Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 45.427 | ||
2 | (2) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 45.582 | ||
3 | (5) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.721 | ||
4 | (3) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 45.900 | ||
5 | (4) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 47.701 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 46.091 | ||
2 | (1) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.344 | ||
3 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 47.282 | ||
4 | (2) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 47.382 | ||
5 | (5) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | NO TIME | finished | |
RACE: 130 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.897 | ||
2 | (4) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 47.561 | ||
3 | (2) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 52.518 | ||
4 | (1) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 57.111 | ||
RACE: 131 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 46.155 | ||
2 | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 47.234 | ||
3 | (1) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 47.554 | ||
4 | (2) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 48.194 | ||
MEN SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 230 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 44.460 | ||
2 | (3) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 45.109 | ||
3 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 45.119 | ||
4 | (2) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.263 | ||
RACE: 231 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 45.030 | ||
2 | (2) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.224 | ||
- | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | - | no finish | |
- | (4) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | - | impeding | |
MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 246 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 44.160 | ||
2 | (3) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 47.630 | ||
3 | (2) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 48.212 | ||
4 | (1) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 58.936 | ||
5 | (5) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 1:06.417 | ||
RACE: 247 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.574 | ||
2 | (2) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 45.818 | ||
3 | (4) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 47.630 | ||
4 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 50.700 | ||
5 | (5) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 51.904 | ||
RACE: 248 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 44.943 | ||
2 | (2) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.694 | ||
RACE: 249 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 43.619 | ||
2 | (3) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 45.789 | ||
3 | (4) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.310 | ||
4 | (2) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 46.452 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 34 | 1 | 0:43.619 | ||
2. | A | 2. | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 21 | 2 | 0:45.109 | ||
3. | A | 3. | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 13 | 3 | 0:46.224 | ||
4. | A | 4. | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 8 | 4 | 0:45.030 | ||
5. | B | 1. | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 5 | 5 | 0:44.943 | ||
6. | B | 2. | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 3 | 6 | 0:45.263 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
7. | A | - | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 7 | 0:47.234 | |||
8. | A | - | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 8 | 0:47.561 | |||
FINAL | ||||||||||
9. | C | 1. | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 9 | 0:45.574 | |||
10. | C | 2. | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 10 | 0:45.818 | |||
11. | C | 3. | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 11 | 0:47.554 | |||
12. | C | 4. | 95. | CECH Danielius | LTU | 12 | 0:47.282 | |||
13. | C | 5. | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 13 | 0:51.904 | |||
14. | D | 1. | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 14 | 0:44.160 | |||
15. | D | 2. | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 15 | 0:47.630 | |||
16. | D | 3. | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 16 | 0:47.701 | |||
17. | D | 4. | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 17 | 0:47.382 | |||
18. | D | 5. | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 18 | 1:06.417 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 13 | 3 | 0:46.224 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
2. (7.) | A | - | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 7 | 0:47.234 | |||
FINAL | ||||||||||
3. (9.) | C | 1. | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 9 | 0:45.574 | |||
4. (11.) | C | 3. | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 11 | 0:47.554 | |||
5. (12.) | C | 4. | 95. | CECH Danielius | LTU | 12 | 0:47.282 | |||
6. (13.) | C | 5. | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 13 | 0:51.904 | |||
7. (14.) | D | 1. | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 14 | 0:44.160 | |||
8. (15.) | D | 2. | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 15 | 0:47.630 | |||
9. (17.) | D | 4. | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 17 | 0:47.382 | |||
10. (18.) | D | 5. | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 18 | 1:06.417 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (4.) | A | 4. | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 8 | 4 | 0:45.030 | ||
2. (6.) | B | 2. | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 3 | 6 | 0:45.263 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
3. (8.) | A | - | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 8 | 0:47.561 |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 34 | 1 | 0:43.619 | ||
2. (2.) | A | 2. | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 21 | 2 | 0:45.109 | ||
3. (5.) | B | 1. | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 5 | 5 | 0:44.943 | ||
4. (10.) | C | 2. | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 10 | 0:45.818 | |||
5. (16.) | D | 3. | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 16 | 0:47.701 |