2023 Age Class National ST Championship, 24.03. - 26.03.2023
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 116 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 71. | LIU Aidan | USA-PNIC | 1:41.934 | ||
2 | (99) | 127. | PALADINO Anthony | USA-CGS | 1:42.143 | ||
3 | (99) | 122. | CHAN Vincent | USA-NBSSC | 1:42.152 | ||
4 | (99) | 111. | CELLA Alex | USA-PCSC | 1:49.364 | ||
5 | (99) | 6. | MARTINEZ-MOHABIR IMMANUEL | USA-GESS | 2:10.931 | ||
RACE: 117 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 129. | WANG William | USA-PNIC | 1:38.336 | ||
2 | (99) | 26. | KITCHEL Liam | USA-UVSC | 1:38.572 | ||
3 | (99) | 4. | KHUONG-GAGNON Alexander | USA-SCSSC | 1:44.561 | ||
4 | (99) | 112. | ELLISON Andrew | USA-NBSSC | 1:45.549 | ||
RACE: 118 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 41. | SULLIVAN Benjamin | USA-PTSC | 1:39.689 | ||
2 | (99) | 106. | SHARMA Shubh | USA-NCS | 1:41.905 | ||
3 | (99) | 144. | CHEN Winston | USA-PNIC | 1:43.213 | ||
4 | (99) | 46. | COLLINS KIERAN | USA-MSC | 1:44.562 | ||
RACE: 119 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 124. | JONES Wesley | USA-PNIC | 1:37.628 | ||
2 | (99) | 116. | OUCHIKH Samir | USA-PTSC | 1:39.726 | ||
3 | (99) | 70. | KUH Gihoon | USA-OSC | 1:40.859 | ||
4 | (99) | 137. | MANNING John Paul | USA-CHS | 1:43.098 | ||
RACE: 120 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 5. | LIAO Brandon | USA-PNIC | 1:39.591 | ||
2 | (99) | 79. | DERHEIMER Quinn Jonathan | USA-PNIC | 1:39.609 | ||
3 | (99) | 8. | STROTH Jackson | USA-NBSSC | 1:42.959 | ||
4 | (99) | 30. | SULKOSKE Ian | USA-PSC | 2:03.570 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 139 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 71. | LIU Aidan | USA-PNIC | 1:34.163 | ||
2 | (99) | 124. | JONES Wesley | USA-PNIC | 1:34.251 | ||
3 | (99) | 41. | SULLIVAN Benjamin | USA-PTSC | 1:34.343 | ||
4 | (99) | 106. | SHARMA Shubh | USA-NCS | 1:37.390 | ||
5 | (99) | 116. | OUCHIKH Samir | USA-PTSC | 1:38.095 | ||
RACE: 140 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 5. | LIAO Brandon | USA-PNIC | 1:34.489 | ||
2 | (99) | 79. | DERHEIMER Quinn Jonathan | USA-PNIC | 1:35.102 | ||
3 | (99) | 129. | WANG William | USA-PNIC | 1:35.199 | ||
4 | (99) | 26. | KITCHEL Liam | USA-UVSC | 1:35.242 | ||
5 | (99) | 127. | PALADINO Anthony | USA-CGS | 1:35.393 | ||
RACE: 141 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 122. | CHAN Vincent | USA-NBSSC | 1:42.569 | ||
2 | (99) | 46. | COLLINS KIERAN | USA-MSC | 1:45.709 | ||
3 | (99) | 8. | STROTH Jackson | USA-NBSSC | 1:50.796 | ||
4 | (99) | 30. | SULKOSKE Ian | USA-PSC | 1:51.201 | ||
5 | (99) | 6. | MARTINEZ-MOHABIR IMMANUEL | USA-GESS | 2:18.480 | ||
- | (99) | 137. | MANNING John Paul | USA-CHS | - | penalty | |
RACE: 142 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 70. | KUH Gihoon | USA-OSC | 1:42.895 | ||
2 | (99) | 144. | CHEN Winston | USA-PNIC | 1:42.961 | ||
3 | (99) | 112. | ELLISON Andrew | USA-NBSSC | 1:45.067 | ||
4 | (99) | 4. | KHUONG-GAGNON Alexander | USA-SCSSC | 1:45.363 | ||
5 | (99) | 111. | CELLA Alex | USA-PCSC | 1:48.147 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 162 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 137. | MANNING John Paul | USA-CHS | 1:44.268 | ||
2 | (99) | 4. | KHUONG-GAGNON Alexander | USA-SCSSC | 1:46.390 | ||
3 | (99) | 30. | SULKOSKE Ian | USA-PSC | 1:49.754 | ||
4 | (99) | 6. | MARTINEZ-MOHABIR IMMANUEL | USA-GESS | 1:54.871 | ||
5 | (99) | 8. | STROTH Jackson | USA-NBSSC | 2:04.459 | ||
6 | (99) | 111. | CELLA Alex | USA-PCSC | 2:40.043 | ||
RACE: 163 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 144. | CHEN Winston | USA-PNIC | 1:43.927 | ||
2 | (99) | 46. | COLLINS KIERAN | USA-MSC | 1:44.586 | ||
3 | (99) | 112. | ELLISON Andrew | USA-NBSSC | 1:45.496 | ||
4 | (99) | 70. | KUH Gihoon | USA-OSC | 2:15.290 | ||
- | (99) | 122. | CHAN Vincent | USA-NBSSC | - | penalty | |
RACE: 164 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 127. | PALADINO Anthony | USA-CGS | 1:35.293 | ||
2 | (99) | 116. | OUCHIKH Samir | USA-PTSC | 1:38.363 | ||
3 | (99) | 129. | WANG William | USA-PNIC | 1:51.241 | ||
4 | (99) | 26. | KITCHEL Liam | USA-UVSC | 2:02.547 | ||
- | (99) | 106. | SHARMA Shubh | USA-NCS | - | penalty | |
RACE: 165 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 71. | LIU Aidan | USA-PNIC | 1:33.458 | ||
2 | (99) | 124. | JONES Wesley | USA-PNIC | 1:34.513 | ||
3 | (99) | 79. | DERHEIMER Quinn Jonathan | USA-PNIC | 1:34.915 | ||
4 | (99) | 5. | LIAO Brandon | USA-PNIC | 1:35.023 | ||
5 | (99) | 41. | SULLIVAN Benjamin | USA-PTSC | 1:35.716 |