Baltic Cup 6, Ventspils, LAT, 12.03. - 14.03.2020
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 4. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:49.782 | ||
2 | (1) | 62. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:50.898 | ||
3 | (4) | 2. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:52.338 | ||
4 | (5) | 3. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:55.018 | ||
5 | (3) | 33. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:55.178 | ||
6 | (6) | 5. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 3:03.291 | ||
7 | (7) | 35. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 3:25.917 | ||
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 83. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 2:41.162 | ||
2 | (5) | 63. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:43.710 | ||
3 | (2) | 61. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:45.504 | ||
4 | (4) | 1. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:45.876 | ||
5 | (3) | 100. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 2:48.161 | ||
6 | (6) | 99. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | NO TIME | finished | |
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 36. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:35.449 | ||
2 | (4) | 84. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 2:36.801 | ||
3 | (2) | 32. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:37.205 | ||
4 | (6) | 75. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:37.270 | ||
5 | (3) | 31. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:42.663 | ||
- | (5) | 34. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | - | penalty | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 70. | CECH Danielius | LTU | 2:38.445 | ||
2 | (1) | 90. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 2:38.912 | ||
3 | (2) | 10. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 2:39.332 | ||
4 | (3) | 48. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 2:50.479 | ||
5 | (4) | 28. | SETS Nils | LAT-KSS | 3:10.457 | ||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 2:30.672 | ||
2 | (4) | 79. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:30.787 | ||
3 | (5) | 91. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2:31.661 | ||
4 | (3) | 104. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:33.491 | ||
5 | (2) | 11. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:35.793 | ||
6 | (6) | 105. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 2:43.142 | ||
RELAY C-D-E GIRLS FINAL 2000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (1) | 6. | SAINT-PETERBURG RELAY | RUS-PET | 3:07.671 | ||
5 | (2) | 8. | KIEV RELAY | UKR-KYIV | 3:16.378 | ||
9 | (3) | 3. | SPARS-VENTSPILS 3 RELAY | LAT-SPARS | 3:45.293 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
3 | (3) | 4. | LITHUANIA RELAY | LTU | 3:11.079 | ||
4 | (2) | 7. | SAINT-PETERBURG II RELAY | RUS-PET | 3:11.202 | ||
7 | (1) | 2. | SPARS-VENTSPILS 2 RELAY | LAT-SPARS | 3:26.147 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 1. | SPARS-VENTSPILS RELAY | LAT-SPARS | 3:06.472 | ||
6 | (1) | 9. | JLSS - JELGAVA RELAY | LAT | 3:19.861 | ||
8 | (3) | 5. | MIXED1 RELAY | MIX-MIXED1 | 3:29.785 | ||
RELAY C-D-E BOYS FINAL 2000 m | |||||||
RACE: 47 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (1) | 2. | MIXED1 RELAY | MIX-MIXED1 | 2:58.091 | ||
5 | (3) | 1. | SPARS-VENTSPILS RELAY | LAT-SPARS | 3:17.491 | ||
6 | (2) | 6. | LATVIA RELAY | LAT | 3:20.853 | ||
RACE: 48 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (2) | 3. | SAINT-PETERBURG RELAY | RUS-PET | 2:57.585 | ||
3 | (3) | 5. | JLSS - JELGAVA RELAY | LAT | 3:01.208 | ||
4 | (1) | 4. | KIEV RELAY | UKR-KYIV | 3:08.973 |