Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 202 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 126. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:31.193 | ||
2 | (3) | 183. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:31.323 | ||
3 | (4) | 53. | VAJDA Balázs | HUN | 1:31.538 | ||
4 | (1) | 15. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 1:32.317 | ||
RACE: 203 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 52. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:34.633 | ||
2 | (1) | 184. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:34.832 | ||
3 | (4) | 160. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:35.728 | ||
4 | (2) | 156. | TIMÁR Ádám | ROU | 1:36.924 | ||
RACE: 204 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 150. | KUCZYŃSKI Łukasz | POL | 1:41.876 | ||
2 | (3) | 16. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:44.590 | ||
3 | (1) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | NO TIME | advanced | |
- | (2) | 182. | SAYLAR Ömer Faruk | TUR | - | impeding | |
RACE: 205 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:38.363 | ||
2 | (4) | 193. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:38.790 | ||
3 | (1) | 59. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 1:39.373 | ||
4 | (3) | 180. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 1:39.587 | ||
5 | (5) | 181. | ÖZDEN Fatih | TUR | 1:43.334 | ||
RACE: 206 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 149. | ADAMSKI Paweł | POL | 1:34.039 | ||
2 | (1) | 44. | SELLIER Diané | FRA | 1:34.257 | ||
3 | (4) | 179. | AYDEM Fatih | TUR | 1:35.479 | ||
4 | (2) | 3. | LIU Heinrich | AUT | 1:40.417 | ||
JUNIOR A MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 220 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | ADAMSKI Paweł | POL | 1:45.249 | ||
2 | (2) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:45.370 | ||
3 | (4) | 150. | KUCZYŃSKI Łukasz | POL | 1:45.496 | ||
4 | (3) | 193. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:45.761 | ||
RACE: 221 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:31.569 | ||
2 | (2) | 183. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:31.675 | ||
3 | (3) | 53. | VAJDA Balázs | HUN | 1:32.127 | ||
4 | (4) | 52. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:33.567 | ||
RACE: 222 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:39.046 | ||
2 | (1) | 44. | SELLIER Diané | FRA | 1:39.133 | ||
3 | (2) | 184. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:39.641 | ||
4 | (3) | 179. | AYDEM Fatih | TUR | 1:40.789 | ||
5 | (5) | 16. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:44.013 | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 237 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:57.083 | ||
2 | (4) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:57.989 | ||
3 | (3) | 149. | ADAMSKI Paweł | POL | 2:08.749 | advanced | |
- | (2) | 183. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | - | impeding | |
RACE: 238 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 44. | SELLIER Diané | FRA | 1:42.893 | ||
2 | (2) | 51. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:42.962 | ||
3 | (1) | 53. | VAJDA Balázs | HUN | 1:43.694 | ||
4 | (4) | 184. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:43.997 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 260 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | TIMÁR Ádám | ROU | 1:45.664 | ||
2 | (1) | 15. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 1:45.821 | ||
3 | (3) | 180. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 1:46.337 | ||
4 | (5) | 181. | ÖZDEN Fatih | TUR | 1:46.447 | ||
5 | (4) | 3. | LIU Heinrich | AUT | 1:47.581 | ||
RACE: 261 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 1:42.909 | ||
2 | (1) | 160. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:43.023 | ||
RACE: 262 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 193. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:41.102 | ||
2 | (1) | 52. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:41.366 | ||
3 | (2) | 179. | AYDEM Fatih | TUR | 1:43.240 | ||
4 | (5) | 150. | KUCZYŃSKI Łukasz | POL | 1:45.472 | ||
5 | (3) | 16. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:51.432 | ||
RACE: 263 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 184. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:53.182 | ||
2 | (1) | 53. | VAJDA Balázs | HUN | 1:53.437 | ||
RACE: 264 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:49.934 | ||
2 | (1) | 44. | SELLIER Diané | FRA | 1:50.006 | ||
3 | (3) | 126. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 1:50.254 | ||
4 | (5) | 149. | ADAMSKI Paweł | POL | 1:50.360 | ||
5 | (4) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:50.529 |
Danubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 51. | SZIKLÁSI András | HUN | 34 | 1 | 1:38.363 | ||
2. | A | 2. | 44. | SELLIER Diané | FRA | 21 | 2 | 1:34.257 | ||
3. | A | 3. | 126. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 13 | 3 | 1:31.193 | ||
4. | A | 4. | 149. | ADAMSKI Paweł | POL | 8 | 4 | 1:34.039 | ||
5. | A | 5. | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 5 | 5 | 1:45.370 | ||
6. | B | 1. | 184. | TAHTACİ Davut | TUR | 3 | 6 | 1:34.832 | ||
7. | B | 2. | 53. | VAJDA Balázs | HUN | 2 | 7 | 1:31.538 | ||
SEMI-FINAL | ||||||||||
8. | A | - | 183. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 8 | 1:31.323 | |||
FINAL | ||||||||||
9. | C | 1. | 193. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 9 | 1:38.790 | |||
10. | C | 2. | 52. | TIBORCZ Dániel | HUN | 10 | 1:33.567 | |||
11. | C | 3. | 179. | AYDEM Fatih | TUR | 11 | 1:35.479 | |||
12. | C | 4. | 150. | KUCZYŃSKI Łukasz | POL | 12 | 1:41.876 | |||
13. | C | 5. | 16. | ARLOU HEORHI | BLR | 13 | 1:44.013 | |||
14. | D | 1. | 59. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 14 | 1:39.373 | |||
15. | D | 2. | 160. | URLEP Bor Luka | SLO | 15 | 1:35.728 | |||
16. | E | 1. | 156. | TIMÁR Ádám | ROU | 16 | 1:36.924 | |||
17. | E | 2. | 15. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 17 | 1:32.317 | |||
18. | E | 3. | 180. | KARADENIZ Muhammet | TUR | 18 | 1:39.587 | |||
19. | E | 4. | 181. | ÖZDEN Fatih | TUR | 19 | 1:43.334 | |||
20. | E | 5. | 3. | LIU Heinrich | AUT | 20 | 1:40.417 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 182. | SAYLAR Ömer Faruk | TUR | 22 | NO TIME |