Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 117 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 52.313 | ||
2 | (3) | 99. | KITOKS Antons | LAT-SPARS | 53.189 | ||
3 | (1) | 127. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 1:00.882 | ||
4 | (4) | 24. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 1:01.967 | ||
RACE: 118 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 77. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 49.935 | ||
2 | (3) | 23. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 51.705 | ||
3 | (4) | 62. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 53.519 | ||
4 | (2) | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 1:12.838 | ||
5 | (1) | 126. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 1:27.313 | ||
RACE: 119 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | SAFRANSKIS Timurs | LAT-SPARS | 50.062 | ||
2 | (4) | 137. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 54.379 | ||
3 | (2) | 63. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 58.382 | ||
4 | (3) | 44. | YU Kevin | HUN-FTC | 1:00.415 | ||
RACE: 120 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 25. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 50.921 | ||
2 | (2) | 84. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 51.982 | ||
3 | (3) | 98. | BERZINS Alekss | LAT-SPARS | 55.241 | ||
4 | (4) | 34. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 1:00.682 | ||
5 | (1) | 115. | ŠKOF Filip | SLO | 1:02.223 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 24. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 53.129 | ||
2 | (2) | 63. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 58.756 | ||
3 | (3) | 34. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 59.257 | ||
4 | (5) | 126. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 1:08.472 | ||
5 | (1) | 98. | BERZINS Alekss | LAT-SPARS | 1:12.095 | ||
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | YU Kevin | HUN-FTC | 50.336 | ||
2 | (1) | 62. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 53.833 | ||
3 | (4) | 115. | ŠKOF Filip | SLO | 1:01.803 | ||
4 | (3) | 127. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 1:01.845 | ||
5 | (5) | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 1:13.641 | ||
RACE: 161 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | SAFRANSKIS Timurs | LAT-SPARS | 50.125 | ||
2 | (2) | 25. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 50.237 | ||
3 | (3) | 84. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 50.561 | ||
4 | (4) | 99. | KITOKS Antons | LAT-SPARS | 53.781 | ||
RACE: 162 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 77. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 48.120 | ||
2 | (3) | 64. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 50.520 | ||
3 | (2) | 23. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 50.916 | ||
4 | (4) | 137. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 182 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 127. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 54.484 | ||
2 | (4) | 98. | BERZINS Alekss | LAT-SPARS | 55.781 | ||
3 | (1) | 115. | ŠKOF Filip | SLO | 1:02.161 | ||
4 | (3) | 126. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 1:07.979 | ||
5 | (5) | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 1:10.523 | ||
RACE: 183 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | YU Kevin | HUN-FTC | NO TIME | ||
2 | (2) | 24. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | NO TIME | ||
3 | (3) | 62. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | NO TIME | ||
4 | (4) | 63. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | NO TIME | ||
5 | (5) | 34. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | NO TIME | finished | |
RACE: 184 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 84. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 51.966 | ||
2 | (2) | 23. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 52.064 | ||
3 | (4) | 137. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 53.151 | ||
4 | (3) | 99. | KITOKS Antons | LAT-SPARS | 1:05.189 | ||
RACE: 185 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 77. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 48.012 | ||
2 | (2) | 100. | SAFRANSKIS Timurs | LAT-SPARS | 48.850 | ||
3 | (3) | 25. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 49.033 | ||
4 | (4) | 64. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 50.308 |
Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 77. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34 | 1 | 0:48.012 | ||
2. | A | 2. | 100. | SAFRANSKIS Timurs | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.850 | ||
3. | A | 3. | 25. | SULC Samuel Oliver | CZE-KSB | 13 | 3 | 0:49.033 | ||
4. | A | 4. | 64. | TÓTH Tamás Olivér | HUN-JSE | 8 | 4 | 0:50.308 | ||
5. | B | 1. | 84. | GASPAROVICS Alisters | LAT-JLSS | 5 | 5 | 0:50.561 | ||
6. | B | 2. | 23. | KAMENSKY Vaclav | CZE-KSB | 3 | 6 | 0:50.916 | ||
7. | B | 3. | 137. | GUBAC Adam | SVK-SKMA | 2 | 7 | 0:53.151 | ||
8. | B | 4. | 99. | KITOKS Antons | LAT-SPARS | 1 | 8 | 0:53.189 | ||
9. | C | 1. | 44. | YU Kevin | HUN-FTC | 9 | 0:50.336 | |||
10. | C | 2. | 24. | MUCHKA Jan | CZE-KSB | 10 | 0:53.129 | |||
11. | C | 3. | 62. | BALÁZS Benedek | HUN-JSE | 11 | 0:53.519 | |||
12. | C | 4. | 63. | GYÖRGY Benedek | HUN-JSE | 12 | 0:58.382 | |||
13. | C | 5. | 34. | HAVASI Dominik Olivér | HUN-DVTK | 13 | 0:59.257 | |||
14. | D | 1. | 127. | HARKABUS Marek | SVK-PRK | 14 | 0:54.484 | |||
15. | D | 2. | 98. | BERZINS Alekss | LAT-SPARS | 15 | 0:55.241 | |||
16. | D | 3. | 115. | ŠKOF Filip | SLO | 16 | 1:01.803 | |||
17. | D | 4. | 126. | HARKABUS Juraj | SVK-PRK | 17 | 1:07.979 | |||
18. | D | 5. | 5. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 18 | 1:10.523 |