOVIC Sofija | SRB | - | no start->to D | |
RACE: 140 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 63. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:31.176 | ||
2 | (1) | 186. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:31.888 | ||
3 | (5) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:32.893 | ||
4 | (4) | 152. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:32.909 | ||
5 | (3) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:33.824 | ||
6 | (6) | 41. | ÁLDOTT Nóra | HUN-FTC | 1:44.659 | ||
7 | (7) | 112. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:49.166 | ||
JUNIOR E GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 145 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 159. | MARKOVIC Sofija | SRB | 1:44.967 | ||
2 | (6) | 144. | IMREH Amalia | ROU-ISK | 1:48.283 | ||
3 | (1) | 138. | KURKO Dorka | ROU-SKFCS | 1:52.692 | ||
4 | (3) | 136. | GYENGE Dorottya | ROU-SKFCS | 1:52.908 | ||
5 | (4) | 137. | JÉRÉ Boglárka | ROU-SKFCS | 1:54.003 | ||
6 | (2) | 167. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 1:58.929 | ||
RACE: 146 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 1:39.274 | ||
2 | (4) | 43. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 1:40.258 | ||
3 | (2) | 125. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 1:42.987 | ||
4 | (3) | 115. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 1:43.668 | ||
5 | (6) | 135. | BÁCS Bernadett | ROU-SKFCS | 1:44.261 | ||
6 | (5) | 15. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:44.658 | ||
7 | (7) | 16. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 1:52.310 | ||
RACE: 147 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:34.914 | ||
2 | (1) | 152. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:35.162 | ||
3 | (4) | 42. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:40.861 | ||
4 | (5) | 41. | ÁLDOTT Nóra | HUN-FTC | 1:43.579 | ||
5 | (6) | 112. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:44.094 | ||
6 | (3) | 11. | PUKSA Veronika | HUN-BSSE | 1:49.882 | ||
RACE: 148 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 186. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 1:21.884 | ||
2 | (1) | 62. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:22.084 | ||
3 | (2) | 63. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 1:31.186 | ||
4 | (4) | 65. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:31.225 | ||
5 | (7) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:31.388 | ||
6 | (6) | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:31.791 | ||
7 | (5) | 114. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 1:34.910 |
Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 186. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 34 | 1 | 1:21.884 | ||
2. | A | 2. | 62. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 21 | 2 | 1:22.084 | ||
3. | A | 3. | 63. | MARINKA-TÓTH Anna | HUN-JSE | 13 | 3 | 1:30.235 | ||
4. | A | 4. | 65. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 8 | 4 | 1:31.225 | ||
5. | A | 5. | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 5 | 5 | 1:31.388 | ||
6. | A | 6. | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 3 | 6 | 1:31.791 | ||
7. | A | 7. | 114. | URBANEK Orsolya | HUN-TDKE | 2 | 7 | 1:32.410 | ||
8. | B | 1. | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1 | 8 | 1:33.139 | ||
9. | B | 2. | 152. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 9 | 1:32.909 | |||
10. | B | 3. | 42. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 10 | 1:40.861 | |||
11. | B | 4. | 41. | ÁLDOTT Nóra | HUN-FTC | 11 | 1:41.873 | |||
12. | B | 5. | 112. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 12 | 1:41.885 | |||
13. | B | 6. | 11. | PUKSA Veronika | HUN-BSSE | 13 | 1:38.795 | |||
14. | C | 1. | 102. | VUKOVIC Nadja | HUN-SZKE | 14 | 1:39.274 | |||
15. | C | 2. | 43. | PÉTER Anna | HUN-FTC | 15 | 1:40.258 | |||
16. | C | 3. | 125. | TÓTH Tímea Ilona | HUN-TKKSE | 16 | 1:42.987 | |||
17. | C | 4. | 115. | WICHA-ILLÉS Emília | HUN-TDKE | 17 | 1:43.668 | |||
18. | C | 5. | 135. | BÁCS Bernadett | ROU-SKFCS | 18 | 1:44.261 | |||
19. | C | 6. | 15. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 19 | 1:44.658 | |||
20. | C | 7. | 16. | OLÁH Anna | HUN-DSI | 20 | 1:51.487 | |||
21. | D | 1. | 159. | MARKOVIC Sofija | SRB | 21 | 1:40.615 | |||
22. | D | 2. | 144. | IMREH Amalia | ROU-ISK | 22 | 1:48.283 | |||
23. | D | 3. | 138. | KURKO Dorka | ROU-SKFCS | 23 | 1:51.030 | |||
24. | D | 4. | 136. | GYENGE Dorottya | ROU-SKFCS | 24 | 1:52.908 | |||
25. | D | 5. | 137. | JÉRÉ Boglárka | ROU-SKFCS | 25 | 1:54.003 | |||
26. | D | 6. | 167. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 26 | 1:51.304 |