Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 71 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 66. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 51.814 | ||
2 | (2) | 46. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 52.079 | ||
3 | (5) | 104. | BATURINETC Elizaveta | RUS-KLIN | 53.368 | ||
4 | (4) | 19. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 55.521 | ||
5 | (1) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 56.936 | ||
6 | (6) | 47. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:01.034 | ||
RACE: 72 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 106. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 51.286 | ||
2 | (3) | 67. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.720 | ||
3 | (4) | 31. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 51.737 | ||
4 | (6) | 50. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.301 | ||
5 | (5) | 20. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:00.314 | ||
6 | (1) | 65. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:00.469 | ||
RACE: 73 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 52.014 | ||
2 | (3) | 114. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 54.848 | ||
3 | (5) | 145. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 1:03.251 | ||
4 | (1) | 105. | PASTUSHONOK Sofia | RUS-KLIN | 1:03.358 | ||
- | (4) | 49. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | - | no finish->to B | |
RACE: 74 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 50.582 | ||
2 | (4) | 48. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 50.763 | ||
3 | (1) | 33. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.128 | ||
4 | (5) | 21. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.349 | ||
5 | (3) | 32. | MILAKNYTE Indre | LTU | 55.373 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 129 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 105. | PASTUSHONOK Sofia | RUS-KLIN | 51.859 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 50. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 52.775 | addTo.->to B | |
3 | (2) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 56.675 | ||
4 | (3) | 47. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:00.084 | ||
5 | (5) | 49. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 130 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 52.615 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 32. | MILAKNYTE Indre | LTU | 54.056 | ||
3 | (3) | 19. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 54.239 | ||
4 | (4) | 20. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 58.636 | ||
5 | (5) | 65. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:01.947 | ||
RACE: 131 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 51.261 | ||
2 | (2) | 67. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.411 | ||
3 | (5) | 46. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 52.037 | ||
4 | (3) | 31. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 53.053 | ||
- | (4) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
- | (6) | 114. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | - | impeding->to C | |
RACE: 132 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 106. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 50.013 | ||
2 | (4) | 66. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 50.073 | ||
3 | (2) | 33. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.089 | ||
4 | (6) | 145. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 51.630 | ||
5 | (5) | 104. | BATURINETC Elizaveta | RUS-KLIN | 52.036 | ||
- | (1) | 48. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | - | off track->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 146 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | MILAKNYTE Indre | LTU | 55.560 | ||
2 | (2) | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 57.902 | ||
3 | (5) | 65. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 1:00.816 | ||
4 | (3) | 20. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:00.961 | ||
5 | (4) | 47. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:01.596 | ||
- | (6) | 49. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | - | no finish | |
RACE: 147 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 52.299 | ||
2 | (2) | 31. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 52.348 | ||
3 | (5) | 114. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 52.551 | ||
4 | (1) | 104. | BATURINETC Elizaveta | RUS-KLIN | 52.794 | ||
5 | (3) | 19. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 57.157 | ||
6 | (6) | 48. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 148 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 105. | PASTUSHONOK Sofia | RUS-KLIN | 51.791 | ||
2 | (4) | 21. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.878 | ||
3 | (5) | 50. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 54.052 | ||
4 | (3) | 46. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 58.773 | ||
5 | (1) | 145. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | NO TIME | finished | |
RACE: 149 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 50.017 | ||
2 | (3) | 33. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 50.468 | ||
3 | (2) | 66. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 50.502 | ||
4 | (5) | 67. | LISINA Daria | RUS-KAL | 51.708 | ||
- | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | - | no finish |
Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 106. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 34 | 1 | 0:50.013 | ||
2. | A | 2. | 33. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 21 | 2 | 0:50.468 | ||
3. | A | 3. | 66. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 13 | 3 | 0:50.073 | ||
4. | A | 4. | 67. | LISINA Daria | RUS-KAL | 8 | 4 | 0:51.411 | ||
5. | A | - | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 3 | 5 | 0:50.582 | ||
6. | B | 1. | 105. | PASTUSHONOK Sofia | RUS-KLIN | 3 | 6 | 0:51.791 | ||
7. | B | 2. | 21. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 2 | 7 | 0:51.349 | ||
8. | B | 3. | 50. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1 | 8 | 0:52.301 | ||
9. | B | 4. | 46. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 9 | 0:52.037 | |||
10. | B | 5. | 145. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 10 | 0:51.630 | |||
11. | C | 1. | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 11 | 0:52.014 | |||
12. | C | 2. | 31. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 12 | 0:51.737 | |||
13. | C | 3. | 114. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 13 | 0:52.551 | |||
14. | C | 4. | 104. | BATURINETC Elizaveta | RUS-KLIN | 14 | 0:52.036 | |||
15. | C | 5. | 19. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 15 | 0:54.239 | |||
16. | C | 6. | 48. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 16 | 0:50.763 | |||
17. | D | 1. | 32. | MILAKNYTE Indre | LTU | 17 | 0:54.056 | |||
18. | D | 2. | 2. | HALUBKOVA Aliaksandra | BLR | 18 | 0:56.675 | |||
19. | D | 3. | 65. | GORBUNOVA Sabina | RUS-KAL | 19 | 1:00.469 | |||
20. | D | 4. | 20. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 20 | 0:58.636 | |||
21. | D | 5. | 47. | GOSK Olga | POL-JUV | 21 | 1:00.084 | |||
22. | D | - | 49. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 22 | NO TIME |