Danubia Series 1 - Czech Open, Benatky nad Jizerou, CZE, 07.10. - 09.10.2022
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 167 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 122. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 57.721 | ||
2 | (1) | 98. | HABERA Roksana | POL-ORL | 59.107 | ||
3 | (5) | 12. | BRÁZDILOVÁ Eliska | CZE-KSB | 1:01.630 | ||
4 | (2) | 91. | SOCHA Magdalena | POL-ASRNC | 1:02.291 | ||
5 | (3) | 130. | POTOCNAKOVA Sofia | SVK-PRK | 1:02.463 | ||
RACE: 168 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 142. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 58.798 | ||
2 | (3) | 14. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 58.888 | ||
3 | (2) | 100. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 58.895 | ||
4 | (4) | 140. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 59.452 | ||
5 | (5) | 139. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 59.736 | ||
RACE: 169 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 117. | ZIĘCINA Natalia | POL | 52.105 | ||
2 | (2) | 88. | CZECH Dominika | POL-ASRNC | 54.428 | ||
3 | (3) | 7. | RADELJA Ljiljana | CRO | 54.569 | ||
4 | (4) | 154. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 54.717 | ||
5 | (5) | 138. | MAJIRSKA Ela | SVK-SKMA | 56.313 | ||
RACE: 170 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | MARKYTAN Livia | AUT | 52.843 | ||
2 | (1) | 34. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 53.364 | ||
3 | (4) | 90. | RUDNICKA Lena | POL-ASRNC | 53.559 | ||
4 | (5) | 33. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 54.438 | ||
5 | (3) | 32. | KISS-VIDA Dorka | HUN-FTC | 54.667 | ||
RACE: 171 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 89. | KOBUS Agata | POL-ASRNC | 51.629 | ||
2 | (5) | 129. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 53.155 | ||
3 | (3) | 75. | SELEZNOVA Sofija | LAT-SPARS | 53.938 | ||
4 | (4) | 13. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 54.111 | ||
5 | (1) | 153. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 54.199 | ||
RACE: 172 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 50.374 | ||
2 | (3) | 101. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 50.530 | ||
3 | (5) | 99. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 50.669 | ||
4 | (1) | 127. | RODIC Sofija | SRB | NO TIME | finished | |
- | (2) | 149. | MUMCU Aylin | TUR | - | impeding | |
RACE: 173 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 160. | STOROZHUK Amina | UKR-KYIV | 47.721 | ||
2 | (3) | 45. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 47.863 | ||
3 | (2) | 36. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 48.096 | ||
4 | (4) | 148. | ÇİĞDEM Defne | TUR | 48.115 | ||
5 | (5) | 52. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 48.361 |