ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 117. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:50.187 | ||
2 | (3) | 81. | CSIZMADIA Márk | HUN-MTK | 2:50.923 | ||
3 | (5) | 83. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:52.420 | ||
4 | (4) | 116. | DĘBOSKI Wojciech | POL-GIZ | 2:54.952 | ||
5 | (6) | 203. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:56.665 | ||
6 | (1) | 169. | SYREK Seriusz | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 15 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 204. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 2:41.208 | ||
2 | (3) | 82. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:44.491 | ||
3 | (7) | 127. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:44.815 | ||
4 | (4) | 25. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:47.576 | ||
5 | (2) | 119. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 2:47.785 | ||
6 | (6) | 147. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 3:02.251 | ||
7 | (5) | 118. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 3:09.266 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 204. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 2:35.108 | ||
2 | (4) | 117. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:36.093 | ||
3 | (6) | 83. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:39.236 | ||
4 | (3) | 127. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 2:40.884 | ||
5 | (2) | 82. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 2:40.943 | ||
6 | (5) | 81. | CSIZMADIA Márk | HUN-MTK | 3:30.290 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 204. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 34 | 1 | 2:35.108 | |||
2. | 2. | 117. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 21 | 2 | 2:36.093 | |||
3. | 3. | 83. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 13 | 3 | 2:39.236 | |||
4. | 4. | 127. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 8 | 4 | 2:40.884 | |||
5. | 5. | 82. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 5 | 5 | 2:40.943 | |||
6. | 6. | 81. | CSIZMADIA Márk | HUN-MTK | 3 | 6 | 2:50.923 | |||
HEATS | ||||||||||
7. | 4. | 25. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 7 | 2:47.576 | ||||
8. | 4. | 116. | DĘBOSKI Wojciech | POL-GIZ | 8 | 2:54.952 | ||||
9. | 5. | 119. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 9 | 2:47.785 | ||||
10. | 5. | 203. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 10 | 2:56.665 | ||||
11. | 6. | 147. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 11 | 3:02.251 | ||||
12. | 6. | 169. | SYREK Seriusz | POL-WMKS | 12 | NO TIME | ||||
13. | 7. | 118. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 13 | 3:09.266 |