ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:42.653  
2 (4) 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:42.747  
3 (5) 136.  KARABIN Jakub SVK SVK 2:43.387  
4 (2) 102.  MUCHLADO Adam POL POL 2:45.043  
5 (1) 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 2:58.671  
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 2:43.748  
2 (3) 7.  WOLF Tobias AUT AUT 2:45.920  
3 (1) 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 2:47.597  
4 (5) 76.  CECH Danielius LTU LTU 2:47.637  
5 (4) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:53.165  
RACE: 11    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 103.  SULIMA Jakub POL POL 3:07.136  
2 (2) 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 3:07.498  
3 (1) 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 3:12.020   advanced->to A
- (3) 17.  HORVAT Matija CRO CRO PEN. no finish->to C
- (5) 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK PEN. impeding->to C
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 2:52.996  
2 (2) 17.  HORVAT Matija CRO CRO 3:15.300  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  KARABIN Jakub SVK SVK 2:47.327  
2 (2) 102.  MUCHLADO Adam POL POL 2:47.812  
3 (4) 76.  CECH Danielius LTU LTU 2:51.883  
4 (5) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:52.905  
5 (3) 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 2:53.008  
6 (6) 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 2:57.283  
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 103.  SULIMA Jakub POL POL 2:49.272  
2 (1) 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:49.657  
3 (2) 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:51.060  
4 (4) 7.  WOLF Tobias AUT AUT 2:51.740  
5 (6) 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 2:57.069  
6 (7) 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 3:06.958  
7 (3) 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 3:16.723  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 103.  SULIMA Jakub POL POL 34 1 2:49.272
  2. A 2. 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 21 2 2:42.653
  3. A 3. 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 13 3 2:42.747
  4. A 4. 7.  WOLF Tobias AUT AUT 8 4 2:45.920
  5. A 5. 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 5 5 2:57.069
  6. A 6. 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 3 6 3:06.958
  7. A 7. 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 2 7 2:43.748
  8. B 1. 136.  KARABIN Jakub SVK SVK 1 8 2:43.387
  9. B 2. 102.  MUCHLADO Adam POL POL 9 2:45.043
  10. B 3. 76.  CECH Danielius LTU LTU 10 2:47.637
  11. B 4. 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 11 2:52.905
  12. B 5. 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 12 2:47.597
  13. B 6. 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 13 2:57.283
  14. C 1. 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 14 2:52.996
  15. C 2. 17.  HORVAT Matija CRO CRO 15 3:15.300