Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015
Heat Results
3. Distance | |||||||
SENIOR & JUN A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 1:36.463 | ||
2 | (2) | 182. | CUJA Michal | SVK | 1:37.548 | ||
3 | (3) | 3. | RAINER Philemon | AUT | 1:38.356 | ||
4 | (1) | 29. | BARBERÀ PERALEDA STEPHANE | ESP | 1:38.774 | ||
RACE: 171 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 184. | RINGER Oliver | SVK | 1:42.210 | ||
2 | (1) | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 1:42.360 | ||
3 | (2) | 95. | HORVÁT Ádám | HUN-PSN | 1:53.443 | ||
4 | (4) | 159. | JEKIC Nikola | SRB | NO TIME | ||
RACE: 172 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:37.236 | ||
2 | (3) | 111. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 1:42.372 | ||
3 | (4) | 183. | MARCIN Matus | SVK | 1:44.025 | ||
4 | (2) | 41. | TALPAS Vilmos | HUN-HSE | NO TIME | ||
RACE: 173 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 88. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | 1:39.486 | ||
2 | (4) | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 1:39.515 | ||
3 | (2) | 112. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:43.530 | ||
4 | (1) | 96. | KARDOS Áron | HUN-PSN | 1:50.624 | ||
RACE: 174 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 1:37.936 | ||
2 | (4) | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 1:38.903 | ||
3 | (3) | 97. | KATONA Péter | HUN-PSN | 1:44.118 | ||
4 | (1) | 4. | KRSTIĆ Mak | BIH | 1:44.329 | ||
SENIOR & JUN A MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 210 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 184. | RINGER Oliver | SVK | 1:37.796 | ||
2 | (1) | 88. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | 1:38.061 | ||
3 | (3) | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 1:38.816 | ||
4 | (4) | 112. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:43.191 | ||
RACE: 211 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 1:46.885 | ||
2 | (2) | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 1:47.135 | ||
3 | (3) | 3. | RAINER Philemon | AUT | 1:47.823 | ||
4 | (1) | 182. | CUJA Michal | SVK | 1:47.976 | ||
RACE: 212 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 1:36.866 | ||
2 | (2) | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:37.742 | ||
3 | (3) | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 1:37.913 | ||
4 | (4) | 111. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 1:41.109 | ||
SENIOR & JUN A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 231 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | RINGER Oliver | SVK | 1:44.263 | ||
2 | (2) | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 1:45.309 | ||
3 | (4) | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 1:45.409 | advanced | |
- | (3) | 88. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 232 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 1:34.184 | ||
2 | (2) | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:36.677 | ||
3 | (4) | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 1:36.709 | ||
4 | (3) | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 1:36.717 | ||
SENIOR & JUN A MEN B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 251 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 1:50.649 | ||
2 | (2) | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 1:51.230 | ||
SENIOR & JUN A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 252 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 1:37.772 | ||
2 | (5) | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 1:37.822 | ||
3 | (3) | 184. | RINGER Oliver | SVK | 1:38.194 | ||
4 | (2) | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:40.052 | ||
5 | (4) | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 1:40.829 |
Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 12.12. - 13.12.2015
Distance Classification
SENIOR & JUN A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 34 | 1 | 1:34.184 | |||
2. | 2. | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 21 | 2 | 1:37.822 | |||
3. | 3. | 184. | RINGER Oliver | SVK | 13 | 3 | 1:37.796 | |||
4. | 4. | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 8 | 4 | 1:36.677 | |||
5. | 5. | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 5 | 5 | 1:37.913 | |||
B-FINAL | ||||||||||
6. | 1. | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 6 | 1:36.709 | ||||
7. | 2. | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 7 | 1:36.717 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
8. | - | 88. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | 8 | 1:38.061 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
9. | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 9 | 1:38.356 | ||||
10. | 4. | 182. | CUJA Michal | SVK | 10 | 1:37.548 | ||||
11. | 4. | 111. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 11 | 1:41.109 | ||||
12. | 4. | 112. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 12 | 1:43.191 | ||||
HEATS | ||||||||||
13. | 3. | 183. | MARCIN Matus | SVK | 13 | 1:44.025 | ||||
14. | 3. | 97. | KATONA Péter | HUN-PSN | 14 | 1:44.118 | ||||
15. | 3. | 95. | HORVÁT Ádám | HUN-PSN | 15 | 1:53.443 | ||||
16. | 4. | 29. | BARBERÀ PERALEDA STEPHANE | ESP | 16 | 1:38.774 | ||||
17. | 4. | 4. | KRSTIĆ Mak | BIH | 17 | 1:44.329 | ||||
18. | 4. | 96. | KARDOS Áron | HUN-PSN | 18 | 1:50.624 | ||||
19. | 4. | 159. | JEKIC Nikola | SRB | 19 | NO TIME | ||||
19. | 4. | 41. | TALPAS Vilmos | HUN-HSE | 19 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 86. | NEMES Krisztián | HUN-MTK | 34 | 1 | 1:34.184 | |||
2. (3.) | 3. | 184. | RINGER Oliver | SVK | 13 | 3 | 1:37.796 | |||
3. (4.) | 4. | 151. | URLEP Bor Luka | SLO | 8 | 4 | 1:36.677 | |||
B-FINAL | ||||||||||
4. (6.) | 1. | 87. | TIBORCZ Dániel | HUN-MTK | 6 | 1:36.709 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
5. (8.) | - | 88. | VAJDA Balázs | HUN-MTK | 8 | 1:38.061 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
6. (10.) | 4. | 182. | CUJA Michal | SVK | 10 | 1:37.548 | ||||
7. (11.) | 4. | 111. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 11 | 1:41.109 | ||||
8. (12.) | 4. | 112. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 12 | 1:43.191 | ||||
HEATS | ||||||||||
9. (13.) | 3. | 183. | MARCIN Matus | SVK | 13 | 1:44.025 | ||||
10. (14.) | 3. | 97. | KATONA Péter | HUN-PSN | 14 | 1:44.118 | ||||
11. (16.) | 4. | 29. | BARBERÀ PERALEDA STEPHANE | ESP | 16 | 1:38.774 | ||||
12. (17.) | 4. | 4. | KRSTIĆ Mak | BIH | 17 | 1:44.329 | ||||
13. (18.) | 4. | 96. | KARDOS Áron | HUN-PSN | 18 | 1:50.624 | ||||
14. (19.) | 4. | 41. | TALPAS Vilmos | HUN-HSE | 19 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
SENIOR & JUN A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | 2. | 144. | IMRE Emil | ROU-SCMC | 21 | 2 | 1:37.822 | |||
2. (5.) | 5. | 30. | MARTINEZ BLACH VICTOR | ESP | 5 | 5 | 1:37.913 | |||
B-FINAL | ||||||||||
3. (7.) | 2. | 31. | VALLVERDÚ IMBERNON ROGER | ESP | 7 | 1:36.717 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
4. (9.) | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 9 | 1:38.356 | ||||
HEATS | ||||||||||
5. (15.) | 3. | 95. | HORVÁT Ádám | HUN-PSN | 15 | 1:53.443 | ||||
6. (19.) | 4. | 159. | JEKIC Nikola | SRB | 19 | NO TIME |