2022 Buffalo Short Track Championship, 15.10. - 16.10.2022
Distance Classification
DIVISION 6 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 34 | 1 | 0:53.383 | ||
2. | A | 2. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 21 | 2 | 0:54.369 | ||
3. | A | 3. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 13 | 3 | 0:55.297 | ||
4. | A | 4. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 8 | 4 | 0:55.649 | ||
5. | A | 5. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 5 | 5 | 0:55.396 | ||
6. | A | - | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 3 | 6 | 0:53.634 | ||
7. | B | 1. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 0:56.197 | ||
8. | B | 2. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1 | 8 | 0:56.242 | ||
9. | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 0:56.979 | |||
10. | B | 4. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 10 | 0:57.398 | |||
11. | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 11 | 0:56.868 | |||
12. | C | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 12 | 0:56.696 | |||
13. | C | 2. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 0:57.264 | |||
14. | C | 3. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 14 | 0:57.497 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 49. | LEI Cassie | USA-BSS | 34 | 1 | 0:53.383 | ||
2. (2.) | A | 2. | 111. | SOWA Therese | USA-BSS | 21 | 2 | 0:54.369 | ||
3. (4.) | A | 4. | 158. | BANK Madeline | USA-PSC | 8 | 4 | 0:55.649 | ||
4. (9.) | B | 3. | 95. | SAUTTER Kathryn | USA-EPSSC | 9 | 0:56.979 | |||
5. (10.) | B | 4. | 134. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 10 | 0:57.398 | |||
6. (12.) | C | 1. | 1. | AITBAYEVA Nagi | USA-SYSC | 12 | 0:56.696 | |||
7. (13.) | C | 2. | 86. | POMETUN Tatyana | USA-EPSSC | 13 | 0:57.264 |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 47. | LEE Ayden | USA-EPSSC | 13 | 3 | 0:55.297 | ||
2. (5.) | A | 5. | 69. | MACHUCA Abner | USA-BSS | 5 | 5 | 0:55.396 | ||
3. (6.) | A | - | 43. | HUANG Ryan | USA-PTSC | 3 | 6 | 0:53.634 | ||
4. (7.) | B | 1. | 94. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 0:56.197 | ||
5. (8.) | B | 2. | 67. | LOUZ Eliyahu | USA-SWC | 1 | 8 | 0:56.242 | ||
6. (11.) | B | 5. | 33. | GOPINATH Narendran | USA-EPSSC | 11 | 0:56.868 | |||
7. (14.) | C | 3. | 120. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 14 | 0:57.497 |