Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:48.129 | ||
2. | A | 2. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.828 | ||
3. | A | 3. | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:49.212 | ||
4. | A | 4. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 8 | 4 | 0:48.418 | ||
5. | A | 5. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:49.389 | ||
6. | B | 1. | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 3 | 6 | 0:49.547 | ||
7. | B | 2. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 0:49.375 | ||
8. | B | 3. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1 | 8 | 0:50.372 | ||
9. | B | 4. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 0:50.624 | |||
10. | B | 5. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 10 | 0:51.216 | |||
11. | B | - | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 11 | 0:50.156 | |||
12. | C | 1. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 12 | 0:53.149 | |||
13. | C | 2. | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 13 | 0:51.213 | |||
14. | C | - | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 0:51.221 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 15 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 94. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:48.129 | ||
2. (2.) | A | 2. | 93. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 21 | 2 | 0:48.828 | ||
3. (3.) | A | 3. | 60. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 13 | 3 | 0:49.212 | ||
4. (4.) | A | 4. | 147. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 8 | 4 | 0:48.418 | ||
5. (5.) | A | 5. | 91. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:49.389 | ||
6. (6.) | B | 1. | 146. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 3 | 6 | 0:49.547 | ||
7. (7.) | B | 2. | 106. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2 | 7 | 0:49.375 | ||
8. (8.) | B | 3. | 90. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1 | 8 | 0:50.372 | ||
9. (9.) | B | 4. | 107. | MILAKNYTE Indre | LTU | 9 | 0:50.624 | |||
10. (10.) | B | 5. | 137. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 10 | 0:51.216 | |||
11. (12.) | C | 1. | 92. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 12 | 0:53.149 | |||
12. (13.) | C | 2. | 59. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 13 | 0:51.213 | |||
13. (14.) | C | - | 163. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 14 | 0:51.221 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 162. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 15 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (11.) | B | - | 61. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 11 | 0:50.156 |